folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hardisk Bölümlerinin Biri C Biri E Cdromda D

Hardisk Bölümlerinin Biri C Biri E Cdromda D

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    godlessturtle
    godlessturtle's avatar
    Erkek
    yeni hardisk aldım.
    açılışdisketi olmadığı için cd rom desteğiyle başlatıp winxp kura geçtim.
    Burda hardiski kafama göre ikiye ayırdım.
    ama hardisk bölümlerinin biri c biri e cdromda d oldu.
    Format atmadan düzeltebilirmiyim :?
    fdiskmi atçaz yeniden :??

"-.Godlessturtle.-"
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    valla sistem özelliklerine bi gir...

orada önce cd romun sürücü harfini f yap

sora hdd yti bul orada
    c,e yazar orayı c,d yapıcan

sorada cdromu tekrar e ye alıcan

biraz uraş sora bulursun..

çünkü xp nin sistem özellikleri ekranı biraz karışık!!!!

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    godlessturtle
    godlessturtle's avatar
    Erkek
    bab çok saol buldum yerini
    denetim masası yönetimsel araçlar
    ordanda bilgisayar yönetimi orda değiştiriliyoo...
    tekrardan çok saol...

"-.Godlessturtle.-"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    boran
    boran's avatar
    Erkek
    beyler windows xp de fdisk yaptığınız zaman d'ye format atmıyor.... bu sebepten dolayı d'den önce e'yi aktif görüyo... önce fdisk'i fat32 dosya sisteminde win98 yada part gibi basit programlarda yapın sonra winxp'yi kura başlayıp c'yi NTFS dosya sisteminde formatlayın....

SAYGILARIMLA
    Albert EINSTEIN BORAN

Albert EINSTEIN
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    godlessturtle
    godlessturtle's avatar
    Erkek
    winxp kullanıyosak ntfs şeklinde yapmamızın yararı olurmu. Yani fat32 ile ntfs arasındaki fark ney:??

"-.Godlessturtle.-"
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kabus
    kabus's avatar
    Erkek
    FAT veya HPFS’de; dosya sisteminin özel nesnelerinden biri olan bir kesim bozulursa, bir tek kesim bozulması olusur. NTFS bunu iki şekilde engeller; ilk olarak, disk üzerinde özel nesneler kullanmaz ve diskte bulunan nesneleri korur ve izini tutar. İkinci olarak da, Master File Table (Ana Dosya Tablosu)’nun birden çok kopyası (sayı, birimin boyutlarına bağlıdır) tutulur.

NTFS`nin baslica diger özellikleri;
    1-Özellikle büyük sistem ve dosya sunucuları için istenen güvenilirlik saglar.
    2-FAT ve HPFS dosya sistemlerindeki sınırlamaların kaldırılması.
    3-Ek olarak NTFS, birden çok veri akışını ve Windows NT güvenlik modelini tam olarak destekler
    4-Son olarak, NTFS’de bir kullanıcı, kendi özel kullanıcı tanımlı özniteliklerini bir dosyaya ekleyebilir.

Birde sunu söyleyeyim Ntfs Fat yapisi olan sürücülerinizi,sistem disketi ile dos`dan göremezsiniz,
    Yani en güzeli,boot cd ve sistem disketi ortakligi ile calisin yani her ihtimale karsi ikiside yaninizda bulunsun :)

Laaaaaan.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aymeba
    Aymeba's avatar
    Erkek
    FAT32: Windows 95'in sonraki (32-bit) sürümlerinden itibaren kullanılmaya başlanan ve tüm Windows işletim sistemlerinde standart olan dosya ayırma tablosu (FAT) sisteminin gelişmiş bir sürümü.
    NTFS: Windows NT, Windows 2000 ve Windows XP işletim sistemlerinde kullanılan NT dosya sistemi (NTFS). NTFS daha fazla güvenirlik, sağlamlık ve güvenlik özellikleri sunar ve 2 terabayta (TB) kadar yüksek kapasiteli sabit diskleri destekler.

Bence Her sistemi kendiyle gelen dosya sistemiyle kullanin....Ama NTFS daha güvenlidir....

Görünmez Bir Mezardir ZAMAN...
Toplam Hit: 2139 Toplam Mesaj: 7