folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hacettepe Tıp Türkçe-İngilizce Noluyo? Nedir?

Hacettepe Tıp Türkçe-İngilizce Noluyo? Nedir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugato
    mugato's avatar
    Erkek

Hacettepe'ye gidiyorum söylemesi ayıptır. Fakat şimdi bu tıpı Türkçe okusak ne faydası olur, ingilizce okusak ne faydası olur.

İngilizce için zorlukları nelerdir? Nasıl aşarız ne ederiz? Yardımcı olursanız sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lordvader89
    lordvader89's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    mugato bunu yazdı:
    -----------------------------

edit:ilk msjı alıntı yapmısım :D

ingilizce okursan günün birinde doktor çıktıgında seminerlere gittiginde sap sap bakmazsın :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xtlan
    xtlan's avatar
    Dişi
    secimin hangisi olursa olsun tebrik ederim. senin adina cok sevindim.

"Toros dağlarının tepelerinde tek bir Türkmen evinin bacası tüter halde kalmış ise, ben bu milletten umudumu kesmem, bayrağımı göğsüme sarar, milletimin istiklali uğruna ölürüm. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    salla ingilizceyi bi işine yaramaz zaten tıpta sikçekler beynini bi de ingilizce okursan yaşam fonksiyonlarını kaybedersin :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue_dream
    blue_dream's avatar
    Erkek
    abi bence ingilizce oku. ne biliiim tıp konusunda uni nin verdigiyle kalmak istemiosan ing oku. işe yarar dokumanların cogu ingilizce, sora bide avrupada seminerlere neyin katılırsın... hadi oyle olmasa bile ingilizce bu yani.. tüm insanların konustugu ortak dil. mutlaka bi yerde işine yarar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    CodeMaster bunu yazdı:
    abi bence ingilizce oku. ne biliiim tıp konusunda uni nin verdigiyle kalmak istemiosan ing oku. işe yarar dokumanların cogu ingilizce, sora bide avrupada seminerlere neyin katılırsın... hadi oyle olmasa bile ingilizce bu yani.. tüm insanların konustugu ortak dil. mutlaka bi yerde işine yarar
    hoca adamın ingilizcesi vardır zaten.. onun bahsettiği tıp ingilizcesi.. amk tıp öğrencileri türkçesini zor ezberlio terimlerin ingilizcesi iice kasar adamı.. gerçi tıp terimlerinin çoğu da ingilizce ama, nese kendi bilir :)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek
    ingilizceye git. tavsiyemdir. dingilizcee  git....

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oRJiNaL
    oRJiNaL's avatar
    Erkek

tıpın zaten çok zor bi terminolojisi var ezberlemek çok zordur ama eğer ing. iyiyse tabi ki ing. oku her zaman daha iyidir ama Türkçe bile okumak bu kadar zorken ing. nası olur kim bilir.. :D

bu arada tebrik ederim gözün aydın..

Ne geçmiş vardır ne gelecek sonsuz bir "şimdi" vardır hiç bitmeyecek.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mugato
    mugato's avatar
    Erkek

Hepinize teşekkür ederim.

Ben de zaten dersleri anlayamamaktan, hocayla anlaşamamaktan korkuyorum.

İngilizcem var ama lisede verilen ingilizceyle konuşmak ve anlamak yeterli değil.

İngilizce eğitim görenler varsa onlar bu sıkıntıları nasıl aşıyorlar onları da dinlemek isterim... 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zorback
    zorback's avatar
    Erkek
    İng. okuyup okumaman tıpta farketmez.Terimler latince zaten.Semineri isterse fransızca wersin yine de anlıosn.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selkan
    selkan's avatar
    Erkek

Hacettepe Tıp fakültesi ha? Bak arkadaşım eğer oldu da hacettepe tıp a geldin mi okulu sana dönem 4-5 deki abilerin gezdirecek ve sana şöyle tanıtacaklar bu okulu :

Dönem birde kıcına şemşiye girer

dönem ikide şemsiye içeride açılır

dönem üçte ise açık halde geri çıkar :)

Adamın suratına hayretle bakıp yuh bu herif bide doktor olacak  adamdaki muhabbete bak diye sırıtacaksın aynı benim yaptığım gibi... :)

Arkadaşım bence git Türkiyedeki en kolay tıp fakültesine gir  ordaki adamda doktor olacak sende aranızda HİÇBİR fark olamayacak inan bana... İş fakülteye girmekte değil fakülteyi bitirip hekim olduktan sonra kendini geliştirebilmekte. Ha sen yarın öbür gün hacettepe mezunu olmanın tek getirisi ne olur pubmed e makale yazarsın kendi egonu tatmin edersin başka bişime yaramaz.

ingilizce mi diyorsun :) sen bilirsin ingilizce bilmeyen doktora ben doktor demem.  Tüm kaynaklar ingilizce neredeyse ama sana tavsiyem eğitim dili Türkçe olan bir üni dir. daha ayrıntılı bilgi istersen özel yaz... Umarım senin için en hayırlısı olur... Kal sağlıcakla...

DÜNYA DELİKANLI OLSAYDI YUVARLAK OLMAZDI...
Toplam Hit: 2476 Toplam Mesaj: 11