folder Tahribat.com Forumları
linefolder Webmaster ve Yazılım Geliştiriciler
linefolder Google Siteyi İndexlemiyor - Acil Yardım Lütfen

Google Siteyi İndexlemiyor - Acil Yardım Lütfen

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    Merhaba deneyimli müritler. Google site indexleme konusunda bir sorun yaşıyorum. Daha doğrusu bir tanıdığımın tanıdığının sorunu :)))

Siteyi iki ay kadar önce yenileme kararı alıp temasını, içeriklerini, sayfalarını komple baştan yaptılar. Search Console hesabına dokunmamışlar. Google kendi günceller diye... Çünkü site sahibi aynı. Ama indexler tümden değişti. Googe önce sitenin tüm indexlerini silmiş. Manuel sorgulama yapınca Google'da hiç sayfa çıkmıyor.

2 aydır da tekrar indexlenmedi. Bana danıştılar, site haritalarına baktım, noindex var mı diye baktım, birkaç sorun vardı düzelttim. Ama hala sonuç yok.

Neler oldu onu anlatayım;

1. Search Console hesabında URL denetimi yaptığımda Google (2 aydır o indexlerin var olmamasına rağmen) hala eski sitenin indexlerini sorunsuz olarak arama sonuçlarında gösterdiğini iddia ediyordu.

2. Sitenin yeniden değerlendirilmesini talep ettiğimde URL bunulamadı uyarısı veriyordu.

3. Site haritaları bozuktu, boş sayfa çıkıyordu, ama google bozuk olmadığını söylüyordu. Ve eski haritayı algılıyordu.

Tekrar denetim yaptırıp canlı url izleme falan kurcaladığımda birkaç gün sonra Console'daki tüm veriler sonunda silindi. Baştan site haritası gönderdim. Dün onu da algılamış. Yeni sayfaları tespit etmiş. Google dizinine eklendi diyor. Ama manuel kontrol ediyorum site:https://site.com diye ama yine sıfır sonuç var. Manuel işlem de uygulanmamış. Ben işin içinden çıkamadım.

Şuanda site haritasını algıladığını ve dizine url eklediğini söylediği anda tekrar URL denetimi yaptım. "Kopya, gönderilen URL standart olarak seçilmedi" uyarısı veriyor ve URL Google'da yok diyor.

Ben hayrına yardımcı olmaktayım, fikri, tavsiyesi, sorun tespiti yapabilen var ise eğer çok makbule geçer. Site bir doktorun sitesi bu arada.

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

up

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

nekadar süredir index alamıyorlar.  bence sabırlı olun. 

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

domaini at pm ile bakalım 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek
    sRcN bunu yazdı

domaini at pm ile bakalım 

Dönüş yaptım sercan hocam

Toplam Hit: 1088 Toplam Mesaj: 5
google index