folder Tahribat.com Forumları
linefolder Fotografçılık ve Digital Fotograf Makineleri - Video Kameralar
linefolder Güvenlik Kamerası Sistemleri Yardım (Özellikle Poe)

Güvenlik Kamerası Sistemleri Yardım (Özellikle Poe)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba. Çalıştığım şirkette hali hazırda ip güvenlik kamera sistemi mevcut poe enjektörler ile kullanılıyor. Bu poe enjektörler beni canımdan bezdirdi. Öncesinde powergate ürünleri kullanılarak oluşturulmuş bir sistem.  32 adet kamera mevcut. Yakın zamanda kamera sistemi ile ilgili bir düzenlemeye gitmeyi planlıyoruz. Ben özellikle poe bir sistem kurmak istiyorum ancak malumunuz maliyetler artıyor. Bu konu hem bir rehber niteliğinde de olsun istiyorum.

Şimdi sormak istediklerim;

1) PoE sistem kurarken neye dikkat etmeliyiz ?

2) Nvr'dan başlayarak kameralara kadar adım adım neler yapmalıyız?

3) İkinci el poe destekli ürünlere güvenebilir miyiz ?

4) PoE switchlerdeki güç çıkışı kameralara göre nasıl hesaplanır? Bu noktada tavsiye switch ve kameralar neler olabilir?

Ya da;

Poe enjektörlü sistemde şu enjektörü ve şu kamera kombinasyonları kullan sıkıntı yaşamazsın diyebilir misiniz?

Ya da bu sistemle ilgili aklınıza gelen dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir ?

Şimdiden teşekkür ederim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cybermole
    cybermole's avatar
    Erkek

turuncubeyaz.turuncu.yesilbeyaz.yesil data //

kahve (+) mavileri (-) yap ver cereyani 12v power (pc) supply yuru fazla maliyete gerek yok dusunmeyede gerek yok 1000mbit swich yapistir gitsin mumkunse kabloyu ubnt level 3 kulllan yoksa yada baska kaliteli kablo kullan kesiti iyi..

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackstone_tr
    blackstone_tr's avatar
    Erkek
    cybermole bunu yazdı

kahve (+) mavileri (-) yap ver cereyani 12v power (pc) supply yuru fazla maliyete gerek yok dusunmeyede gerek yok 1000mbit swich yapistir gitsin mumkunse kabloyu ubnt level 3 kulllan yoksa yada baska kaliteli kablo kullan kesiti iyi..

bu dediğin kombinasyonda ortalık kablo saçmalığına boğuluyor arıza anında power supp bozulduğunda 32 li sistemde en az 16 kamera birden OFF oluyor veya kamera bozulduğundada bulmak çok zor oluyor

poe swich ile çalışılsa daha mantıklı gibime geliyor.

ama marka veremiyorum HP tr de destek konusunda iyi bazı modelleri ömür boyu garantili imiş

biraz daha araştımak gerekiyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Biocyte
    Biocyte's avatar
    Erkek
    blackstone_tr bunu yazdı
    cybermole bunu yazdı

bu dediğin kombinasyonda ortalık kablo saçmalığına boğuluyor arıza anında power supp bozulduğunda 32 li sistemde en az 16 kamera birden OFF oluyor veya kamera bozulduğundada bulmak çok zor oluyor

poe swich ile çalışılsa daha mantıklı gibime geliyor.

ama marka veremiyorum HP tr de destek konusunda iyi bazı modelleri ömür boyu garantili imiş

biraz daha araştımak gerekiyor.

Evet yaşadığım problem de tam olarak bu.  Enjektörlere bağlı data kabloları üstüne bir de güç kabloları, karmakarışık bir durum söz konusu oluyor, Güzel bir etiketleme de çözüm olabilir ancak, temelde istediğim uzun süre stabil çalışan bir sistem.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Poe destekli bir switch yapıştır gitsin hacı

NetGear GS752TP-100EUS 48 Portlu 10/100/1000 Gigabit Switch 4 SFP port, 48 Port PoE li (384W)

Toplam Hit: 1286 Toplam Mesaj: 5
kamera güvenlik ip poe switch nvr güvenlik