Googlede İndexlenmenin Yöntemleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Web aleminin en iyi ve en gelişmiş arama motoru olan Google’de web sitenizin indexlenmesini yada sitenizde yaptığınız değişikliklerin hemen güncellenmesini istiyorsanız size İki yöntemden bahsedeceğim. Birinci olmazsa olmazlardan Google Webmaster

Google Webmaster (Search Console)

Web siteinizi https://www.google.com/webmasters  adresine girip web sitenizi kaydediniz. Kayıt işleminden sonra hemen site haritanızı googleye yükleyiniz.

Tarama sekmesinin altında bulunan Site Haritaları kısmına gelerek web sitenizin haritasını kaydediniz.

Google Mobil Uyumluluk Testi

Googlenin eskiden PageSpeed Insights çıkardığı web analiz uygulamasına bir yenilik ekledi Mobil Uygulama Testi. Burdan web sitenizi analiz ettiriniz.

Web sayfanızın adresini yazınız ve Testi Çalıştır butonuna tıklayınız.

Test sonucu çıkınca GOOGLE’A GÖNDER butonuna tıklayınız karşınıza çıkan uyarıya ANLADIM butonuna tıklayınız bir 1 saat içinde  Google veritabanındaki bilgileriniz güncellenecektir. Bu işlemi ne zaman yapsam web sitemi Goolede arama yaptığımda en son yazdığım makale Google aramalarında çıktığını fark ettim. Bu yöntemi her güncelleme yaptıktan sonra yapabilirsiniz. Sürekli üst üste sayfa gönderimine bulunmanızın bir faydası olmayacaktır. Bir defa yapmanız yeterlidir.

Örneğin CCproxy ile alakalı makaleyi yeni yazdım googleden CCproxy kurulumu diye arattığımda bilgisayardan 3. sırada telefonda 2. Sırada görünüyor. Sıra bulucuda sorguladığımda ise 10. sırada görünüyor.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

ayrıca konu açtıktan sonra sosyal ağlarda paylaşmakta google botların siteye gelmesini sağlar. konuya küçük bi ek olsun.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

test edilmiş ve onaylanmıştır ki 

sosyal medyalarda hesap açmanız site ismiyle ve linkiyle çıkışlar vermeniz index hızını über arttırmaktadır.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

webmaster tools > Tarama > Google Gibi Getir

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek
    kafkavari bunu yazdı

webmaster tools > Tarama > Google Gibi Getir

Bu islemden net olarak farki nedir yukarida yapilandan ?

Memento Mori
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JerusaLem
    JerusaLem's avatar
    Savaş Madalyası Developer Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

herhangi bir api ile yeni linkleri google'da otomatik gönderip, hızlıca ping almanın bir yolu var mıdır?

ey ulu TÜRK öğün, eşin yoktur altında göğün..!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    camarade
    ontedi
    ontedi's avatar
    Erkek

Meta etiketlere

<meta name="revisit-after" content="1 days" />

etiketi eklenir.

Ardından her eklenen yada güncellenen içerik için site-haritasi.xml tarzında bir şey google'a gönderilmişse orayı ziyaret eder durur.

Matematikçi ve Yazılımcı. http://www.ontedi.com ve http://www.cizgi.site Siteme beklerim herkesi.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

peki sosyal medyada fotoğraf ve üstte link olacak şekilde mi direkt bağlantı mı paylaşıyorsunuz. ben sadece fb ve twitter kullanıyorum acaba tumblr, wordpress blogger vs. kullansam fark yaratır mı diye düşünüyorum.

wp için nextscripts social networks auto poster diye bir eklenti var tavsiye ederim

Toplam Hit: 1372 Toplam Mesaj: 8
google index