folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Güneş Enerjili - Gün Isılı Klima - Çin? Klimacı Müritler Bakabilir Mi?

Güneş Enerjili - Gün Isılı Klima - Çin? Klimacı Müritler Bakabilir Mi?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek

Hocalar peder kafayı bunlara takmış

https://x.alibaba.com/AwheGW?ck=pdp

hayır direkt güneş enerjisi alsa anlayacam ama yok bunlar çok mantıklı diye tutturmuş. Bu arada peder Telekom memuru yani klima falan anladığı şeyler değil. olaya sadece enerji tüketimi yani harcayacağı paranın az olmasına bakıyor. 

Ben diyorum ki;

- taşımayı nasıl yapacaksın. alibaba sadece Ürünün fiyatını koymuş. lojistik ve taşımada kaç para gidecek kimle nasıl anlaşacak. 

- lojistik tamam diyelim gümrük nasıl olacak? zaten 150 dolar üstü ticari ürün gibi veriglendirilecek.

- hadi ürün geldi nasıl kuracaksın. 

- hadi kurdun ürün eksik veya ek malzemeler gerekecek mi? buraya uygun mu gelecek bu ürün

- hadi diyelim kurulumda sıkıntı çıkmadı, ürün arıza verecek mi? servis yok kime yaptıracaksın. yedek parçası olacak mı?

ben bunları söylüyorum sinirleniyor çocuk gibi, neymiş ucuz olacakmış. az yakaccakmış. yahu tr de bunu deneyen anlayan hocalar var mı Allah aşkına aydınlatın beni. bunun yerine sadece güneş enerjisi panelleri al eve bağla, klima aldın geçen sene, bağla panele kullan, ne zorun var.

eğer olursa ticaretini bile yaparız diyor. Allah aşkına memur emeklisi adamsın ne hayaller görüyorsun. 

banneduser tarafından 11/Haz/24 10:41 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    furkiak
    furkiak's avatar
    Erkek

Hocam senin peder satın almaya tıklamış mı ? Üründen 1 tane alırsan 520 Dolar zaten bunun üstüne KDV ÖTV Kargo Gümrük binecek  türkiyede garantilisini daha iyisini daha az yakanını daha ucuza bulur.

Android Mobil Uygulama - Web Sitesi - Masaüstü Yazılım yapılır. Vitaminsiz Palyaço
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    furkiak bunu yazdı

Hocam senin peder satın almaya tıklamış mı ? Üründen 1 tane alırsan 520 Dolar zaten bunun üstüne KDV ÖTV Kargo Gümrük binecek  türkiyede garantilisini daha iyisini daha az yakanını daha ucuza bulur.

diyorum da hocam tutturmuş bunlar çok verimli diye. Bu sistemler absorpsiyonlu soğutma sistemi diye geçiyormuş. linkte yanında güneş paneli gösteriyor bunlar iç ünite anları ve başlangıçta çalışırken sistemi ayağa kaldırmak için sanırım. chatggpt ye göre bu sistemler başlangıçta çok enerji isteyebilir diyor. tabi ne kadar büyük bir sistemden bahsediyor bilmiyorum. 

chatgpt aydınlattı beni ama sıkıntı; bakım maliyeti (normal klimaya göre çok karmaşık sistemleri var) ve verimlilik. anca antalya gibi yerlerde işe yarayacak o da ne kadar verimli bilmiyorum. eğer yanlış anlamadıysam bir de soğutma süresi normalden daha uzun.

son sorulara bakın 

https://chatgpt.com/share/04ea1115-9318-41eb-a5da-890965f852e0 

edit: lojistik gümrük muhabbetine hiç girmiyorum bile. ama bu sistemi deneyen veya sorunlarını bilen hocalarımız varsa bir yeşillendirsin bizi

edit 2: absorpsiyonlu soğutma sistemi görsellerine baktım da devasa büyük sistemler. Bu Çinlilerin sattıklarının bu olmasının imkanı yok gibi. olsa da ılık hava üfler gibi. tamamen bilgisizliğimle konuşuyorum tabi 😅

edit 3: linki güncelledim. Bu Çinlilerin sattıkları absorpsiyonlu sisteme benzer vakumlu tüp klimalarmış. chatgpt en sonunda çalışma mantığını söylüyor. 

banneduser tarafından 11/Haz/24 11:49 tarihinde düzenlenmiştir

ride or die..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Pederden parayı al sipariş geçtim de ye parayı o da klima beklesin. Baştan bak bunlar dolandırıcı falan dersin , kötü sona hazırlarsın. Bir daha da bulaşmaz böyle işlere.

İmzalamazsam ne olcak?
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    banneduser
    banneduser's avatar
    Erkek
    Liquid bunu yazdı

Pederden parayı al sipariş geçtim de ye parayı o da klima beklesin. Baştan bak bunlar dolandırıcı falan dersin , kötü sona hazırlarsın. Bir daha da bulaşmaz böyle işlere.

hocam alemsin :)) 

ride or die..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tacir
    tacir's avatar
    Erkek

Pederin düşündüğü sistemi göremedim ama fan coil varsa muhtemelen direk güneş enerjisinden gelen suyu fan coillere veren bir sistem düşünüyor. 

Kendi evime kalorifer sistemine entegre güneş enerjisi sistemini düşünmştüm fakar ibnetor ustaya yaptıramadım.

bana göre mantıklı sistem gündüzleri pompanın ufak bir elektrik masrafı hariç ısınabilirsin diye düşünüyorum. bu sistemi kombi sistemine bağlayabilirsin. Araya bir plaka tip ısı değiştirici, sirküsyon pompası birde termostat koyularak yapılabilir.

5 sene kadar teknelerde ısıtma soğutma sistemleri üzerine çalıştım. Az çok anladığım konulardır.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexelebek
    alexelebek's avatar
    Erkek

alibaba.com toptancilar icin. Eger tekbir urun siparis edecekseniz parekendeciler icin olan aliexpress.com'dan urun arayabilirsiniz.

Another day another death another sorrow another breath...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

Hocam hangi ildesin?

metre kareye düşen ışık belli , bulunduğun yerin yılda aldığı güneş belli falan.

bunlarla hesaplarsin aslında ne kadar enerji alacağını 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 336 Toplam Mesaj: 8
klima güneş enerjisi