folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Hepsiburada / N11 Mi Yoksa İçerideki Satıcı Mı THH (Tüketici Hakem Heyeti)'Ne Şikayet Edilir?

Hepsiburada / N11 Mi Yoksa İçerideki Satıcı Mı THH (Tüketici Hakem Heyeti)'Ne Şikayet Edilir?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selam.

Bi kulaklık aldım, sahtesini yollamışlar. Orijinali için çok ısrarcı olmama rağmen iade ettiler. Orijinali için kurduğumuz sözleşmenin uygulanması adına THH.'ne başvuracağım. Satış sözleşmesini inceledim, taraflardan biri ben biri satıcı.

Hepsiburadanın adı geçiyor arada bir ama çok net değil.

Bir de müşteri hizmetleri numarası olarak hepsiburadanın numarası var.

Mantıklı olan hepsiburadanın heyete şikayet edilmesi, ama yanlış düşünüyorsam da bilen biri beni aydınlatabilir mi?

Tenks

HEPSİBURADA isminin ilk geçtiği bölge : 

Şimdiden teşekkürler

noname tarafından 01/May/21 02:13 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Satıcıyı hiç katma. Direk HB'den aldım deyip şikayetçi ol. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiL3MAN
    FiL3MAN's avatar
    Erkek

bende de var ondan sahte olduğunu nasıl anladın

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

HB 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sezeruludag
    sezeruludag's avatar
    Erkek

şimdi önemli olan burda sahte olduğunu ispat edebilmen.

Hatasız Kod Olmaz... :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    sezeruludag bunu yazdı

şimdi önemli olan burda sahte olduğunu ispat edebilmen.

Bilirkişi görüşü istenir muhtemelen. Ben telefonla ilgili sorun yaşamıştım adam kendisi ulaştı prosedürü anlattı. Sokak arası 20 liraya format atan bilgisayarcı tarzı bir esnaftı. Gittim dükkanına cihazı inceledi benim şikayetlerimi not aldı tamam sen haklısın dedi ama geçiştirmek için dediği belliydi. Çokta anladığını sanmıyorum. Hakem heyetinden baktıkları şikayet başı 100-150 lira para alıyorlar onun peşindeydi.

Bu arada şikayet ederken mağdur oldum param değer kaybetti paramın yasal faiziyle iadesini istiyorum diye yazarsanız ve kabul edilirse heyete şikayet ettiğiniz tarihten itibaren yasal faiziyle birlikte paranızı tahsil edebilirsiniz. Ödemezlerse icra yoluyla tahsil edilir. 

mkyb tarafından 02/May/21 00:50 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

sahte olduğunu çok rahat ispat ederim de idrak edebilecek bilirkişi lazım o iş için de.. :)

işler karıştı biraz, ürünü yollayın inceleyelim dedi HB, yolladım, daha kargodayken iade onaylandı paranız hesapta dediler,

sahte satan satıcının o üründe satışı kalktı, farklı satıcılar satıyor, 50 lira daha ucuzunu buldum,

oradan sipariş verdim, o da sahte gelecek,

açarken videoya çekip kanıtlayarak açıcam kargoyu, bu sefer geri göndermeden direkt THH ile tarafıma ilgili ürün yollanmamıştır, siparişini vermediğim bir imitasyon gönderilmiştir, sözleşmeye uyulması ve orijinalinin yollanmasını talep ediyorum diye başvuracağım... sanırım orijinali 400 lira civarıymış, 158e sipariş geçtim az önce çakma orijinali :d

İlk üründen de görsel ve videolar var elimde

noname tarafından 02/May/21 02:18 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

sahte olduğunu çok rahat ispat ederim de idrak edebilecek bilirkişi lazım o iş için de.. :)

işler karıştı biraz, ürünü yollayın inceleyelim dedi HB, yolladım, daha kargodayken iade onaylandı paranız hesapta dediler,

sahte satan satıcının o üründe satışı kalktı, farklı satıcılar satıyor, 50 lira daha ucuzunu buldum,

açarken videoya çekip kanıtlayarak açıcam kargoyu, bu sefer geri göndermeden direkt THH ile tarafıma ilgili ürün yollanmamıştır, siparişini vermediğim bir imitasyon gönderilmiştir, sözleşmeye uyulması ve orijinalinin yollanmasını talep ediyorum diye başvuracağım...

hocam bence uğraşma sürekli alıp iade edip vb. , mağazaları gördükçe şikayet etmek hakkın da senin olay hukuku kar amaçlı kullanma olarak da yorumlanabilir ileride onu belirteyim :)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    yalinyalniz bunu yazdı
    noname bunu yazdı

açarken videoya çekip kanıtlayarak açıcam kargoyu, bu sefer geri göndermeden direkt THH ile tarafıma ilgili ürün yollanmamıştır, siparişini vermediğim bir imitasyon gönderilmiştir, sözleşmeye uyulması ve orijinalinin yollanmasını talep ediyorum diye başvuracağım...

hocam bence uğraşma sürekli alıp iade edip vb. , mağazaları gördükçe şikayet etmek hakkın da senin olay hukuku kar amaçlı kullanma olarak da yorumlanabilir ileride onu belirteyim :)

yok yok öyle bir muhabbete girmiyorum hiç, kendileri diğer ürünler orijinaldir alabilirsiniz dediler (HB destek) ben de onlara güvenerek alıyorum :)))

ilk iadeyi de ben talep etmedim kendi kafalarından yaptılar

hatta açık taleplerde, önceki ürünle ilgili olan talebe yeni mesaj yazdığımda "teknik hata" diyor diğer taleplere çatır çatır mesaj yazabiliyorum

böyle de bir orospu çocukluğu var panelden teknik arıza kilidi atıyorlar :))

noname tarafından 02/May/21 02:21 tarihinde düzenlenmiştir

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    yalinyalniz bunu yazdı
    noname bunu yazdı

yok yok öyle bir muhabbete girmiyorum hiç, kendileri diğer ürünler orijinaldir alabilirsiniz dediler (HB destek) ben de onlara güvenerek alıyorum :)))

ilk iadeyi de ben talep etmedim kendi kafalarından yaptılar

hatta açık taleplerde, önceki ürünle ilgili olan talebe yeni mesaj yazdığımda "teknik hata" diyor diğer taleplere çatır çatır mesaj yazabiliyorum

böyle de bir orospu çocukluğu var panelden teknik arıza kilidi atıyorlar :))

o halde helal olsun, haklarından gelirsin :D

Toplam Hit: 1560 Toplam Mesaj: 10
hakem heyeti hepsiburada multivendor çoklu satıcı