folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Güvenlik Kamerası İçin Fikir Lazım

Güvenlik Kamerası İçin Fikir Lazım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

Merhabalar bizim limanda ufak bir teknemiz var.8 10 metrelik bir şey.pilot kabini model.içinde 12 24 voltluk aküler var. Güç için neler lazım tam bilemiyorum o yüzden belirteyim istedim.

Bu ara Motorlara zarar veren tipler var diyolar o yüzden evden işten takip edebilmek için bir güvenlik kamerası kuralım dedik kıç ve burna doğru.

IP camera işi olmaz sanırım wifi olmadığı için.Gücü direkt aküden bağlayabilir miyiz ? Çinden getirtme taraftarıyız.

tavsiyeler için teşekkür ederim.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Ek olarak ufak bir akü, şarj devresi ve ufak çaplı da ucuzundan bir güneş paneli koy dışarıdan görünmeyecek bir yere. Ayrıca teknenin içinde algılayacak kadar da PIR hareket sönsörü koy. Tekneye binen olursa kameranın göreceği bir açıdan da ışık yanar(10w led projektörler var, parlak yanıyor), hem uzaktan dikkat çeker diye binen olmaz, hem de kamera gece daha net kayıt yapar.

ek;

çok da bir para tutcağını sanmıyorum, en fazla 200 tutar diye düşünüyorum.

antivir-US tarafından 15/Kas/16 16:42 tarihinde düzenlenmiştir

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Hocam bir beaglebone, raspberry pi veya orange pi alıp kamera bağlayıp vınn tarzı bir şey ile internetten erişebilirsiniz. Bütçe ve imkanları tam olarak yazmadığınız için tam olarak fikir veremiyorum

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

başka yolu yok mudur ?

https://www.aliexpress.com/item/Motion-Detection-Fake-Camera-Oudoor-Indoor-Realistic-Decoy-Dummy-Security-Camera-Surveillance-Fake-CCTV-Cam-with/32413338641.html?spm=2114.01010208.3.48.vb0Nr1&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10037_10054_10059_10032_10078_10079_10077_10073_10100_10096_10070_10052_423_10050_10051_424,searchweb201603_9&btsid=aa45b94f-0333-4fe5-b4be-054364b4fb70

şunu alsak hareketi görünce hareket mi ediyor bu ?

bi de sensörlü led alırız caydırıcı olur en azından

rapidhacker550 tarafından 19/Kas/16 13:21 tarihinde düzenlenmiştir

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JpnTr
    JpnTr's avatar
    Erkek

Bana kalırsa verilecek hasar kuracağın tüm sistemlerden daha pahalı olacağı için gerçeğini kurmakta fayda var. en azından elinde bir delil olur 

Bir cinayet işleniyorsa tek suçlu katil değildir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    JpnTr bunu yazdı

Bana kalırsa verilecek hasar kuracağın tüm sistemlerden daha pahalı olacağı için gerçeğini kurmakta fayda var. en azından elinde bir delil olur 

burada sistem öyle işlemiyor hocam tr gibi değil

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    volkan
    volkan's avatar
    Erkek

3g özellikli mobil dvr alıcaksın    4 kameraya kadar kamera taka bilirsin direk akülerden 12V ile besleye bilirsin   hem kayıt yapıcak hemde evden  cepten vs uzaktan izleye biliceksin 

onekine?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

hocam bu sahte kamera :) bunu artık göz hırsız bile biliyor. benim sana tavsiyem pantilt bebek kameraları var wifi calısıyor hem 12-24v calısanları var ondanlarla sıkıntısız olur hem heryere erisim saglarsın hemde uzaktan izlersin. 3g modem ile yani bütcene baglı daha gelişmiş olaylarda var ama bütce ne

Toplam Hit: 945 Toplam Mesaj: 8
güvenlik kamerası aküye bağlanır mı?