folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Grup Halinde Proje Geliştirme

Grup Halinde Proje Geliştirme

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bekirella
    Bekirella's avatar
    Erkek

Birkaç developer arkadaşımla beraber bir projeye başladık ama tabikide bir çok source code vs. olduğu için hepimiz farklı tarafında çalışıyoruz projenin bu yüzden şöyle sıkıntılar çekiyor herkes kendi yazdığı kodu başkasına verme esnasında birçok sıkıntı çekiyoruz bazen iki farklı kişi aynı source code üzerinde düzeltmeler değişiklikler yapıyor onlar sıkıntı yaşatıyor bize. Sizden sormak istediğim geçen sene staj yaptığım şirkette bize JIRA isimli bir uygulama kullandırıyolardı herkes yazdığı şeyleri commit ediyordu başkasının yazdıklarını çekmek için ise update ediyordu ama bu JIRA sanırım ücretli birşey bunun free alternatifleri varmıdır acaba ?

Bilgi bilmek için var
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugen
    mugen's avatar
    Erkek

Github? Bitbucket? gibi şeyler sanırım aradığınız ama daha önce hiç bulaşmadığım şeyler, sadece open-source durumlarda bedava olduklarını biliyorum.

O mahiler ki derya içredir deryayı bilmezler.. .
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bekirella
    Bekirella's avatar
    Erkek
    mugen bunu yazdı

Github? Bitbucket? gibi şeyler sanırım aradığınız ama daha önce hiç bulaşmadığım şeyler, sadece open-source durumlarda bedava olduklarını biliyorum.

aynen bitbucket'ı biraz denedim beceremedim malesef

Bilgi bilmek için var
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

hangi dili kullaniyorsunuz bilmiyorum ama tfs kullanilabilir visual studio da. ya da arkadasin dedigi gibi github kullanilabilir, student packet ile bir tane hesap alabilirsin ve o hesapla 7-8 tane ozel proje olusturabilirsiniz boylece kodlar disari cikmaz, ben boyle kullaniyorum..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bekirella
    Bekirella's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

hangi dili kullaniyorsunuz bilmiyorum ama tfs kullanilabilir visual studio da. ya da arkadasin dedigi gibi github kullanilabilir, student packet ile bir tane hesap alabilirsin ve o hesapla 7-8 tane ozel proje olusturabilirsiniz boylece kodlar disari cikmaz, ben boyle kullaniyorum..

Maven JSF projesi

Bilgi bilmek için var
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

o zaman githhub ile bu isi yapabilirsiniz hocam, private bir proje olusturursunuz oraya herkes commit eder,Ancak ayarlamasi v.s kolay degil, hele ikisi de degistirdiginde ve commit etmeye calistiginda :)

o yuzden tasklara ayirmak gerekiyor. Kimin hangi gun/saatte nerede calistigi belli olmasi lazim

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bekirella
    Bekirella's avatar
    Erkek

unbalanced hocam teşekkürler bir deniyelim bakalım 

Bilgi bilmek için var
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

hocam TFS sizin işinizi çözer. Hatta Visual Studio Online ile 5 kişiye kadar ücretsiz gayet kullanışlıdır.

https://www.visualstudio.com/

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
Toplam Hit: 854 Toplam Mesaj: 8
proje jira project multideveloper