Hamburg Yaşam Maliyetleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek

Herkese selam ;

Hamburg da şubesi olan Türkiye merkezli bir lojistik firmasının Hamburg şubesinde işe başlayacağım. Herşeyi konuştuk anlaşdık fakat önümüzde ki hafta maaş olayını görüşeceğiz. Eğer o bölgeyi bilen varsa o bölgede yaşayan birileri Hamburg yaşam maliyetlerinden bahsedebilir mi ? (ortalama ev kirası,ulaşım v.s) Normal bir yaşam için min. ne kadar para gerekli ? Bunlar hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

almanya'nın en pahalı 4-5 şehirinden biri. sanayi manayi liman şeylerinden dolayı..

ev kiraları için almanca emlak isine immobilien denir. google.de ye girip kurcuklarsan gerekli sonucları alırsın.

bu link biraz yardımcı olabilir sana fiyatlar hakkında: http://www.immowelt.de/immobilien/immoliste.aspx?geoid=108020&cu=

http://www.immobilienscout24.de/wohnen/hamburg,hamburg/mietwohnungen.html

ulaşım içinse metrolar bedava değil ama biletsiz vs kullanabilirsin sıkıntı olmaz. yakalarlarsa 70 euro cezası var. ben 1 ay mesela hiç bilet almadan dolastıgımı biliyorum metro ve otobüslerde. :D

yıllık 250 euro sanırım tüm zımbırtıları kullanma bedeli öğrenci olmayanlar için, tam net hatırlamıyorum.

[22817//kaanabak]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pisikleet
    pisikleet's avatar
    Erkek

Yurtdışında çalışacaklar için en önemli konu bence konaklamadır. Bulunacağın bölgeyi bilmiyorsan daha önce tecrübe etmediysen kiranın tamamının karşılanmasını talep etmen isabetli olacaktır. Eğer kabul edilmiyorsa gideceğin yerde ki kiralara bakarak en az %50 kira yardımı talep etmelisin.

Tüm bunları yurtdışında çalışmış biri olarak yazıyorum. Gurbetlik çekeceksin buna deymesini istiyorsan para biriktir mutlaka. Maaşını kiraya, eğelenceye, market alışverisine bölersen kuş kadar para biriktirirsin. Tabi çoook uçuk bi para alacaksan iş değişir ama pek sanmam genelde iş gücü arzı arttığı için bir çok firma yapılacak işi küçük birimlere bölerek ucuz ücretle çok işçi çalıştırmaya bakıyor. Umarım şanslı azınlıktasındır. Başarılar..

https://twitter.com/pisikleeet
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek

Nurky Berline gitmiş Berliner olmuş sende Hamburga gidersen hamburger olursun :D

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmQceR
    EmQceR's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Nurky Berline gitmiş Berliner olmuş sende Hamburga gidersen hamburger olursun :D

http://gifs.gifbin.com/072009/1246883685_slingshot_prank.gif

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek

Herkese değerli yardımları ve düşünceleri için teşekkür ederim

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Conquer
    Conquer's avatar
    Erkek

Hocam ben Münih de yasiyorum, keza Almanyanin en pahali sehri burasidir. Hamburg'a cok fazla gidip geldim, eski nisanlim orada oturuyordu.

öyle cok pahali bir sehir felan degil Hamburg. ev kiralari 500-700€ arasi. (2-3oda)

Eger 1700-2000€ arasi maas alirsan pasalar gibi gecinilir ve yeter..

Hamburg cok eski evlerle donatilmis bir sehir. Kücük taslardan yapilma evleri cok görürsün.Güzel Sehir ama kriminal anlamda temiz degildir. Her sey mevcut.

Arabamla nisanlimi ziyarete gitmistim, arabanin icerisinde navigasyon aleti var diye yan cami kirip soymuslardi. hic unutmuyorum :)

Hiçbir gerçek,bir şizofrenin yalanıyla başa çıkamaz.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreammaker
    dreammaker's avatar
    Erkek
    Conquer bunu yazdı

Hocam ben Münih de yasiyorum, keza Almanyanin en pahali sehri burasidir. Hamburg'a cok fazla gidip geldim, eski nisanlim orada oturuyordu.

öyle cok pahali bir sehir felan degil Hamburg. ev kiralari 500-700€ arasi. (2-3oda)

Eger 1700-2000€ arasi maas alirsan pasalar gibi gecinilir ve yeter..

Hamburg cok eski evlerle donatilmis bir sehir. Kücük taslardan yapilma evleri cok görürsün.Güzel Sehir ama kriminal anlamda temiz degildir. Her sey mevcut.

Arabamla nisanlimi ziyarete gitmistim, arabanin icerisinde navigasyon aleti var diye yan cami kirip soymuslardi. hic unutmuyorum :)

eyvallah hocam verdiğin bilgiler tam olarak öğrenmeyi istediğinm bilgilerdi çok sağol. suç ile alakalı kısma gelince kulağıma küpe olucak bu söylediklerin ;)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Smirnoff
    Smirnoff's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Allahtan herkesin hür düşünce ve espri anlayışına saygılıyım, öyle olmasam küfür ederdim.

Toplam Hit: 1421 Toplam Mesaj: 9