folder Tahribat.com Forumları
linefolder Mobil Programlama
linefolder Google Widevine DRM L3 Seviye Telefona Netflix İçin L1 Root Modül Yüklenebilir Mi?

Google Widevine DRM L3 Seviye Telefona Netflix İçin L1 Root Modül Yüklenebilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Selam müritler,

Bootloader kilidi açılmış veya Xiaomi gibi yan sanayi Android telefonlar Google'ın DRM sertifikasından geçemediği için kısıtlı kalitede içerik izliyoruz. Sadece telefonlarda değil Android Box, Tablet gibi cihazlarda da bu lisans yüzünden yüksek kalitede izleyemiyorsunuz.

Mesela UltraHD Netlfix abonesiyim, kullandığım telefon Xiaomi Mi 8 SE modeli Android 9 AOSP Rom yüklü.

L3 seviyesinde Netflix, Primevideo gibi streaming platformların uygulamalarında SD 540p kadar izleyebiliyoruz.

L1 seviyesinde HD ve eğer cihazınız desteklerse UltraHD, Atmos, Dolby Vision kadar yolu var demektir.

Bu uygulamadan kendi cihazınızın DRM güvenlik seviyesini kontrol edebilirsiniz https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androidfung.drminfo

Ben sadece HD kalitede izlemek istiyorum. XDA'da bazı modüller mevcut ancak benim cihazla uyumlu olmadığı için çalışmadı.

Netflix apk üzerinde uyguladıkları böyle bir yöntem var: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=65001865&postcount=12

Bir de Mi 9T cihazı için Magisk Manager'de flashlanan DRM modülü geliştirmişler: https://forum.xda-developers.com/mi-9t/themes/magisk-widevine-l1-fix-xiaomi-eu-roms-t3962506

Bu şekilde DRM lisansıyla oynamak mümkün mü?

Kernel_Panic tarafından 17/Eki/19 19:02 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

tabi ki mümkün

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    O Şimdi Astek
    deja-vu
    deja-vu's avatar
    Erkek

en son değildi. NEtflix apkları vardın ama onlarda corttu. Ben kovalamayı bıraktım bir yerden sonra :D

Almanya Fatihi
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    deja-vu bunu yazdı

en son değildi. NEtflix apkları vardın ama onlarda corttu. Ben kovalamayı bıraktım bir yerden sonra :D

bende de yemedi önceki sürüm imzalanmış netflix apk'lar, önce uygulamayı başlatırken güncellemeye zorladı daha sonra video oynatırken hata kodu verdi içeriğe erişimi kesti

Kernel_Panic tarafından 17/Eki/19 19:56 tarihinde düzenlenmiştir

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek

Up bilen yok sanırım.