folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hasta Sokak Kedisi

Hasta Sokak Kedisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ltcelik
    ltcelik's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bir arkadaşımın sokakta baktığı kedi var..

Ekonomik durumdan dolayı vete. götürmüyor uz .. 

iki kardeş bunlar kediler.. Bir ay kadar önce hastalandılar..

yemeden icmeden  kesildiler .. tup mamayla epey toparladılar.

fakat bir araz mi kaldı beyni mi orta kulak mı etki altında 

zavallı arka ayaklarına hakim olamıyor pek... kıvırta kıvırta yürüyor

otursa kalkamıyor neredeyse..

Bu hastalığın mikrobik bir kaynağı var mı..

Yani ilaç tedavisi olur mu? 

Belediyeye götürsek uyuturlar diyorlar..  

Din Kitaplarını Okuyup Anlayana Ateist, Okuyup Anlamayanlara "dindar" denir... Nikola TESLA.. ben mi? Ne okurum ne anlarım... Kendi kendime de uyuz oluyorum ama olamıyorum.. "Ama efsaneyi çıkarıp atarsan ve yaptıkları eylemlere bakarsan... ..Jedi'ların mirası başarısızlıktır. İkiyüzlülüktür, kibirdir."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DestinatioN
    DestinatioN's avatar
    Erkek

Illa uyuturlar due düşünme, cok kotu halde 1 kediyi aylarca tedavi ettiler istanbul maltepe belediyesi. Getir gotur bize aitti tabiki. Ancak sizin kedinin sonu olumdur belki uyuturlar

destination@tahribat.com
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Sosyal medyada bazı veterinerler sadece ilaç masraflarını karşılarsan ücretsiz tedavi sağlıyorlar. Onlara bir danış istersen.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

İlaçla tedavi edilebilecek hastalıklardan aklıma toksoplazma geliyor. Toksoplazma sinir sistemine etki edebiliyor. Antibiyotik iğne ile tedavisi var.

Toksoda epilepsi benzeri krizler de oluyor. Kendi kendine ayakları ile havayı kaşımak gibi. Böyle belirti varsa durum ciddidir.

Ben de bu şekilde bir kedi sahiplendim, goturmedigim veteriner kalmadı, üniversitede proflar baktı ama maalesef hala yuruyemiyor.( İlk başlarda yürüyordu, sonra dengesizlikler başladı, sonra kıçı düşmeye başladı, şu an arka ayaklar sürünüyor ) Bizimkine Fip demişlerdi ama toksoplazmadan da şüphelenmişlerdi, onun için tokso olabilir diyorum. Sizin kedi Fip olsa çok uzun yaşamazdı muhtemelen. Bu sebeple fip değildir diye umuyorum.

Bu arada tokso ise, insanlara da bulaşabilir. (Dışkı yolu ile bulaşır, kedi bokuna dokunur, kıçını yalar, sonra tüyünü yalar, insan tuye dokunur,vs) Normal vatandaşta soğuk algınlığı gibi hafif geçer ama hamile kadınlarda çocuk için riskli. Kesin teşhis konana kadar buna da dikkat etmelerinde fayda var.

MaviEkran tarafından 25/Şub/22 23:05 tarihinde düzenlenmiştir

Blue Screen of Death
Toplam Hit: 593 Toplam Mesaj: 4
sokak kedisi sokak hayvanları