GPS Cihazı Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bi gps cihazı lazım ama nereye data yollayacağını benim editlemem yada ayarlamam lazım , nasıl arayacağım bilemedim, yada mevcut bi cihazı editleyebilio muyuz acaba ??

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek

Up ! :)

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Raspberry pi icin Cin'den gps modulu almistim, 20-25 dolar gibi bir seydi. Kurulumu, kullanimi gibi dokumanlar adafruit'te vardi. Bir bak istersen hocam.

Bunun uzerine birde 3g modulunu ekleyerek 7/24 internet olayini cozebilirsin.

Isin b.kunu cikarmak istersen de ekstradan mikrofon, hoparlor, kamera entegre et. :)

Tek sikinti hareket halindeyken guc saglamak olacaktir.

Muhtemelen sadece koordinatlari almanin (gondermenin) daha basit bir cozum vardir, bende takipteyim.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Shuqufe
    Shuqufe's avatar
    Erkek

rasperry var ama , bana sadece lokasyonu alıp datayı yollayan bi cihaz lazım bir sürü var 20 - 30 $ ama bu datayı ben istediğim yere göndermek istiyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

https://techship.se/products/huawei-em770w/ bunu kullanabilirsin hocam mini pci üzerinden girişi var hem 3g modülü hemde gps modülü üzerinde mevcut. gayette sağlam aletler.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek
    Shuqufe bunu yazdı

rasperry var ama , bana sadece lokasyonu alıp datayı yollayan bi cihaz lazım bir sürü var 20 - 30 $ ama bu datayı ben istediğim yere göndermek istiyorum

Android ve iphone telefonlar bunu yapıyor. Tek farkı sana yollamıyor sen herseferinde bakıyorsun. Ayrıca yaşlılar için sayılan bir telefon var tanımlı numaralardan mesaj gelince gps koordinatlarını sms olarak yolluyordu.

Toplam Hit: 1066 Toplam Mesaj: 6
cihaz gps