folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hdd Yı Takınca Bılgısayar Donuyor Neden Acep??

Hdd Yı Takınca Bılgısayar Donuyor Neden Acep??

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azadi
    azadi's avatar
    Erkek

slm.benım packerdbell hdd war laptopa takınca 2 3 dakıkada gormuyor daha sonraa goruyor ama ıcıne gıremıyorum h dıskının ıcıne gıremıyorum..basına bunun gıbı bır olay gelen warsa yardım edebılırmı??

Hızlı koşan atın pohu seyrek olur..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bortecine357
    bortecine357's avatar
    Erkek

kaç gb hdd takıyosun birde tekmi kullanıcaksın takacağın hdd yi windows açıldıktan sonramı donuyor  yoksa baştamı

SAHİPSİZ VATANIN BATMASI HAKTIR SEN SAHİP OLURSAN BU VATAN BATMAYACAKTIR
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azadi
    azadi's avatar
    Erkek

500 gb  yı kullanıyorum 2.5 ınc  takılı olup actıgımda pc acılmıyo beklıo 1 saat bekledım acılmadı laptop.laptop acıkken taktıgımda ıse  2 3 dakka sonra hdd yı goruyor ama werılere ulasmıyor sag tıkladıgında yada werılere ulasmak ıstedıgınde donuyor.:(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azadi
    azadi's avatar
    Erkek

up+

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

sanırım USB HDD kullanıyorsun. bahsettiğin budur sanırım. ya usb ünitende sorun var yada hdd de bad sector oluşmuş olabilir. deneme ihtimalin varsa kutu-hdd ikilisi değişiklikleri ile denemeni tavsiye ederim.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azadi
    azadi's avatar
    Erkek

bad sector mantıklı gelıyor bı ara sureklı usb den cekıp cıkarıodum olabılır...soyledıgın olayı daya detaylı anlatabılırmısın kutu mutu:;))

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By-alper
    By-alper's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

azadi bunu yazdı:
    -----------------------------

500 gb  yı kullanıyorum 2.5 ınc  takılı olup actıgımda pc acılmıyo beklıo 1 saat bekledım acılmadı laptop.laptop acıkken taktıgımda ıse  2 3 dakka sonra hdd yı goruyor ama werılere ulasmıyor sag tıkladıgında yada werılere ulasmak ıstedıgınde donuyor.:(

Büyüüüüüüüüüüüüüük bir ihtimalle Hdd nin Firmwaresi bozulmuş istersen hdd nin resmi sitesine gir ordan bak hdd ye ait güncel firmware varmı.Daha sonra seagate.com adresine gir burda drive bilmem ney diye program var.onu indir.daha doğrusu googlede arattırırsan bulursun

Hiç Hata yapmamış bir insan, Yeni bir şey denememiş demektir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    azadi
    azadi's avatar
    Erkek

Büyüüüüüüüüüüüüüük bir ihtimalle Hdd nin Firmwaresi bozulmuş istersen hdd nin resmi sitesine gir ordan bak hdd ye ait güncel firmware varmı.Daha sonra seagate.com adresine gir burda drive bilmem ney diye program var.onu indir.daha doğrusu googlede arattırırsan bulursun

--------------------

fırmare ne yaa daha detaylı bı acıklama yapabılırmısın ılk defa duyuıyom bıraz arastırdım bısı bulamadım da:))( arsıvımın gıtmesını ıstemıyom yoksa garantıye yollarım:((

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    demirci
    demirci's avatar
    Erkek

hocam biraz gez gel sen hava al

Bir vatanin vardi da biz mi aldik elinden Bir bayragin vardi da biz mi indirdik. dedeleriniz zamaninda savasti da biz mi ellerinden aldik simdi sen neyin hakkini istiyorsun simdi sen nerenin bir karis topragini istiyorsun 30 yildir ruyalardasin birak bu siyonist gorusu birak bu ermeni dusunceyi birak....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

Firmware, yazılımdır. mesela cdromlardada olur. elektronik kartlarının üzerindeki entegrelerin çalışmasını v.s. denetler, yönetir. her markanın nette firmware ını bulacaksın diede bişey yok.  öncelikle benim dediğimi bir dene sen.

elinde kutu için başka HDD varsa, içindekini sök diğerinin yerine tak dene. çalışıyorsa HDD de sorun vardır. gene aynı sorunu yapıyosa kutunda bi sorun vardır. olası konfigürasyonu tersde çevirebilirsin. 2 kutu varda ve tek HDD varsa iki kutu ile de deneyebilirsin. ama direk sök tak yaparak kullanıyodum diyosun. bence bad sector ihtimali daha yüksek. yapabiliyosan diski scandisk yap. bozuk bölümleri onarmaya çalış. yapamazsan içindeki verilere bi elveda diyip önce normal yoldan bi tam format at gene olmadıysa bide low level format dene. aklıma başka bişi gelirse yazarım buraya.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
Toplam Hit: 4222 Toplam Mesaj: 10