folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Güvenlik Kamerası Arızası GEG 5580R Model

Güvenlik Kamerası Arızası GEG 5580R Model

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    winchester
    winchester's avatar
    Erkek

Şimdi arkadaşlar bir tane kamera aldım markası " geg 5580 r " yalnız kamerayı çalıştırdığımda gece modunda normal çalışıyor yalnız yanlarındaki IR letlere de elektirik verdiğimde görüntü gidiyor ve pembe bir renk veriyor. kamerayı tek bir adaptör ile besliyorum 12V -5A lik.

şimdi sorun tek bi güç kaynağı ile beslememden mi kaynaklanıyor yani yandaki IR ledlere ayrı bir adaptörmü bağlamam lazım.

kamera resmi aşağıdadır bilen arkadaşlar bi el atsın.

http://images.gittigidiyor.com/3785/GEG-5580R-1-3-Sony-Super-Had-CCD-IR-Gece-Goruslu__37854210_0.jpg

Ölüm Bizimle Gelecek...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lazz
    lazz's avatar
    Erkek

valla hocam okadar ır ledı gordukten son 5a yetecegını dusunmuyorum bı 10a felam dene bence bide kablo uzunmu kullandıgın kablo gucu gucu tasyıamıyabılır

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek

12 v 10 a switch mode adaptör kullan

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    winchester
    winchester's avatar
    Erkek

kablo mesafesi 170 metre şu şekilde yapsam nasıl olur elimde ki 12v 5A adaptörü sadece kameraya versem yanlardaki IR letleri birleştirip 12V 2A alsam bu iş görürmü olmadı dediğiniz gibi switch adaptör alıyım o şekilde çözerim sanırım korkum kameranın bozuk olmasıydı teşekkür ederim.

Ölüm Bizimle Gelecek...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    amele_2
    amele_2's avatar
    Erkek
    winchester bunu yazdı

kablo mesafesi 170 metre şu şekilde yapsam nasıl olur elimde ki 12v 5A adaptörü sadece kameraya versem yanlardaki IR letleri birleştirip 12V 2A alsam bu iş görürmü olmadı dediğiniz gibi switch adaptör alıyım o şekilde çözerim sanırım korkum kameranın bozuk olmasıydı teşekkür ederim.

kardeş 10 12 lira bişey o bahsettiğim adaptör

kaldı ki 10 amper de adaptör koysan 170 mt boyunca gitmez 12 v.

kameranın yakınına koyman lazım adaptörü

amele_2 tarafından 21/Mar/13 18:08 tarihinde düzenlenmiştir

Ardından yüz köpek havlamayan kurt, kurt sayılmaz..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek

12 volt 5a-10a 170 metre yürümez kolay kolay söyleyeyim

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    winchester
    winchester's avatar
    Erkek
    amele_2 bunu yazdı
    winchester bunu yazdı

anladım ama kameranın yanına koymak gibi bi şansım yok yani 170 metre öteden gücü vermem lazım gerekirse 2. bir elektirik hattı çekerek ama tek koblo üzerinden halletmek istiyorum switch adaptörün amperinin yüksek olması cihaza zarar verirmi yani 30 Amper alsam çözermiyim sorunu 5A kablo direncine gitse yine 25 A veririm kameraya diye düşünüyorum.

Ölüm Bizimle Gelecek...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jawsap67
    jawsap67's avatar
    Erkek
    winchester bunu yazdı
    amele_2 bunu yazdı
    winchester bunu yazdı

anladım ama kameranın yanına koymak gibi bi şansım yok yani 170 metre öteden gücü vermem lazım gerekirse 2. bir elektirik hattı çekerek ama tek koblo üzerinden halletmek istiyorum switch adaptörün amperinin yüksek olması cihaza zarar verirmi yani 30 Amper alsam çözermiyim sorunu 5A kablo direncine gitse yine 25 A veririm kameraya diye düşünüyorum.

kardeş dediği  gibi bişey olması mümkün değil istersen 1000amper olsun adaptörün senin yükün ne kadar çekerse o kadarını kullanır.yüksek olması dezavantaj değil  avantajdır her zaman için.Ama gerilim düşümü yaşayacağını düşünüyorum.en güzeli işi bilen bi elektronik dükkanına git benim böle böle bi derdim var de numune kabloda götür 10-15cm bunu 170m götürecem mecbur 12v gitçek de.adam işi biiosa derdini şıppadanak çözer.ama ennnnnnnnnn güzeli 220 yi  oraya götürmek, o alternatifide düşün

Düzen hayatından memnun, düzülen ne zaman değişecek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    winchester
    winchester's avatar
    Erkek

12v 30 amper bir tane switch mod adaptör aldım yalnız yine çalışmadı üzerindeki potansiyometre ile voltajı yükselttim yaklaşık 13 v yaptım şu an sorun yok 

Ölüm Bizimle Gelecek...
Toplam Hit: 1296 Toplam Mesaj: 9