Hdd Temizleme Gutmann Olayı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Merhaba , elimde 1TB samsung harici hdd var geçenlerde raw oldu içinden lazım olanları kurtardım baya da gereksiz şeyler vardı. Şimdi bu hdd i tamamen temizlemek istiyorum satabilirim belki diye. Gutmann metodu vs var imiş bu yada buna benzer hdd i güzelce temizleyecek ve bir recovery taraması yapınca herhangi bir bilgi bulamayacak şekilde temizleyecek program varmıdır ?

Mod not. Isiniz bittikten sonra konuyu kilitlemeniz caiz degildir. Burasi size ozel yardim masasi degil forumdur, belki soracagi soyleyecegi bir sey olan vardir.

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

ccleaner bile o işlemi yapıyor diye biliyorum bide ek olarak bi sorum daha olacak

diyeli wipe yaptık bunun 35 li gutman falan olanı mevcut hdd ye zarar verir mi ? hiç durmadan o kadar saat çalışıyor vs

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Yıllar önce tbtde yardımlaşma ve paylaşma hevesim varken benzer bi konu için şöyle bir anlatım yapmıştım.

Program:

https://sourceforge.net/projects/dban/

Anlatım:

http://www.fastswf.com/77v9ZL0

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

ccleaner bile o işlemi yapıyor diye biliyorum bide ek olarak bi sorum daha olacak

diyeli wipe yaptık bunun 35 li gutman falan olanı mevcut hdd ye zarar verir mi ? hiç durmadan o kadar saat çalışıyor vs

Bir zarar vereceğini sanmıyorum okadar kopyalama işlemi vs yapıyoruz benim de saatlerce kullandığım oldu hdd i bi problem görmedim. Gerçi niye raw oldu o da ayrı mesele hiç güvenemiyorum bu hariciye ama el mecbur.

next next next install
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

7 kez wipe en güzeli 35 cok uzun sürüyor 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

1 TB için Dod522 nekadar sürer aceba

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Ccleaner yeter, en düşük seviyede yapsan bile bulunmaz birşey. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

ilginiz için teşekkürler müridler. Konu kilit.

next next next install
Toplam Hit: 1396 Toplam Mesaj: 8
gutmann hdd biçimlendirme recovery temizleme