folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harici Diskin Çalışmama Sorunu

Harici Diskin Çalışmama Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

2.5luk harici diski takıyorum ama içindekilere ulaşamıyorum. ışığı yanıyor çalışıyor gibi titriyor. aygıtlarda da alet gözüküyor ama çalışmıyor. içini açamıyorum. bilgisayarımdada yerel disk(e) şeklinde gözüküyor. ama içine girmiyor.

arkadaşın bilgisayarda partition find mount denen bir programla açtık. tüm dosyalar aynen duruyordu. ama o program sadece var olan dosyaları yedeklemeye yarayan bir program. hardiskin içine birşeyler atılamıyor. yazma izni yok diyor. zaten benim pc'de denedik o programı bende çalışmadı.

şimdi bozuldumu bu alet? anlayan-yardımcı olacak varsa sevinirim.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Hocam bir problem olduğu ortada. Ulaşabiliyorken HDD içerisindeki bütün dosyalarınızı başka bir yere yedekleyin. Daha sonra HDD aşka gelip de RAW'a falan dönüşürse uğraşırsınız.

Benim tavsiyem yedeklemelerinizi yapın, HDD'ye sağlam bir biçimlendirme yapın. Daha sonra kullanmadan önce HDD'nin performansını denetleyebileceğiniz programlar ile HDD'nin durumunu kontrol edin. İlgili programları internette bulabilirsiniz. Eğer biçimlendirme sonrasında bir performans sorunu görmediyseniz tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erngnctrk
    erngnctrk's avatar
    Erkek

bende de olmuştu aynısı kutuyu değiştim düzeldi.

ek olarak birbaşka harddiskimdede kabloda idi sorun kabolar karışmıştı biri diğerini çaliştirmiyordu.

erngnctrk tarafından 11/Ara/12 01:44 tarihinde düzenlenmiştir

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek
    erngnctrk bunu yazdı

bende de olmuştu aynısı kutuyu değiştim düzeldi.

Hocam eğer kutuda sorun olsaydı başka bir program ile HDD içine girmeleri mümkün olmazdı diye düşünüyorum. Ben de zamanında HDD kutusu sorunu yaşamıştım, değiştirince sorun olmamıştı. Ama ben USB'den HDD'yi hiç görmüyordum :P

Olmazsa HDD'yi çıkarıp başka bir kutuda da deneyebilirsiniz, belki HDD biçimlendirmesine de gerek kalmayabilir.

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Hocam bir problem olduğu ortada. Ulaşabiliyorken HDD içerisindeki bütün dosyalarınızı başka bir yere yedekleyin. Daha sonra HDD aşka gelip de RAW'a falan dönüşürse uğraşırsınız.

Benim tavsiyem yedeklemelerinizi yapın, HDD'ye sağlam bir biçimlendirme yapın. Daha sonra kullanmadan önce HDD'nin performansını denetleyebileceğiniz programlar ile HDD'nin durumunu kontrol edin. İlgili programları internette bulabilirsiniz. Eğer biçimlendirme sonrasında bir performans sorunu görmediyseniz tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

hocam şimdi ben içindekileri yedeklesem. sonra hdd'yi biçimlendirsem, çalışır mı? birde benim pcde o program çalışmadı arkadaşın pcde çalıştı. ona da nasıl 400 gb şeyi yedekleyeğim öyle bir sorun var. acaba buna benzer başka programlar var mı 

@erngnctrk kutuyu değiştim derken? anlamadım

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Valla hocam benim taşınabilir disklerimden biri RAW'a dönüşmüştü. Ne Windows'tan, ne Linux'un herhangi bir versiyonundan yararlanabildim. Hiçbir şekilde içine de giremedim, bilgilerimi de kurtaramadım, HDD'yi de biçimlendiremedim. Biçimlendirme istediğinde sürekli yarım kalıyordu. Bıraktım peşini sonra, öyle kaldı.

Benim tahminim, HDD sorunu var. Eğer kutu sorunu olsaydı herhangi bir programla içine girmenize izin vermezdi diye tahmin ediyorum. O yüzden bilgilerinizi yedekleyip HDD'ye biçimlendirme yapmayı denemenizi tavsiye ederim.

HDD Kutusu dediğimiz şey, içine HDD'nin kendisinin bulunduğu kutudan başka bir şey değil. İçindeki elektronik devre sayesinde, USB, e-Sata veya türevi kablolarla bilgisayarınız ile HDD'niz arasında bağlantı sağlar.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek
    RaNGeR bunu yazdı

Valla hocam benim taşınabilir disklerimden biri RAW'a dönüşmüştü. Ne Windows'tan, ne Linux'un herhangi bir versiyonundan yararlanabildim. Hiçbir şekilde içine de giremedim, bilgilerimi de kurtaramadım, HDD'yi de biçimlendiremedim. Biçimlendirme istediğinde sürekli yarım kalıyordu. Bıraktım peşini sonra, öyle kaldı.

Benim tahminim, HDD sorunu var. Eğer kutu sorunu olsaydı herhangi bir programla içine girmenize izin vermezdi diye tahmin ediyorum. O yüzden bilgilerinizi yedekleyip HDD'ye biçimlendirme yapmayı denemenizi tavsiye ederim.

HDD Kutusu dediğimiz şey, içine HDD'nin kendisinin bulunduğu kutudan başka bir şey değil. İçindeki elektronik devre sayesinde, USB, e-Sata veya türevi kablolarla bilgisayarınız ile HDD'niz arasında bağlantı sağlar.

eyvallah hocam dediğin gibi bir deneyeyim. umarım olur sağolasın

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erngnctrk
    erngnctrk's avatar
    Erkek
    sivil bunu yazdı
    RaNGeR bunu yazdı

hocam şimdi ben içindekileri yedeklesem. sonra hdd'yi biçimlendirsem, çalışır mı? birde benim pcde o program çalışmadı arkadaşın pcde çalıştı. ona da nasıl 400 gb şeyi yedekleyeğim öyle bir sorun var. acaba buna benzer başka programlar var mı 

RaNGeR açıklamış.

hafız bilemiyorum doğrudur. bende öyle olmuştu. :D

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek
    erngnctrk bunu yazdı
    sivil bunu yazdı
    RaNGeR bunu yazdı

RaNGeR açıklamış.

hafız bilemiyorum doğrudur. bende öyle olmuştu. :D

evet bende sonradan algıladım :D RaNGeRın dediği olabilecek en mantıklısı deneyelim artık şansa kalmış birazda

Toplam Hit: 1161 Toplam Mesaj: 9