folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Her Platforma Uygun Klasör Şifreleme...

Her Platforma Uygun Klasör Şifreleme...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

yeah arkadaşlar,

başlık garip yeri de garip ama sorumu duyunca belki hak verebilirsiniz =))

şimdi benim bu pc imde linux kurulu ve yakında abim yanına alıp balıkesir e gidecek...

kendime ait özel bir klasör oluşturup şifreledim ama abim kafasına eser de linux u kaldırıp winfos falan kurarsa benim şifreli klasörüm kabak gibi girişe çıkışa izin verecek...

yani demek istediğim öyle bir şey yapayım ki işletim sistemi gözetmeksizin şifreli kalsın =))

dosyanın bulunduğu yer ntfs dir...

yeni bir pc alana kadar yedekleme şansım yoktur bu arada, 2 ay kadar böyle bir çözüm bulmalıyım...

dip not: biraz abes gibi geldi bana da bu istek ama olur mu olur O.o

ntfs lock ta fazla uçuk olur...

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mr_Dark
    Mr_Dark's avatar
    Erkek

TrueCrypt Winfos için :R

Olmadı DVDlere çek :R 

!!!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lepusmorris
    lepusmorris's avatar
    Erkek
    sorunu az buçuk anlayabildim. anladığım şekilde bi öneri sunayım. bios a girip açılışta cd-rom u denetleme işlemini pasif hale getir.bios a şifre koy. abine bios şifresini söyleme. eğer abinin fazla bi bilgisi yoksa pc konusunda açılışta cdyle açılış yapamayacağı için format atamaz.

..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

@lepus

güzel fikir de çok dikdatörlük kokuyor bea, o kadar da insafsızlık yapmak istemem ama bunu bir kenara yazdım =))

herşeyin kısası makbuldur; ulaşmak isteyen yesterfox_55@hotmail.com a mail atabilir...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ManiakRhifat
    ManiakRhifat's avatar
    Erkek
    harddisk te yeni bi partition yaratıp dosyalarını onun içine at sonra sürücü harfini sil sadece sonra dosyalara yeniden ulaşmak istersen sürücü harfi ata. tabi bunların hepsini hizmetlerdeki disk yönetiminden yap :)

eğer bir domates ışık hızına ulaşırsa kendisi ışık olur. bu sebeple ampulü yakdığınızda yanınızdan geçenlerin ışık mı yoksa domates mi oldunu bilemezsiniz. eğer ışık diyorsanız ışıktır, domates diyorsanız domatezdir. buna röletivite deriz.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

ManiakRhifat bunu yazdı:
    -----------------------------
    harddisk te yeni bi partition yaratıp dosyalarını onun içine at sonra sürücü harfini sil sadece sonra dosyalara yeniden ulaşmak istersen sürücü harfi ata. tabi bunların hepsini hizmetlerdeki disk yönetiminden yap :)
    -----------------------------

tutmaz o linuxta hiç O.o

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    Winfosu kendin kur. Başlangıçta hangisinden açılacağını sorsun. Linux için zaten halletmişsin. Winfosa da kendin dosya şifreleme programı kurup şifrelersin. Programın kısayollarını falan silersin. Abin hangisini açarsa açsın dosyaların şifrelenmiş olur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yeah
    Yeah's avatar
    Erkek

pc de 10 gb boş yer var, sda1 zaten 22 gb şimdi tekrar düzenlemek sorun olur O.o

80 gb lik hdd ile iyi idare ediyorum aslında düşününce =))

2 işletim sistemi için uzun sürer yav bu, iyisi mi güzellikle anlatacağız gibi durumu ama şöyle bir şey geldi aklıma;

3 gb lik alan yaratacağım ve dosya sistemini ext3 yapayım direk onu şifreleyeyim...

winfos kursa bile sda1 e 3 gb lik ext3 ü görmez winfos o da girmez...

kötü fikir değil gibi bea =))

Toplam Hit: 2000 Toplam Mesaj: 8