folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Hangi İnternet Servis Sağlayıcını Seçeyim?

Hangi İnternet Servis Sağlayıcını Seçeyim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

Müridler yaklaşık 7 senedir ttneti kullanıyordum. Geçtiğimiz ay oturduğumuz siteye metronet adında bir illet geldi. İllet diyorum çünkü hiç memnun değilim. Ttnetin pazarlama politikasını oldum olası sevmezdim. Eski üyelerini sömürüp ordan elde ettiği karı yeni üyelere avantajmış gibi sağlaması yenilir yutulur birşey değil. Metronet reklam kısmında çok güzel vaatlerle geldi. Bir kere ttnetten ucuzdu ve  2 mbit hız sunuyordu. Evdeki her prizden elektrik internet alabilecektik vs vs...

Metronet bağlandı ttneti iptal ettim. Evdeki her prize internet geliyor ama adam gibi sadece 1 tanesinden hız alabiliyorum. Bağlanalı 1,5 ay oldu 2 mbit hızı 1 veya 2 defa gördüm. 512 kb/sn üstüne çıkarsa şükrediyorum. Defalarca müşteri hizmetlerini aramama rağmen alt yapı çalışmaları var gibi içi boş cevaplarla geri çevriliyorum. Her siteye fiber optik kablo çekme sözü vermişler. Fakat sonradan öğrendik bizim site yansıtıcı ile yan siteden alıyormuş neti. Hava koşulları kötü olduğunda internete girmek işkence oluyor. Bunların hepsi yetmezmiş gibi yüzlerce kullanıcıya tek statik ip verilmiş. Rapidten 2mb lik dosya çekemedim kaç gündür sürekli meşgul. Bu lanet sistemden çıkmak istediğimi telefonla defalarca belirttim.  Hala bana dönecekler. Karşımızda adam gibi muhattap yok. Bu iş mahkemede bitse de iptal konusunda kararlıyım. Hiç bulaşmadıysanız bu firmadan uzak durun derim. 

Sizce hangi firmaya geçeyim? Şöyle bi baktığımda aşağı yukarı fiyatlar aynı. Smile adsl in d smartlı paketi cazip geldi. Şu an modemim ve d smart standart paketim var. Ayda 10 tl fark vererek hem internetim olacak, hem de kanalları 1 sene boyunca HD izleyeceğim. Öte yandan doping net 2 kat hızlı internet vaat ediyor. Karar veremedim. TTnete geri dönmek istemiyorum. Zaten sözleşme vs gibi sebeplerden tekrar alacaklarını zannetmiyorum.

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Olgunisik
    Olgunisik's avatar
    Erkek

Eğer 4GB lık paket kullanıyoesan 3G leri düebilirsin.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

bu konu bana da lazım olacak gibi. superonline'ı çok fazla kişi öneriyor ama bilmiyorum tam. ama dsmart olayı senin için daha çazip duruyor 1yıl hd olayı felan bunlar güzel şeyler :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

adsl de kaltie olarak hepsi aynı çünki aynı alt yapı var fakat senin için önemli olan yanında verdikleri örnek d smart gibi onu istiyorsan onu al.

metro net için de ayda 15 daha ver 10mbps sınırsız al derdim tabi verim alınabilirse çünki anakaynağa en yakın prizden 10mb sınırsız kullanllar varmış diye duydum

upload hızı da aynı çok güzel olsa direk bağlatacağım bir sistem (ama bir çok kişi senin gibi şikayet ediyor)

diğer bir yanda uydunet var 1 2 mbps için fiyatları uygun onu kullanabilirsin

fiber optik varsa super online in onu da kullanabilirsin fakat sonradan kota koydular çok download yapınca hız düşüyormuş.. fiber de yalan oldu yani

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Bulunduğun yerde superonline varsa hemen geç derim.Ben 10mbit interneti 49 tl ye ilk 3 ay ücretsiz kullanıyorum.Fazla download yapıca hız düşmesi konusunda ise ayda 700 gb a yakın download yaptım hala 1.3Mb/sn :D

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BRK35
    BRK35's avatar
    Erkek

PanxeR bunu yazdı:
    -----------------------------

adsl de kaltie olarak hepsi aynı çünki aynı alt yapı var fakat senin için önemli olan yanında verdikleri örnek d smart gibi onu istiyorsan onu al.

metro net için de ayda 15 daha ver 10mbps sınırsız al derdim tabi verim alınabilirse çünki anakaynağa en yakın prizden 10mb sınırsız kullanllar varmış diye duydum

upload hızı da aynı çok güzel olsa direk bağlatacağım bir sistem (ama bir çok kişi senin gibi şikayet ediyor)

diğer bir yanda uydunet var 1 2 mbps için fiyatları uygun onu kullanabilirsin

fiber optik varsa super online in onu da kullanabilirsin fakat sonradan kota koydular çok download yapınca hız düşüyormuş.. fiber de yalan oldu yani

Yok abi metronet uzak dursun benden. Ana kaynağa en yakın prizden alıyorum hız 513 demiyor. Sürekli 512. Adamlar 2mbit diyor ama 1 bile alamıyorum. Sistem güzel olabilir ama kesinlikle ortak kullanım söz konusu. Akşam saatlerinde millet yüklenince sayfalar bile açılmıyor. Elektrik tesisatının da mükemmel olması lazım. Kısacası uzak dur hiç bulaşma derim.

Folklorik olarak sana saygım var ama sana tapamam totem!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Espo
    Espo's avatar
    Erkek

torpedo_XL bunu yazdı:

Bulunduğun yerde superonline varsa hemen geç derim.Ben 10mbit interneti 49 tl ye ilk 3 ay ücretsiz kullanıyorum.Fazla download yapıca hız düşmesi konusunda ise ayda 700 gb a yakın download yaptım hala 1.3Mb/sn :D

Yeni bir iş, yeni bir aş, yeni bir hayat. Sil baştan başlamak gerek bazen modunda. Artık buralarda yokum :) Hepinizi seviyorum, muck.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sau_nightmare
    sau_nightmare's avatar
    Erkek

smile'ın adını bile alma derim dostum

http://www.tahribat.com/Forum-Smile-Adsl-Dolandiriciligi-125885/

çok uzakta uzak denizlerde...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Asker
    Asker's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

uydu net kesinlikle 1 mb bit paket 12 tl 2 sene kablolu tv veya kablosuz modem hediye internettte 1g kota var ama fatura maksimum 36 lira geliyor.yani 36 lira kadar aşarsan kotayı o ay limitsiz oluyor

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsist_manyaq
    anarsist_manyaq's avatar
    Erkek

Superonline. Tellcom ile birleştiler ve Quiknet uygulaması son hız devam ediyor. ;) bizim buralara gelse anında alıcam ama adam yerine koymuyolar bizi :D

İğneyi Çalan Hırsız Ülkeyi Çalan Hükümdar Olur...
Toplam Hit: 1730 Toplam Mesaj: 10