folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harddisk Sonrası Kasma Problemi

Harddisk Sonrası Kasma Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba, bilgisayarım iyice dolduğu için 4 TB HDD bağladım. Aktif olarak kullanmıyorum, sistem ya da herhangi bir program kurul değil. Buna rağmen bu hdd'yi bağladıktan sonra bilgisayarım çılgınlar gibi kasmaya başladı. Tek bir harfe basınca bile korkunç bir donma, kasma gerçekleşiyor. Bunun sebebi ne olabilir? Böyle bir şey mümkün mü daha doğrusu?

Anakartım ASUS B350 Prime Plus

2 tane ssd, bir tane 2 TB HDD, bir de 4 TB harici disk bağlı. Şu an bu konuyu açarken bile korkunç bir kasma var.

İşletim sistemi: Windows 10

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Diski okumaya çalışıyordur okuyamıyordur o yüzden kasıyordur. Farklı usb ya da farklı bilgisayara takmayı denedin mi?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek

harici hdd değil, şimdi usb kablosu siparişi verdim, o gelsin laptop'ta deneyeceğim hocam.

edit: harddisk'i söktüm kasma hala devam ediyor gibi. diski bağlayana kadar böyle bir problemim yoktu.

SweeneyTodd tarafından 19/Kas/21 19:56 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı

Diski okumaya çalışıyordur okuyamıyordur o yüzden kasıyordur. Farklı usb ya da farklı bilgisayara takmayı denedin mi?

evet arkadaşın dediklerini yazacaktım. daha yeni galiba aldığın yere götür bi denesinler.

bide sana haktır. koskoca 2 TB HDD  disk bağlı diyon daha ben TB diye yazabildiğimi hatırlamıyorum (: bu nasıl doldu merak ettim (:

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı

evet arkadaşın dediklerini yazacaktım. daha yeni galiba aldığın yere götür bi denesinler.

bide sana haktır. koskoca 2 TB HDD  disk bağlı diyon daha ben TB diye yazabildiğimi hatırlamıyorum (: bu nasıl doldu merak ettim (:

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı

abi film işleriyle uğraşıyorum, son işin ham görüntüleri 2,5 TB tutuyor :)) 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweeneyTodd
    SweeneyTodd's avatar
    Erkek
    ajan1111 bunu yazdı
    DarkSkull bunu yazdı

abi film işleriyle uğraşıyorum, son işin ham görüntüleri 2,5 TB tutuyor :)) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    31 yaşında emekli
    ajan1111
    ajan1111's avatar
    Erkek
    DarkSkull bunu yazdı
    ajan1111 bunu yazdı

kulakların çınlasın emi :DDD ben ilk 8gb hdd ile başladım c: 3,5 d: 4,5 gb'tı hiç dolduramadım (: sonra 80 gb hdd alınca kendimi bişey sanmıştım :D böyle tb'ler görünce afallıyorum beni mazur görün (((:

Kayalardan kayarım yoktur benim ayarım (;
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Usb virüsleri olabilir sistemi taramanı tavsiye ederim bazen yapıyor.

Syntax error..
Toplam Hit: 728 Toplam Mesaj: 9
windows harddisk kasma