folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Google"Ye Türk Rakip Attabot

Google"Ye Türk Rakip Attabot

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

tamamen türk yapımı olan arama motoru beta yayınına başladı Web 2.0’ın olanaklarıyla arama motoru işlevlerini bir araya getiren attabot.com arama motoru, e-posta hesabı, çevrimiçi Türk Dil Kurumu sözlüğü ve Redhouse sözlük gibi hizmetleri tek adreste toplayarak kullanıcıyla büyük kolaylık sağlıyor.

Kullanıcıların aradıkları kelimelere göre birbirlerine ulaşmasını sağlayan ortak arama, kullanıcılarının aramalarının sonuçlarının kaydedilebilmesini sağlayan “AttaRez" ve çeşitli kaynaklardan topladığı güncel haberleri görüntüleyen haber bölümü gibi kendine özgü işlevlerle de dikkat çekiyor.

Portalın kurucu ortağı Seyfi Erol, “Hayatı kolaylaştıran sayısal platform" olarak tanımladığı Attabot arama motoru fikrinin üç yıl önce Amerika’da internet projeleri hazırlarken şirket ortaklarından Ömer Kurt ile birlikte geliştirdiklerini söyledi.Şu anda Beta sürümüyle sadece Türkçe yayın yapan Attabot.com’un Eylül 2008 sonunda küresel sürümünün yayına girmesi planlanıyor. Bu sürümde temel özellikler aynı kalacak, ancak birkaç dilde sözlük gibi uyarlamalar olacak.

genel açıklama bu [url=www.attabot.com[/url] adresinden şuanda giriş var bence bu arama motoru utar güzel bişiye benzio eğer biraz geliştirir ve işgi gösterirlerse google ile yarışır şuan bile arama sonuçları istendiği gibi çıkıo bakalım bizim türkler geliştirebilecek mi bunu

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Gugılın tek rakibi türk hava yolları :p

Edit//

Zaten bu google ki xD

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    olivetti
    olivetti's avatar
    Erkek

Internal Server Error

site açılmıyor bende.. Hayvan nikli arkadaşın dedigi gibi gugilin tek rakipi türk hava yolları:P ya haydi uyduruk arama motorlarına rakip olsa birşey demiyecem niye google? gugil'a nasıl rakip olabilirki? tamam gaza geldiniz siteyi gugilin şu anki seviyeye getireceksiniz. peki gugil yerindemi duracak?

edüt büdüt.

tasarımı çok güzel ve aramalarda güzel sonuçlar veriyor Türkiyede bir numaralı arama motoru olabilir nikootenin dedigi gibi cirosu olsa belki rakip olabilir:P

2. edüt büdüt:P

aramalar google sayesinde gerçekleşiyormuş:P google araması ile google rakip site :P

...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

edit..

şimdi göz atabiliriz..

himm :))

Çok hoş yaa beğendim ben =)) birde cirosu olsa evet o zaman belki rakip olurdu =) her ne kadar rakip olmasada çok hoş olmuş,daha önce hiç bir arama sitelerinde görmediğim çok hoş bir özellik war ; mesajlaşma :) güzelll :))

hatta düşündümdee :D bu site iş yapar :) satmayı düşünür müsün ? düşünürsen pmle irtibata geçelim :)

Troubles'll come & they'll pass
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Director
    Director's avatar
    Erkek
    Google'a rakip olabilmesi için kendi indexini oluşturması gerek.Yanlış anlamadıysam google üzerinden arama yapıyor.Arama sonuçlarında sağ üst köşede Google özel arama sembolü var.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

La konuyu açtım site gitti :d açılmıo ama bence geliştirirler bnu adamlar kararlı ama gogılda ezme ihtimali var

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek
    Şu google a rakip yazılarını görünce aha bitane daha diyorum hep aynı şeyler

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
Toplam Hit: 1199 Toplam Mesaj: 7