HDD Uzaktan Bağlantı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Kullandığım işletim sistemi: Windows 8.1 Pro

Harici Hdd: WD my Passport Ulta 1 tb

Internet Bağlantısı: TTnet Fiber

Sadece harici diskim bilgisayara bağlı iken sadece hdd ye uzaktan bağlantı yapmak istiyorum. Yedeklerimi buraya alabilmek için..

Mesela ofisteki bilgisayarımdan evde açık bıraktığım bilgisayardaki sadece harici diske yedeği almak veya oradan dosya çekmek için..

Nasıl yaparım ?

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KILICH
    KILICH's avatar
    Erkek

up...Bana da lazım...

Senden Ölürcesine Kaçan,Başkasına Hayat Gibi Gider...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    interfector
    interfector's avatar
    Homo

Ftp server kurarak en kolay yoldan ulaşabilirsin. Aklıma ilk gelen bu.

Aldanma insanların samimiyetine, menfaatleri için gelirler vecde, vaad etmeseydi allah cenneti, ona bile etmezlerdi secde..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FireFistAce
    FireFistAce's avatar
    Erkek

bi vpn kurarsın hariciyi paylaşıma açarsın çalıştığın makinayı vpne alırsın işlem hallolur. bu da uzun yol. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    FireFistAce bunu yazdı

bi vpn kurarsın hariciyi paylaşıma açarsın çalıştığın makinayı vpne alırsın işlem hallolur. bu da uzun yol. 

Daha basit bi yol yokmudur hocam. 

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    snoktabnokta
    snoktabnokta's avatar
    Erkek

Banada lazımdı bu bahsettiğiniz ama kolay bi yolunu bulamadım.yalnız benim kullanmış olduğum modemin arkasında 2 adet usb girişi var.hariciyi oraya bağladım bir ftp server oluşturdum.şimdi şirketten bağlanıp istediğimi atabiliyorum yada alabiliyorum.tek avantajı bilgisayarı açık bırakmama gerek kalmıyor, modemin açık olması yeterli oluyor.modeminizin arkasında usb girişi var ise eğer sizde bu şekilde kullanabilirsiniz.cute ftp isimli programla çekiyorum ve atıyorum dosyalarımı bilgi amaçlı onuda söyleyeyim unutmadan.daha kolay yolu vardır belkide takipteyim konuyu bende.

s.b.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    akustikelektrik
    akustikelektrik's avatar
    Erkek
    snoktabnokta bunu yazdı

Banada lazımdı bu bahsettiğiniz ama kolay bi yolunu bulamadım.yalnız benim kullanmış olduğum modemin arkasında 2 adet usb girişi var.hariciyi oraya bağladım bir ftp server oluşturdum.şimdi şirketten bağlanıp istediğimi atabiliyorum yada alabiliyorum.tek avantajı bilgisayarı açık bırakmama gerek kalmıyor, modemin açık olması yeterli oluyor.modeminizin arkasında usb girişi var ise eğer sizde bu şekilde kullanabilirsiniz.cute ftp isimli programla çekiyorum ve atıyorum dosyalarımı bilgi amaçlı onuda söyleyeyim unutmadan.daha kolay yolu vardır belkide takipteyim konuyu bende.

her usb girişi olan modemde bunu yapamıyorsunuz. Superonline bana verdiği modemde sadece yerel ağda dosya paylaşımı için ayarlanmış. Gerçi ben port açıp yine uzaktan erişim sağladım ama ftp şifresi değişmediği için bir işime yaramadı. 

Kısaca, güzel bir modem ile bunu yapabilirsiniz. Bunun yerine bulut depolama da tercih edilebilir. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    akustikelektrik bunu yazdı
    snoktabnokta bunu yazdı

her usb girişi olan modemde bunu yapamıyorsunuz. Superonline bana verdiği modemde sadece yerel ağda dosya paylaşımı için ayarlanmış. Gerçi ben port açıp yine uzaktan erişim sağladım ama ftp şifresi değişmediği için bir işime yaramadı. 

Kısaca, güzel bir modem ile bunu yapabilirsiniz. Bunun yerine bulut depolama da tercih edilebilir. 

Benim modemde usb girişi var. Yarın deneyeceğim bunu 

Toplam Hit: 1048 Toplam Mesaj: 8