Güneş Vb Elektrik Üretimi Hk.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek

Selam muridler. Birkaç tavsiye ye ve bilgiye ihtiyacım var.  Bu konu hakkında bilgim yok denecek kadar az o da araştırma ile elde ettiğim kısıtlı bilgiler.

Bir işletmemiz var Günlük Ort. Tüketimi 585.222 bu işletmemiz açık ve bol güneşli bir alanda olduğu için güneşten faydalanarak elektrik faturasından kurtulmayı planlıyoruz. Bize neye patlar kaç panel, kaç akü bilmiyorum veya başka alternatif bir sistem varsa bilgi alabilir miyim. 

Ayrıca, bu tarz işlerle ilgilenen arkadaşlar varsa iş yabancıya gitmesin diye pm'den görüşebiliriz.

Liarhack tarafından 30/Tem/20 17:30 tarihinde düzenlenmiştir

www.tithack.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Bende zamanında çok araştırdım bu konuyu ama aylık 10 tl elektriği beleşe getirmek için bile 3-4 K'lardan bahsediliyor, sonra dedim ki "silkerler öyle işi"

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkorbit_efsanesi
    darkorbit_efsanesi's avatar
    Erkek
    Liarhack bunu yazdı

Selam muridler. Birkaç tavsiye ye ve bilgiye ihtiyacım var.  Bu konu hakkında bilgim yok denecek kadar az o da araştırma ile elde ettiğim kısıtlı bilgiler.

Bir işletmemiz var Günlük Ort. Tüketimi 585.222 bu işletmemiz açık ve bol güneşli bir alanda olduğu için güneşten faydalanarak elektrik faturasından kurtulmayı planlıyoruz. Bize neye patlar kaç panel, kaç akü bilmiyorum veya başka alternatif bir sistem varsa bilgi alabilir miyim. 

Ayrıca, bu tarz işlerle ilgilenen arkadaşlar varsa iş yabancıya gitmesin diye pm'den görüşebiliriz.

Hocam abim bu işlerle uğraşıyor yapımı VS. Bir evin elektriğini karşılamak için 40.50 arası patlıyor yanlış değilsem ama tabi çift yönlü saat takıyorlar artan elektriği yüklenici firmaya satabiliyorsun tedaş depsas gibi VS. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    darkorbit_efsanesi bunu yazdı
    Liarhack bunu yazdı

Hocam abim bu işlerle uğraşıyor yapımı VS. Bir evin elektriğini karşılamak için 40.50 arası patlıyor yanlış değilsem ama tabi çift yönlü saat takıyorlar artan elektriği yüklenici firmaya satabiliyorsun tedaş depsas gibi VS. 

Kaç kw tüketimin var veya tüketim değerleri ile ilgili makina ekipmanların toplam değerleri ortalama elektrik ihtiyacın olacak bu değerlere göre mono kristal panellerden edineceksin( örnek ben Antalya dayım burada Avrupa ve Türkiye ye çalışan cw enerji var ben fabrikasından alım yaptırmaya çalıştım bir kaç kişiye fiyat aracısız uygundur)peki tesisinde güneşli saatlerde verim aldın ama bu direkt kullanım süresini karşılayacak zamanların üzerindemi olacak o zaman akülerimizi devreye alıyoruz ortalama 2 panel 1 akü sistematiği ile 5-6 kw lık bir invertör tüm ihtiyaçlarını karşılar.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

son 2 ay gelen elektrik faturanı ve işletmenin konumunu pmle bakayım hocam gidecek malzemeleri söyleyeyim bitane demir kaynak ustası bulursan kendinizde kurabilirsiniz. birde binanın catı konumu nasıl onları falan anlatırsan yada resim atarsan detaylı bilgi yazarım yarından sonra.

Toplam Hit: 885 Toplam Mesaj: 5
güneş ges elektrik elektrik enerji