Güncel Ekonomiyi Anlama

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

Selamün Aleyküm mürid kardeşlerim :) 

bu aralar türkiye ile güncel takip ettiğim tek şey ekonomi hakkında haberleri takip etmek ve buna bağlı kendi hayatıma hangi ülkede yatırım yapmalıyım sorusunun cevabını bulmak, malum dünya üzerinde ciddi bir sıkıntı olduğu söyleniyor, sürekli ekonmik durgunluklar, değişklikler fln.. bu konuda araştırma yaparken genel olarak düşüncelerine katıldığım, cidden konusunda bilim adamı ünvanı ile konuşan bir kişiyi nacizane ben tanıtmak istiyorum, cnn de çok uzun süren bi programda konuşması var, yotube da ztn kendi kanalı var, takip etmek isteyen ve benim gibi ekonomiden bi bok çalmayan ama öğrenmek isteyenler için, iyi bir fikir adamı Prof. Dr.Özgür Demirtaş a ait fikirlerini dinleyen arkadaşlar bu başlıkda tartışa biliriz, hocanın 10 dan fazla videosunu izledim genel olarak ayı şeyleri söylüyor gibi olsada üzerinde durduğu konu cidden önemli meseleler olduğu için sorgulamak gerektiğini düşünüyorum, video burda:

https://www.youtube.com/watch?v=mYodnHR6aGQ

kanalı: https://www.youtube.com/channel/UCiO9MIUiGu2oYYFAG06syjg

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

adam çok popüler oldu bu aralar hadi hayırlısı 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

yanız kendisinin bir açığı var, zamanında programlarda, politikayı anlamıyorum, politik şeylerede ilgi duymuyorum gibisinde sözler söyledikden sonra, şu ssıralar twitterda sürekli politik eleştiriler içine girmeye başlaması benide şüpheye götürdü, acaba türkiyenin suyundanmıdır, en apolitik insan bile ülkde kaldığı zaman politkleşep taraf tutar hale geliyor :)

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    EdepsizPenguen bunu yazdı

yanız kendisinin bir açığı var, zamanında programlarda, politikayı anlamıyorum, politik şeylerede ilgi duymuyorum gibisinde sözler söyledikden sonra, şu ssıralar twitterda sürekli politik eleştiriler içine girmeye başlaması benide şüpheye götürdü, acaba türkiyenin suyundanmıdır, en apolitik insan bile ülkde kaldığı zaman politkleşep taraf tutar hale geliyor :)

Twitterda kendi yorunlarini paylasiyor. Siyasetten anlamiyor degil bal gibide anliyor fakat cozum sunmayacagini kendiside bikiyor.. Bu gune kadar siyasetten anlayip konusandan ne gorduk ki? 

Tv programlarinda uzmani olmadigi konudan konusmak istemiyor ki bence cok normal. Asil sorunda bu zaten.. Herkes herseyi biliyor. Kulaktan dolma bilgi ile herkes veriyor veristiriyor. 

Konuya gekecek olursak konu kikitlensin.. Zaten boyle genel bir konu var orada ekonomi vs seyler paylasilor zaten

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bykamu
    bykamu's avatar
    Erkek

Hocam son zamanlarda ekonomideki sıkıntıların bu kadar belirginleşmesini sebebi siyasi olduğu için dokundurarak açıklamak zorunda :) Apolitik oluşu yapılan yalnışları görmezden geleceği anlamına gelmez, olaya siyasi partiler gözünden bakmıyor adam, yapılan yalnış politikaları eleştiriyor(TCMB bağımsızlığı, baskılar, kredi derecelendirme kuruluşlarını takmıyoruz vb.)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

ok

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hocam politika nasıl olur biliyor musun çin ile mi ticaeti arttırmalıyız avrupa ile mi dersen siyaset olur. bazı şeyler siyahla beyaz kadar net. artık doğruyu söyleyene politika yapıyor diyoruz. bu işin sonu yok. adam genel geçer ekonomi gerçeklerinden bahsediyor. politika yapsa ağzımız açık bakarız.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 1215 Toplam Mesaj: 7
ekonomi özgür demirtaş güncel ekonomi