folder Tahribat.com Forumları
linefolder Sosyal Ağlar
linefolder Google Plus Profil Fotoğrafım Altına Gelen Dolandırıcı Yorumu

Google Plus Profil Fotoğrafım Altına Gelen Dolandırıcı Yorumu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar bugün yıllardır girmediğim google plus'ta profil fotoğrafıma bir yorum yapmış bir abi,

sanırım beni dolandırmaya çalışıyor ama ne şekilde yaptığını anlayamadım. Ne demek istiyor acaba :D

Dear Mr  İSİM,

It’s my urgent need For a foreign partner that made me to contact you for this transaction.I am André Sayegh  working with First Gulf Bank here in Dubai(U.A.E) I write to contact you over a very important business transaction which will be of our interest and benefit to our both families.

In 2007,one Mr Watson  İSİM, whose surname is same as yours and has your country in his file as his place of origin, made a fixed deposit for 36 months, valued at $26,700,000.00 with my bank I was his account officer before I rose to the position of Chief Executive Officer. The maturity date for this deposit contract was 27th of September 2010.Sadly Mr Watson  was among the death victims in the September 2009 earthquake in Indonesia that left over 1,200 people dead while he was there on business trip.

Since the last quarter of 2010 until today, the management of my bank have been finding means to reach him so as ascertain if he will roll over the Deposit or have the contract sum withdrawn. When I discovered that this will happen, I have tried to think up a procedure to preserve this fund and use the proceeds for business.

Some directors here have been trying to find out from me the information about this account and the owner, but I have kept it closed because, I know that if they become aware that Mr Watson  is late, they will confiscate the funds for themselves. Therefore, am seeking your co-operation to present you as the one to benefit from his fund at his death since you have the same name, so that my bank head quarters will pay the funds to you. 

There is no risk involved; the transaction will be executed under a legitimate arrangement that will protect us from any breach of law.

If you agree with this proposal,I am not a greedy person, so I am suggesting we share the funds in this ratio, 40/50% 10% for Expenses, Let me know your mind on this and please do treat this information highly confidential.  We shall go over the details once I receive your urgent response. Kindly forward your response to me immediately through email below:

Mr. André Sayegh

First Gulf Bank of Dubai

ruh eşi çok sıradan, bana suç ortağı lazım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bunlara inananların hepsini bir adaya toplayıp bırakıp kaçmak istiyorum, halen gerçekten yiyen varmı bunları la :S 

hocam günde en az 10 mail geliyor böyle artık mailim ortalık malı olmuş :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek

hocam bana da mail geliyor da ilk defa profil fotoğrafıma yazdı biri :D

tam olarak nasıl dolandırmaya çalıştığını anlamadım ben, soyadım mı ne benziyen biri ölmüş galiba onun hesabındaki paraları bana kalması için uğraşıp komisyon alacak gibi bir şeyler anladım.

anlamadığım bu adama evet dersem ne yapabilir ki bana? imzalı bir şeyler mi göndermemi isteyecek.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KotomineKirei
    KotomineKirei's avatar
    Erkek

temiz iş lan 26m $ bir paranın %40'ını sana verecek. ölen birinin yerine geçeceksin hepsi bu :D:D:D:D   bu da bana gelen mail ile ilgili

https://www.tahribat.com/forum/abdli-cavus-graham-4-milyon-dolarlik-yatirimina--233348

edit : bir üst mesajına istinaden => senden masraf adına para isteyecektir. 

KotomineKirei tarafından 11/Mar/18 21:30 tarihinde düzenlenmiştir

They were crying when their sons left. God is wearing black. He's gone so far to find no hope, He's never coming back. They were crying when their sons left. All young men must go. He's come so far to find the truth, He's never going home.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek
    KotomineKirei bunu yazdı

temiz iş lan 26m $ bir paranın %40'ını sana verecek. ölen birinin yerine geçeceksin hepsi bu :D:D:D:D   bu da bana gelen mail ile ilgili

https://www.tahribat.com/forum/abdli-cavus-graham-4-milyon-dolarlik-yatirimina--233348

oha öyleyse çok basitmiş ben de o kadar senaryonun altından daha karmaşık bir şey bekliyordum bunu yapan da bir zahmet dolandırılsın zaten :D

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    csfrt bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

oha öyleyse çok basitmiş ben de o kadar senaryonun altından daha karmaşık bir şey bekliyordum bunu yapan da bir zahmet dolandırılsın zaten :D

%40 mı hemen atlıyorum balıklama, gerçi bunun bir benzerinin azıcık değişiğini bu ülkede yaparsan tuttar  

bknz  : cennetten yer satıyorum :DD:D

bknz: cennetten tuğla satıyorum

gerçi bu sadece bizim ülkemizde degil dünyanın heryerinde var galiba , bi ara bu ponzi vb.. ayağına kerizsilkeriz.com diye site açıp açık açık 500 tl yatırıyorsunuz bizde paranızı yiyoruz diye site açacaktım  :)  eminimki para veren çıkardı .

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    csfrt
    csfrt's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    csfrt bunu yazdı
    KotomineKirei bunu yazdı

%40 mı hemen atlıyorum balıklama, gerçi bunun bir benzerinin azıcık değişiğini bu ülkede yaparsan tuttar  

bknz  : cennetten yer satıyorum :DD:D

bknz: cennetten tuğla satıyorum

gerçi bu sadece bizim ülkemizde degil dünyanın heryerinde var galiba , bi ara bu ponzi vb.. ayağına kerizsilkeriz.com diye site açıp açık açık 500 tl yatırıyorsunuz bizde paranızı yiyoruz diye site açacaktım  :)  eminimki para veren çıkardı .

ahaha aynen hocam, adam dürüst en azından diyip yatıranlar olurdu en azından :D :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

cevap da vermiyor ki puştlar :D 

geçenlerde uzun uzun cevap yazdım. cx gelen giden yok :D

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Atlas
    Atlas's avatar
    Erkek

Siz onu bırakın bizim semte bakın :D https://www.youtube.com/watch?v=_vxOBFSji5o 

-
Toplam Hit: 1142 Toplam Mesaj: 9
yorum dolandırıcı