folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harddisk Diski Başlat Problemi

Harddisk Diski Başlat Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

laptopa ssd almıştım içindeki diski de harddisk kutusu ile 2 haftadır kullanıyordum bu sabah pc taktım bir kaç dosya aldıktan sonra diski çıkardım akşam üstü hdd tekrar taktım hdd gözükmedi disk yönetiminden baktım orda gözüküyor fakat diski başlat MBR ve GPT seçenekleri çıkıyor içinde önemli dosyalar olduğu için cesaret edemedim kutudan çıkardım direk sata ile bağladım yine aynı hatayı veriyor içindeki verileri kurtarmanın yolu var mı 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek

hdd diski harici olarak bağlayıp verileri yedekledikten sonra yeniden bölümlendirme yapabilirsin 

edit: hdd e ulaşamıyorum demişsin Testdisk denermisin... 

dreampark87 tarafından 08/Şub/15 21:41 tarihinde düzenlenmiştir

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

@dreampark87 pm attım hocam

diski tarattım sorun yok disk yöneticisinden diski başlat desem içindeki veriler silinir mi ? 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

başka makinaya takıp deneyebilir misin? bendeki disklere de bazen aynısı oluyor ellemiyorum ben veriler uçar belki diye başka makinaya takıyorum çalışıyor işimi görüp çıkardıktan sonra sıkıntı yaratan makinaya takıyorum düzeliyor. harici veya normal hdd ile sürekli başıma gelen bir durum bu sebebini ben de çözemedim.

:|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek
    pesimistzombie bunu yazdı

başka makinaya takıp deneyebilir misin? bendeki disklere de bazen aynısı oluyor ellemiyorum ben veriler uçar belki diye başka makinaya takıyorum çalışıyor işimi görüp çıkardıktan sonra sıkıntı yaratan makinaya takıyorum düzeliyor. harici veya normal hdd ile sürekli başıma gelen bir durum bu sebebini ben de çözemedim.

dün akşam arkadaşın pc'ye sata olarak bağladım yine aynı hatayı aldım şimdi winhex ile dosyalara erişebildim fakat deneme sürümü olduğu için 200 kb olan dosyaları almama izin verdi serial denedim yemedi buna benzer sağlam program önerisi olan var mı 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek

resimli anlatım yapmışlar burada ben daha önce bu bu programla kurtarmıştım

http://forum.shiftdelete.net/bedava-programlar-ucretsiz-yazilimlar/216021-testdisk-%5B-hdd-den-veri-kurtarma-%5D.html

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek
    dreampark87 bunu yazdı

resimli anlatım yapmışlar burada ben daha önce bu bu programla kurtarmıştım

http://forum.shiftdelete.net/bedava-programlar-ucretsiz-yazilimlar/216021-testdisk-%5B-hdd-den-veri-kurtarma-%5D.html

eyv hocam saolasın dün akşam videolarımı kurtardım diğer dosyalarımı almak için programı kapatıp tekrar açtım yine aynı adımları izledim fakat bu sefer dosyaları bulmadı resimdekilerin dışında bir şey yapmadım acaba 2.defa da farklı adımları mı izlemek gerekiyor 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

testdisk ve active file recovery ile verilerimi kurtardım hdd biçimlendirdim şimdi hdd tune ile baktım "C7 İnterface CRC Error Count" this may be caused by a damaged cable diyor usb kablosunu değiştirdim yine aynı hatayı veriyor sorun kutuda mı acaba ?

edit:bu şekilde kullansam ilerde sorun oluşturur mu 

adeleks tarafından 14/Şub/15 14:54 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek

yine aynısı demiş olcam ama başka bir makinada da aynı smart özelliğine bakar mısın aynısını diyecek mi? eğer aynısını derse diskin kartıyla alakalı bir sıkıntı var demektir, eğer aynı durum gözükmüyorsa makinanın anakart sürücülerini (usb controller vs) yeniden kurup denemeni önericem.

:|
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

akşam arkadaşın bilgisayarında deneyip sonuçları yazarım 

Toplam Hit: 7394 Toplam Mesaj: 10