folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder HG658 V2 Home Gateway Dns Sorunu

HG658 V2 Home Gateway Dns Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

slm gençler  turknete geçtiğimde ucuz diye ( 50tl) superonlinenın dağıttığı HG658 V2 Home Gateway modem aldım ama dns değişmiyor güncel versiyon vb.. de yok piyasada  dns güncelleme alanıda yok nasıl çözebilirm ? nasıl güncelliyebilirim yada fw bulabilmenin bir yolu varmı ? 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    absconder
    absconder's avatar
    Erkek

Abi merhaba, modem arayüzünde Yerel Ağ'a girdikten sonra "Lan Arayüzü" var. Ona tıklayıp aşağıda DHCP Sunucusuna gelip "LAN cihazları için DNS sunucuyu manuel olarak yapılandırın" seçili yapmayı dener misin. Ardından dns adreslerini de yazıp, kira süresini kalıcı yaparsan sorunun düzelir diye tahmin ediyorum.

”Tanrım, değiştiremeyeceklerim için sabır, değiştirebileceklerimi değiştirmek için cesaret, aradaki farkı anlamam için akıl ver.”
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek

hocam o cihazdan bende de var kullanmıyorum cidden leş bir cihaz özellikle superonline'ın yüklediği firmware ile daha bir leş bazen üstünde bir kaç deneme yapıyorum o kadar sana tavsiyem çöpe atman yönünde ama illa kullancam diyorsan https://easy-firmware.com/home/browse/file/id/49405/HG658_V2-20_V100R001C191B012SP01/ şu firmware'i yükle suudi arabistan telekom şirketinin çıkardığı bir sürüm dosyanın içinde nasıl firmware yükleneceği anlatılıyor baya uğraştırıyor ama değiyor

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    absconder bunu yazdı

Abi merhaba, modem arayüzünde Yerel Ağ'a girdikten sonra "Lan Arayüzü" var. Ona tıklayıp aşağıda DHCP Sunucusuna gelip "LAN cihazları için DNS sunucuyu manuel olarak yapılandırın" seçili yapmayı dener misin. Ardından dns adreslerini de yazıp, kira süresini kalıcı yaparsan sorunun düzelir diye tahmin ediyorum.

oradan dedigini yaptım 

wan değişmiyor ama

http://prntscr.com/go24io 

http://prntscr.com/go252w

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    edminkardes bunu yazdı

hocam o cihazdan bende de var kullanmıyorum cidden leş bir cihaz özellikle superonline'ın yüklediği firmware ile daha bir leş bazen üstünde bir kaç deneme yapıyorum o kadar sana tavsiyem çöpe atman yönünde ama illa kullancam diyorsan https://easy-firmware.com/home/browse/file/id/49405/HG658_V2-20_V100R001C191B012SP01/ şu firmware'i yükle suudi arabistan telekom şirketinin çıkardığı bir sürüm dosyanın içinde nasıl firmware yükleneceği anlatılıyor baya uğraştırıyor ama değiyor

Sabah deneyecem hocam sadece döküman içinde  bi uygulamadan bahsediyor ona bakacam

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    edminkardes
    edminkardes's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı
    edminkardes bunu yazdı

Sabah deneyecem hocam sadece döküman içinde  bi uygulamadan bahsediyor ona bakacam

uygulama ile değilde cihazı kapatıp reset tuşuna 10-20 saniye basılı tutarak açtığın zaman 192.168.0.100 ip adresini alıyor modem bilgisayarın ip adresini 192.168.0.10 yapmalısın daha sonra tarayıcını açıp 192.168.0.100 yazdığında firmware yükleme sayfası gelcek ordan .bin uzantılı dosyayı yükleyeceksin sonra kendine reset atması lazım ama bazen atmıyor baya uğraştırıyor

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    edminkardes bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı
    edminkardes bunu yazdı

uygulama ile değilde cihazı kapatıp reset tuşuna 10-20 saniye basılı tutarak açtığın zaman 192.168.0.100 ip adresini alıyor modem bilgisayarın ip adresini 192.168.0.10 yapmalısın daha sonra tarayıcını açıp 192.168.0.100 yazdığında firmware yükleme sayfası gelcek ordan .bin uzantılı dosyayı yükleyeceksin sonra kendine reset atması lazım ama bazen atmıyor baya uğraştırıyor

Mobildeyim şuanda evde bi göz attımda sabah eve gidince  detaylı bakacam umarım modemi silkmem:) 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hocam ilk olarak bakım/ versiyon güncelleme / bölümünden belirttiği dosyayı ama sürümünüz uygun degildir dedi olmadı. :/ hevesim paintte bogazımda kaldı :%

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

hocam o tür modemlerin genelde direk bir yönetici girişi oluyor. Mesela telekomdakinde kullanıcı adı Tekniker şifre de Tekniker... gibi bişeydi. Superonline da buyuk ihtimal öyledir. Yetkili girişi yapınca baya bir menü ek olarak geliyordu istediğini yapabiliyordun. onu bir araştır

next next next install
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    ilteris bunu yazdı

hocam o tür modemlerin genelde direk bir yönetici girişi oluyor. Mesela telekomdakinde kullanıcı adı Tekniker şifre de Tekniker... gibi bişeydi. Superonline da buyuk ihtimal öyledir. Yetkili girişi yapınca baya bir menü ek olarak geliyordu istediğini yapabiliyordun. onu bir araştır

tamamdır hocam bi araştırayım

Toplam Hit: 2257 Toplam Mesaj: 10
hg658 hg658 v2 vdsl vdsl modem