folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Gözlük Çerçevesi Boyama

Gözlük Çerçevesi Boyama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

Müridler, evde çok eski yıllardan kalma bir gözlük buldum. Tam istediğim tarzda. (RB3447'ye çok benziyor) Fakat çerçevenin bazı kısımlarında boyalar dökülmüş durumda. Ne yapıp edip bu gözlüğün çerçevesini tekrardan boyamam lazım. Camı falan çok kaliteli. Varmı önereceğiniz bir boya veya bu işi yapabilirim diyen mürid var mı?

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fisek
    fisek's avatar
    Erkek

gözlük metal mi rengi ne renk foto koyabilirsen daga cok yardımcı ola bilirim bide ne gibi dökülmeler var oksitlenme falan mı yapmıs

Beni hep kavgalarımdan bildiler...Sevdiğim kız, sevdiğimi bilmeyen kız.Yalnız, çaresiz, belimde tabanca. Sevdiğimden, sevdiğim için kaçtım. Kafanı kaldırıp bi Bak !!! Cennette Cehennemde Bu Dünyada... An gelir Izdırap dolar,İsyanlar Başlar ... Ve An gelir Ölmek İstersin... Namluya bir mermi sürüp Kendine veda Edersin... Parmağın Tetikdetir Ama.. O tetik o kadar ağır gelir ki insana.. Çekemezsin !!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

fisek bunu yazdı:
    -----------------------------

gözlük metal mi rengi ne renk foto koyabilirsen daga cok yardımcı ola bilirim bide ne gibi dökülmeler var oksitlenme falan mı yapmıs

Hocam gözlük metal. Camını falan çıkardım camın takıldığı yataklarda yeşil küf gibi bişeyler olmuş. Sanırım oksitlenme. Rengi altın rengi. Şu an için resim atamıyorum. :(

Tanrının bana baş edemeyeceğim bir şey vermeyeceğini biliyorum. Sadece keşke bana bu kadar güvenmeseydi diyorum...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    kuralkan
    kuralkan's avatar
    Erkek

Hocam gölük çerçevesi elbetteki boyanabilir lakin o boyanın fırınlanmış boya ile boyanması gerekmektedir.statik elektrikli toz boya ile bonanıp 300 derece ısı da fırınlanmalıdır.. yağlı, sellülozik yada diğer boyalarla boyaman hem sırıtma hemde kötü nahoş bir görünüm kazanması anlamına gelecektirki bahsettiğin çerçevesi güzel gözlüğe yakışmayacaktır.

Bizim vatan sevgimiz kulağımıza okunan ezanla başladı.Arkamızdan sela ile bitecek...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    matr0x
    matr0x's avatar
    Erkek

kuralkan bunu yazdı:

Hocam gölük çerçevesi elbetteki boyanabilir lakin o boyanın fırınlanmış boya ile boyanması gerekmektedir.statik elektrikli toz boya ile bonanıp 300 derece ısı da fırınlanmalıdır.. yağlı, sellülozik yada diğer boyalarla boyaman hem sırıtma hemde kötü nahoş bir görünüm kazanması anlamına gelecektirki bahsettiğin çerçevesi güzel gözlüğe yakışmayacaktır.

Hocam ben bilmiyorum işte. Nasıl nerede kim tarafından yapılır.

Ya da evde kendi çöntemlerimle çözebilir miyim?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fisek
    fisek's avatar
    Erkek

boyamak ugraştırıcı ola bilir ama rengi altın rengiyse dedigim gbi büyük ihtimal oksitlenme yapmıstır sen bu okstilemeleri bi tel fırca yardımıyla okstilenmeleri yok ede bilirsin cercevenin rengi sarıysa boya degil üstündeki kaplamadır büyük ihtimal oksitlenme yaptıgı için boya kaplama rengi beyazlamıs ola bilir ama tel fırcayla bi güzel elden gecir veya cok ince zımparayla ıslatarak ıslak zımpara yap sonra güderi bezle bi güzel sil parlama ihtimali yüksek

Beni hep kavgalarımdan bildiler...Sevdiğim kız, sevdiğimi bilmeyen kız.Yalnız, çaresiz, belimde tabanca. Sevdiğimden, sevdiğim için kaçtım. Kafanı kaldırıp bi Bak !!! Cennette Cehennemde Bu Dünyada... An gelir Izdırap dolar,İsyanlar Başlar ... Ve An gelir Ölmek İstersin... Namluya bir mermi sürüp Kendine veda Edersin... Parmağın Tetikdetir Ama.. O tetik o kadar ağır gelir ki insana.. Çekemezsin !!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cicosz
    cicosz's avatar
    Erkek

özel boyası var diye biliyorum:)

Toplam Hit: 6303 Toplam Mesaj: 7