Guzel Yazilar

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLginc
    iLginc's avatar
    Erkek
    simdi cogu zaman gusel yazilar icin ayri ayri basliklar aciyordunuz bu tarz yazilari bu topice yazin hem bir baslikta toplanir hem de bos yere fazla topic olusmaz forum da

ahmet cakar'in hastane de muhtemelen sarf ettigi sozler "simdi doktor bey size birkac sorum olacak. biiirrr kac kursun yedim ikiii senin doktorluk belgen nerdee uccc sen neden oyle tip tip bakiyorsun aptallik mi var sende bakin dikkat buyrun aptalsiniz demiyorum aptallik mi var diyorum"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    burculi
    burculi's avatar
    Dişi
    İNSANLARIN ÇOĞU;

Sevmekten korkuyor,

Kaybetmekten korktuğu için;

Sevilmekten korkuyor,

Kendisini sevilmeye layık görmediği için;

Düşünmekten korkuyor,

Sorumluluk getireceği için;

Konuşmaktan korkuyor,

Eleştirilmekten korktuğu için;

Duygularını ifade etmekten korkuyor,

Reddedilmekten korktuğu için;

Yaşlanmaktan korkuyor,

Gençliğinin kıymetini bilmediği için

Unutulmaktan korkuyor,

Dünyaya iyi bir şey veremediği için;

Ve ölmekten korkuyor,

Aslında yaşamayı bilmediği için.

bu yazıyı sizinlede paylaşmak istedim..

''-Hayatım boyunca senin gibi bir kız aradım.. -Hayatım boyunca senin gibi erkeklerden kaçtım...''
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordofdarkness
    swordofdarkness's avatar
    Erkek
    Hayatın Altın Kuralları

Göğün her yerde mavi olduğunu anlamak için dünyayı dolaşman gerekmez.
    Bak, aynı zamanda da baktığını gören ol.
    Geldiğin zaman boşluk dolduran değil, gittiğin zaman yeri doldurulamayan ol.
    Her duyduğuna inanma, elindekinin hepsini harcama ve istediğin kadar uyuma.
    Seni seviyorum derken inanarak söyle.
    Özür dilerken karşındakinin gözlerinin içine bak.
    İlk görüşte aşka inan.
    Evlenmeden önce en az altı ay nişanlı kal.
    Asla başkalarının hayalleri ile dalga geçme.
    Derinden ve inançla sev.
    Kırılabilirsin belki ama başka türlü de hayatını tam anlamıyla yaşayamazsın.
    Anlaşmazlıklarda dürüstçe savaş.
    İnsanlar hakkında konuşulanlara inanıp, onlar hakkında karar verme.
    İnsanları yargılarsan, onları sevmeye zamanın kalmaz.
    İnsanlara beklediğinden fazlasını ver ve bu işi yaparken kibar ol.
    Yavaş konuş ama hızlı düşün.
    Şunu daima hatırla ki, büyük aşk veya büyük yatırım daima büyük risk taşır.
    Eğer kaybedersen aklını da kaybetme.
    Üç S'yi unutma:
    * Sevgi - herkese,
    * Saygı - kendine, başkalarına,
    * Sorumluluk - Tüm hareketlerin için.
    Eğer hata yaptığını farkedersen, hemen onu düzeltmeye bak,
    bile bile devam etme.
    Konuşmayı sevdiğin biriyle evlen. Yaşın ilerledikçe sohbet her şeyden fazla önem kazanacaktır.
    Anneni sev, say, ara.
    Şunu bil ki, bazen sessiz kalmak en iyi cevaptır.
    Sevdiklerinle tartışırken, o anı önemse, geçmişi kurcalama.
    Satır aralarını da oku, bilgilerini paylaş.
    Bilgi insanı kuşkudan, iyilik acı çekmekten, kararlılık korkudan kurtarır.
    Dua et. Büyük güç verir.
    Düşün. Daha da büyük güç verir.
    Öperken gözlerini kapamayan sevgiliye güvenme.
    Bazen istediğin bir şeyin olmaması senin için bir şanstır.
    En iyi ilişkin, birbirinize olan sevginiz, birbirinize ihtiyacınızdan fazla olduğu zaman olacaktır.
    Şunu bil ki; karakterin senin kaderindir.
    Sınırsızca sev, her gönülde çiçek olacağına, bir gönülde buket ol.
    Sevgi için kollarını kapalı tutma, sonra kendinden başka tutacak şey bulamazsın.
    İçinden ne geliyorsa yap. Doğal ol.
    Mutluluk, sorunsuz bir yaşam değil, onlarla başa çıkabilme yeteneği demektir.
    Gülmek için mutluluğu bekleme, sonra tebessüm bile edemezsin...

Kısa Pantolon, Paslı Çakı, Dizde Kabuk Bağlamış Yara, Kısa Çakı, Paslı Pantolon, Yarası Gözde Kalmış Kabuk
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    phethon
    phethon's avatar
    Homo
    Günün birinde ülkenin birinde çok güzel bi prenses warmış ve kral olan babası evlendirmeye karar vermiş.ama genç ve güzel olan prensesin istedigi bigi birisi bi türlü çıkmıyormuş.bunu duyan çavre ülkelerin prensleride prensese talip olurlar ama ense traşlarını göstererek geri dönerler.çok uzaklasrda fakir bi köylüde prensese talip olur ve Prenses:''SEn fakirsin ben mi seninle evlenmicem'' diyerek azarlamış.VE b udelikanlı büyük bi azimle çalışarak büyük bi servete sahip olmuş ve gün gelip kimseyi begenmeye prensesi merak etmiş.araştırmaları sonucunda ögrenmiş ki o güzeller güzeli prenses çok ama çok çirkin adamla evlenmiş.:(
    bu delikanlı merak edip prensese sormuş:
    ''yıllar önce bi sürü yakışıklı adam seninle evlenmek için kapında beklerken sen neden bu adamla evledin'' diye....
    prenses cevap werir:
    evin arka bahçesi güllerle doludur ve prenses adama geriye dönmemek şartıyla 1 adet gül ister.
    adam ise tam bi gülü kopartacagı sırada az ilerde daha güzelini görür.tam onu alacak zaman daha güzelini fark eder.yine onu kopartacakken yine başka bi güzel gül görür.tam onu kopartacagı sırada bahçanin sonuna geldigin fark eder ama o güzelim gül bahçesinin en sonunda tek bi boynu bükük bi gül durmaktadır.geriye dönüşü olamadıgı için mecburen bu gülü almak zorundadır.
    prenses şöyle yanıtlar:Şimdi anladın mı bu adamla neden evlendigimi???
    (mutluluklar)

benimle ugrasmak top olmayi gerektirir phethon.sitemynet.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selin
    Selin's avatar
    Dişi
    Sevgiliye yazilmis bir mektup...

Yanaklara yuvarlandikca yaslar,
    Adi konulmadik bir agit baslar...
    Lugat acze duser, gozler konusur,
    İnsan gerceklerle orda bulusur...

Ey satirlarimi saskinlikla okumakta olan gonlumun sectigi insan...
    Bu satirlari ben kendi iradem disinda gonlumun esiri olmus bir durumda yazmaktayim. Gonlum benden ve senden habersiz adini kalbime yazmis, bilmem buna kizarmisin?
    Kalbim seni gordugunde tarifsiz bir heyecan icinde cirpinmakta.
    Yukaridaki dortlugu bende bunun icin sectim. Lugat her daim acze dusmekte. Gozler lugatin gorevini ustlenmekte olsada gozlerde kimi zaman acze dusmekte...
    Ve gonlumu kendinden edende o bir cift gozler olmali...
    Kelimeler kimi zaman anlamini yitiriyor ve duygularimi arz etmemde yetersiz kaliyorlar. Bu yuzden kalbimi cikarip eline vermektir dilegim. İsterimki kalbim anlatsin sana hissettiklerini cunku ben beceremem bunu. Madem kalbim sevdi seni o zaman sevgisini de birakiyorum o soylesin.
    Bana kalsa ben duygularimi asla ifade etmezdim. Ama gonlum dinlemez oldu beni. O bir cift gozlerini gordukten sonra durmaz oldu yerinde. Duygularini bildirmek ister sana, ve beni esiri edip bunu da becermekte.
    Gonlumun sectigi insan ister hicbirsey deme, ister bir daha bakma benim yonume. Ama daim bilmeni isterimki eger gonlun gonlume karsilik vermiyecekse sana hic bir zaman darilmam darilamamda zaten.
    Yani arkadas kaliriz o halde. Bu yazdiklarim yuzunden istemem kose bucak kacalim. Eger gonlunde biri var ise bu yazdiklarimi hic yazilmamis bil ve unut. Cunku o zaman utanirim ben yazdiklarimdan. Seven birine yazip vermek istemem bu yazilanlari.
    Bu satirlarim seni uzduyse eger bunu bir kac satirlada olsa bildirirsen beni bahtiyar edersin...
    Seni en guzel sevgilere emanet ederek yazacaklarimi burada noktalamak istiyorum...

Gozlerinin tutkunu...

Icinde Allah korkusunu barindiriyorsan eger, korkma! affedilmez hatalar yapmiyacaksindir...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Selin
    Selin's avatar
    Dişi
    Bir tane daha cok etkilendigim bir hikaye buldum. Umarim sizlerde begenirsiniz. Gercekten bir sevgiyi anlatiyor...

PAPATYA`NIN ASKI...

Koskoca bir bahçede harikulada çiçekler içinde bir papatya.. Ve papatya aşık olmuş, yanmış tutuşmuş ak sakallı bahçıvana.. Bir ümit bekliyormuş. Yüzlerce çiçeğin arasından Onunla, sadece onunla saatlerce ilgilensin.. Buz gibi suyunu sadece ona döksün istiyormuş.. Sadece ona değsin makası, Sadece ona gülsün dudakları.. Kıskanıyormuş bahçıvanı, kırmızı güllerden, sarı lalelerden, mor menekşelerden.. zambaklardan... Papatya, sadece bahçıvan için açıyormuş, Bembeyaz yapraklarını...

Bir gün, aşkı öyle büyümüşki.. Papatya yapraklarını taşıyamaz olmuş.. Eğilivermiş boynu.. Toprağa bakıyormuş artık.. Bahçıvanın sadece sesini duyuyormuş.. Ayaklarını görüyormuş.. Bunada şükür diyormuş.. Yetiyormuş ona, bahçıvanın varlığını hissetmek.. Zaman akıp gidiyormuş.. Papatya bahçıvanın yüzünü görmeyeli çok olmuş.. Ne var sanki boynumu kaldırsa.... Bir kerecik daha görsem yüzünü diyormuş...

Ve işte bir gün...Bahçıvan papatyaya doğru yaklaşmış.. İncecik bedenini ellerinin arasına almış.. Elindeki sopayı, köklerinin yanına, toprağa sokmuş bir iple papatyanın gövdesini bağlayıvermiş sopaya.. Papatya o an daha çok sevmiş bahçıvanı.. Hala göremiyormuş onu, ama bedeni kurtulmuş.. Uzun bir müddet sonra, bahçıvan uğramaz olmuş bahçeye.. Gelen giden yokmuş.. Kahrından ölecekmiş papatya..

Ama işte bir sabah... Hortumdan akan suyun sesiyle uyanmış.. Derin bir oh çekmiş.. Çılgıncasına sevdiği bahçıvan geri gelmiş.. Birden, kendisine doğru gelen iki ayak görmüş.. Bu onun delicesine sevdiği bahçıvan değilmiş.. Başka birisiymiş.. Adamın elinde bir de makas varmış.. Papatyanın kafasını kaldırmış yukarıya doğru....

Ne güzel açmışsın sen öyle demiş.. Bu gencecik, yakışıklı bir delikanlıymış.. Gözleri gök mavisi, saçları güneş sarısıymış.. Ama gövden seni taşımıyor demiş. Elindeki makası papatyanın boynuna doğru uzatmış.. Ve bir hamlede bağını gövdesinden ayırmış.. Papatya yere düşerken hatırlamış sevdiğini.. O ak saçlı, ak sakallı, yaşlımı yaşlı bahçıvanı hatırlamış.. Birde o gencecik, yakışıklı delikanlıyı düşünmüş.. Ve o an anlamış, neden o yaşlı bahçıvanı sevdiğini.. O her şeye rağmen, papatyaya emek vermiş.. Ona hiç bir zaman güzel olduğunu söylememiş, ama onu aslında hep sevmiş....

Papatya anlamış artık...

Sevgi, emek istermiş...

Yere düştüğünde son bir kez düşünmüş sevdiğini... Teşekkür etmiş ona içinden.. Son yaprağıda kuruduğunda, biliyormuş artık....

Gerçek sevginin, söylemeden, yaşamadan ve asla kavuşmadan varolabileceğini...

Icinde Allah korkusunu barindiriyorsan eger, korkma! affedilmez hatalar yapmiyacaksindir...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ibtihal
    ibtihal's avatar
    Erkek
    BİR DAMLA YAĞMURUN SIRTINDA DÜŞER
    HASRETİN TÜRKÜSÜ DUDAKLARIMA
    NAZLI BİR PARILTI MİSALİ ÇÖKER
    SÜSLÜ KAR TANELERİ ŞAKAKLARIMA
    müellifi YE Ç

i_A_i
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal
    Criminal's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    muhahahaha ben şimdi tüm hikayelerimi bi de buraya mı yazsam

(Daimi imza : Yokluğun cehennemin öbür adıdır, üşüyorum kapama gözlerini.)
Toplam Hit: 1792 Toplam Mesaj: 8