folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder HDD Bilgisayarımda Gözükmüyor Ama Aygıt Yöneticisinde Gözüküyor(Cozuldu)

HDD Bilgisayarımda Gözükmüyor Ama Aygıt Yöneticisinde Gözüküyor(Cozuldu)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carnager
    carnager's avatar
    Erkek

Vatan ın %25 indirim kampanyasından http://www.vatanbilgisayar.com/wd-wd20ears-3.5-2tb-caviar-green-sata-2.0-64mb-cache-intellipower-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=44503 bu linktekini aldım, şimdi gelelim sorunuma:

Bunu taktım, SATA kablosunuda güç aldıgı kabloyuda eski harddiskim gibi taktım, pc yi açtım açılışta göründü, pc açılınca yazılım yükledi felan, sonra yeniden başlattığımda bilgisayarıma girdim bi baktım HDD yok, EVEREST Ultimate Edition var ondan baktım ondada gözüküyor, Aygıt yöneticisinden baktım ondada gözüküyor fakat bilgisayarımda yok... Sorun nedir acaba yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler...

EVERY MAN DIES, NOT EVERY MAN REALLY LIVES ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

işletim sistemin win7 sanırım.

bilgisayarım sağ tık, yönete gir. ordan disk yönetimine gir.

görünmeyen diski orda görebilirsin. eğer biçimlendirme sorunu ise, oradan biçimlenidr. bilgisayarımda görünecektir.

yok eğer biçimlendirilmesine rağmen görünmüyorsa, diskin üzerinde sağ tıkla ve sürücü harfi-yolu nu değiştire bas. mesela disk d diski ise, onu e yada f gibi başka bi isme çevir. ozaman kesin göreceksin bilgisayarımda.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carnager
    carnager's avatar
    Erkek

İşletim sistemin Win XP SP3 yazmayı unutmuşum :/

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

usb aygıt tanımıyor dmi hocam?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oturuyorum
    oturuyorum's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

aynı sorun bende de oldu bi gün bilgisayarı beklemeye allmıştım geri açtığımda sağ tarafta sürücü yükle gibisinden bi pencere açıldı onu tamamladım o gün bügündür bi sorunum yok :)

Ellerinde Pankartlar / Gidiyor Bu Çocuklar / Kalkın Ayağa, Kalkın / Gidiyor Bu Çocuklar
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

dedim ya hacı. yazdıklarımı denermisin bi. win7 nin genelde yaptığı sorun. ama xp sp3 ile ilk kez duydum. biçimlendirilmemiş olabilir. biçimlendir bi diski. olmadı kablolarını kontrol et, imkanın varsa değiştir.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tosun
    tosun's avatar
    Erkek

Bazen Windowsunuz taktiginiz bir USb aygitini tanimamazlik eder , bu tür durumlarda windowsun USB bilgisinin resetlenmesi gerekebilir , böylece problemli Usb aygitlari taninir hale gelebilir, bunu yapabilmek icindevcon.exe aracni kullanmalıyız.
    Sonrasinda devcon.exe ye cift tiklayip icerigini istedigimz bir klasöre cikartalim ve cikarttigimiz bu klasör icerisinde yeralani386 klasörü icerisindeki devcon.exe yi C: dizinine atalim , (C yitiklayin ve oraya yapistirin) , sonrasinda bir notepad e asagidakiniaynen yapistirin
    c:\devcon.exe remove =USBc:\devcon.exe rescan =USB

, bu .bat dosyasini cift tiklatip calistirdigimizda (30 sn kadarbekledikten sonra) , bu taninmakta zorlanan aygitlarin tanindigina sahitolacaksaniz (egerki aygitlarda bir bozukluk , virüs… durumu yoksa)

dosyayı upladım senin için buyur . 

http://hotfile.com/dl/111395338/7eaede2/Usb_aygit_tanmazsa.rar.html

yanlış anlamadıysam cevap budur  

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

hayaletkurt un dedigin yap gelir

ilk alınan diskler sıfırdır bolum vede biçim verilmemiştir

çalıştıra diskmgmt.msc yaz entere bas sonra bir kutu gelir disk1 diye işaret koy tamam de yada ileri de

gelmezse orada diskler görünür sag kaydıraktan yukarı aşşagi yap aşşagida vardir onun üzerine fare ile gel sag tuşa bas yeni bölüm diye oluştur biçimlendir felan gelir hallolur

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carnager
    carnager's avatar
    Erkek

hayaletkurt bunu yazdı:
    -----------------------------

dedim ya hacı. yazdıklarımı denermisin bi. win7 nin genelde yaptığı sorun. ama xp sp3 ile ilk kez duydum. biçimlendirilmemiş olabilir. biçimlendir bi diski. olmadı kablolarını kontrol et, imkanın varsa değiştir.

-----------------------------

hocam işletim sistemim win7 değil dediklerini yapamadım, kabloları yeni almıştım

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    carnager
    carnager's avatar
    Erkek

ottomanmurat dediklerini yaptım oldu çok teşekkürler ilgilenen herkese

tosun indirdim, lazım olur belki teşekkürler :)

Toplam Hit: 9927 Toplam Mesaj: 10