folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Harici DVD Sürücü Önerisi

Harici DVD Sürücü Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Selamlar,

Uzun zaman sonra bilgisayarımda bir optik sürücüye ihtiyaç duydum. Şu anda kullandığım kasa da dahili optik sürücü yeri bulunmuyor, haliyle harici bir tanesine ihtiyacım oldu. Eski bilgisayarımda dahili bir DVD sürücü var ancak çift katmanlı diskleri okurken çok büyük sıkıntı yaratıyor. Yüzde 99 oranında okumuyor.

Sizlerden ricam bana bir harici DVD sürücü önerebilir misiniz? Kendi kullandığınız aletler olur veya başkaları. Alışveriş sitelerinde yorumlar çok karman çorman. Övenlerde çok dibine kadar gömenlerde.

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Kullanan yok mu hiç ? :)

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    karabuyucu bunu yazdı

Hocam, 3-4 defa eski yedekleri yüklemek için LG ve Asus marka usb olanları kullandım, uzun uzun test etme imkanım olmadı.

Çok talep gören ürünler olmadığı için detaylı bir inceleme veya karşılaştırma bulmak zor gibi. Hepsiburada veya amazondan al, kullan, test et. Sorun yaşarsan veya memnun kalmazsan iade edersin.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı
    karabuyucu bunu yazdı

Hocam, 3-4 defa eski yedekleri yüklemek için LG ve Asus marka usb olanları kullandım, uzun uzun test etme imkanım olmadı.

Çok talep gören ürünler olmadığı için detaylı bir inceleme veya karşılaştırma bulmak zor gibi. Hepsiburada veya amazondan al, kullan, test et. Sorun yaşarsan veya memnun kalmazsan iade edersin.

Genel de Asus ve LG olanlara denk geliyorum hocam? İkisinde de herhangi bir problem yaşadın mı ? İki markadan şunu al daha iyi diyebilir misin?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    karabuyucu bunu yazdı

Genel de Asus ve LG olanlara denk geliyorum hocam? İkisinde de herhangi bir problem yaşadın mı ? İki markadan şunu al daha iyi diyebilir misin?

Malesef hocam, ben sadece DVD'den eski db verilerini kopyaladım. Yazma işlemi yapmadım ve bana ait ürünler değildi.

Kafanda 2-3 model belirle ve sitelerinde teknik detaylarını karşılaştır. öyle çokda problem yaşayacağın ürünler değil. USB2.0'dan çalıştıkları için hızları sabit. öyle uçan kaçan farklar yok aralarında.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Ho nin bir tane ürünü var bende sanırım 300 DVD yazdırdım son bıraktığimda sağlamdı bir daha  elime almadım

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    317seref
    317seref's avatar
    Erkek

Hoca sey yap 10 15 tlye sata usb al power adaptor destekli laptoptdan ve kasadan sokulme dvd ile istedigin usb destekli pcde kullan.

banada arada lazim oluyodu boyle cozdum isi.

## sen istiyor duj verecek yüz daha
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sinanfdn
    sinanfdn's avatar
    Erkek

Selamlar, LG nin GP60NB50 modeli var. Ofis içinde veri yazma için kullandığım, gayet kullanışlı birde slim ve şekli düzgün bir şey. Tek sorunu 2013/12 üretimi sanırsam arkasında öyle diyor ama gayet güzel çalışıyor. Hız olarakta mükemmel değil fakat her türlü iş görüyor. Çin üretimi olmasından ötürü, çakma markalarıda var aynı tipte ama ben tamamen bir sorun olur vs diye markalı olanı aldım ve pişman değilim. En azından bir garantisi var diyorum. 8x dvd yazma var, gerisi 24x ve mac uyumlu.  Bu kesmez ise seni bluray yazıcı alacaksın onların hızı gayet ideal ;)

He birde eklemeyi unuttuğum önemli bir detay. 2.0 usb (3 değil malesef)

sinanfdn tarafından 25/Oca/21 10:15 tarihinde düzenlenmiştir

Adımız yeterlidir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

hocam yaklaşık 5 yıldır lg gp60ns60 dvd yazıcıyı kullanıyorum şimdiye kadar hiç sorun yaşatmadı. daha öncesinde asus ve yine lg marka dvd yazıcılar kullandım hiç birinde sorun yaşamadım. cebine uygun gelen hangisiyse al geç sorun yaşamazsın.

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek

Teşekkür ederim arkadaşlar. Önerilerinizi dinleyip LG gp60ns60 modelini aldım. :)

Toplam Hit: 813 Toplam Mesaj: 10
dvd dvd-rw