folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hayvanlara Elektronik Kimlik Geliyor

Hayvanlara Elektronik Kimlik Geliyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    astegmen
    astegmen's avatar
    Erkek
    Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, hayvan hareketlerini takip etmek amacıyla yeni doğacak küçükbaş hayvanlara çipli kulak küpesi takacak. Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, ''Koyun ve Keçilerin Elektronik Kimliklendirilmesi ve Kaydı Projesi'' kapsamında, güvenilir verilen bulunduğu elektronik bir kayıt sistemi oluşturulacak. 28 milyon 900 bin avrosu Avrupa Birliği tarafından karşılanacak projenin toplam maliyeti 34 milyon 100 bin avro olacak. Proje için 24 milyon 200 bin elektronik kulak küpesi ile 5 bin el terminali (okuyucu) alınacak. Proje kapsamında, iki yıl içinde 24 milyon 200 bin koyun ve keçinin elektronik ortamda kimliklendirilmesi ve kaydı yapılacak. Ayrıca, tedarik edilecek el terminallerinin yazılımı mevcut koyun ve keçi ulusal kayıt sisteminin yazılımı ile uyumlu hale getirilecek. Projeyle, hayvancılık işletmelerinde küpelenen, aşılanan, sağlık muayenesi yapılan veya sevk edilen hayvanların kayıtları hatasız şekilde yerinde yapılabilecek. Sistemin devreye girmesiyle, hayvan hastalıklarıyla etkin mücadelenin yanı sıra hayvancılık desteklemelerinin dağıtımında da kolaylıklar sağlanacak. İlginç peki bu hayvanlar da doğum ölüm gibi kayıtı kim nasıl nerde yapacak.

Bismillah Her Hayrın Başıdır
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaNGeR
    RaNGeR's avatar
    Erkek

Daha halka elektronik kartlı kimlik projesini yayamadılar. Hala pilot bölgelerde kullanılmaya çalışılıyor. İnsanlardan önce hayvanlara yaparlarsa hiç şaşmam :)

Forumda mesaj yazarken lütfen imla kurallarına uyalım, düzgün bir TÜRKÇE ile yazışalım. TÜRKÇE bizimdir, dilimize sahip çıkalım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lotus
    Lotus's avatar
    Homo

İhtimal yok köylerde hayvanların nerde olduğunu bulamazlar çoban sürüsünü alıyor gidiyor dağa sonra bul bulabilirsen ne çipi

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MiqRoP
    MiqRoP's avatar
    Erkek
    madem öyle bişey yapcaklar atlara eşeklere takip sucuk yapımını engellesinler.

Söyleyemediğim sözlerim var benim.. Yüreğimin derinliklerine gizlediğim.. Kimi zaman bir iç çekiş anlatır beni, kimi zaman hüzünlü bir şarkı ağlatır.. Hergün düşünceler sarar beni, derin derin düşünürüm.. Öyle bir haldeyim ki, sıcağın ortasında üşürüm...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

hayvana çip mi takacaklar..

senin koyun bugün 5 defa sıçmış 3 liradan 15 TL yazın bunun hesabına..

amirim çipte problem var benim hayvan kabız  mümkün değil 5 defa sıçması..

şuna 2 paket makarna verin sussun.

diye.....gider :)

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
Toplam Hit: 667 Toplam Mesaj: 5