folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Her Bir İteme Ait Datetimeların Arasındaki Total Farkı Bulmak

Her Bir İteme Ait Datetimeların Arasındaki Total Farkı Bulmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Theholiqan
    Theholiqan's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar Elimde aşağıdaki gibi bir veri  olduğunu düşünün. Ve istediğim sonuç o gün içerisinde USER1 kaç dk ya  da saatlik farka sahip. Aynı şekilde bunun gibi USER2 de öyle. time diff olayıyla yapmaya çalışıyorum ama algoritmamda bir sorun var yardım ederseniz sevinirim.

USER1  2015/08/18  18:51:00

USER1  2015/08/18  18:53:00

USER2  2015/08/18  16:44:00

USER2  2015/08/18  17:20:00

Bize çağ dışı diyorlar Doğrudur; Çağlar açtık, çağlar kapattık Çağlar bizden geri!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

selam,

sorun hiç açık değil.. user1 kaç dk farka sahip ne demek? user1 ler arasındaki farkı mı soruyorsun? yani 2 dk, user2 de 36 dk?

timediff ile neden olmadı? hangi dili kullanıyorsun o da belli değil.. bu veriler nasıl geliyor, nasıl serilize etmişsin o da belli değil..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Theholiqan
    Theholiqan's avatar
    Erkek

Hocam kusura bakma aceleye geldi. Kullandığım dil PHP. Anlatayım timediff ile alıyorum sorun şu bunun gibi USER1 mesela pek çok var ben de USER1 assoc arrayında bu timeları alıyorum aynı şekilde USER2 için ve diğerleri için de böyle. O farkların hepsi en son toplanacak toplama kısmında sorun çıkıyor timediff alıyorum. Çünkü TimeInverval ile işleme girilmiyor onu çözemedim 

Elimdeki veriyi şu şekilde diziye aktarıyorum:

array (size=2)
      'USER1' => 
        array (size=48)
          0 => string '2015/08/18  18:51:00' (length=20)
          1 => string '2015/08/18  18:53:00' (length=20)
          2 => string '2015/08/18  19:19:00' (length=20)
          3 => string '2015/08/18  13:23:00' (length=20)
          4 => string '2015/08/18  13:55:00' (length=20)
          5 => string '2015/08/18  14:01:00' (length=20)
    ....

Bize çağ dışı diyorlar Doğrudur; Çağlar açtık, çağlar kapattık Çağlar bizden geri!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

selam,

sorun hiç açık değil.. user1 kaç dk farka sahip ne demek? user1 ler arasındaki farkı mı soruyorsun? yani 2 dk, user2 de 36 dk?

timediff ile neden olmadı? hangi dili kullanıyorsun o da belli değil.. bu veriler nasıl geliyor, nasıl serilize etmişsin o da belli değil..

Hocam dil php. Mysql ile çekmiş. Sütun datetime.

Ve evet iki user girişi arasındaki farkı istiyor arkadaş.

Cevap olarak da mysql datetime sütununu kullanma hocam normal text olarak al. Phpde time() fonksiyonu ile yazdır. Aradaki farkı da toplama çıkarma işlemi ile buldur. Saniye cinsinden verir 60a böl. Diğer türlü bu konuda uğraşmazsın atıyorum update ederken uğraşırsın. Classic asp olsa tam tersini söylerdim mesela

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Theholiqan
    Theholiqan's avatar
    Erkek

Hocam sorunun tek olayı mysql de olmaması verinin txt den show yapıyorum sıkıntı orda ama dediğin yöntem daha mantıklı tabi deneyeyim

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

php bilmiyorum hocam , bir de kodu vermediğin için bir yorum da yapamıyorum..

http://www.thaicreate.com/php/php-date-diff.html

burda örnek var, adam manuel olarak datetimediff fonksiyonu yazmış, bu şekilde bir fark üzerinden gidebilirsin sende.. dönen sonucu toplarsın..

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rappermcs
    rappermcs's avatar
    Erkek

@unbalanced hocanın da dediği gibi isteediğini daha detaylı yazmalısın bende hiç bir şey anlamadım..

edit: araya 5 post girmiş ya laa :)

rappermcs tarafından 30/Ağu/15 13:56 tarihinde düzenlenmiştir

Paslanmış bir uygulama geliştirici.. #AnalistŞart
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Theholiqan
    Theholiqan's avatar
    Erkek

Aynen sanırım 0 dan hesaplatmak daha mantıklı hazır fonksiyon iş görmüyor peki çok sağolun :)

Toplam Hit: 912 Toplam Mesaj: 8
php datetime