folder Tahribat.com Forumları
linefolder Database - Veritabanı
linefolder Hiç Bitmeyen Hikayenin Asp Ve Sql Altyapısı Hakkında

Hiç Bitmeyen Hikayenin Asp Ve Sql Altyapısı Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    hoca bana bu db olayındaki tabloları bi açıklasanıza. Bana lazım oyle bişey.

ftw
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

hikayenin olayi biraz karisik ama daha basit olarak anlatim

klasorler tablosu yap bi tane

id(autonumber)
    baba(long int)
    baslik(varchar(50))
    yazi(ntext)
    secenek1(varchar(50))
    secenek2(varchar(50))

bu fieldlardan olusan bi tablon war mesela, sole yaparsin, baba bolumunde her hikaye ondan oncekinin idsini tasir.her yeni kayit eklediinde neyin alt dali olduunu verirsin bole gider

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek
    hoca dediğin gibi bi yapmaya çalışayım sonra olmazsa senden yardım isteyeyim gene?

ftw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek

şimdi hoca bunu yazmışsın ama çok havada kaldı. ilk hikaye db de mi olacak?

her yeni kayit eklediinde neyin alt dali olduunu verirsin şimdi ilk hikayeyi ekledik diyelim.

id       baba   baslik            yazi              secenek1      secenek2

1          0          bir gün.            bir gün xxx.      ölsün.               yaşasın.

2          1          2 gün               2 gün xxx         ölsün2              yaşasın2

3          2          3gün                3gün xxx          ölsün3              yaşasın3

4          2          4 gun               4 gunxxx          ölsün4              yaşasın4

(tablo sallama oldu) sen db den 5-10 kayıt koysana buraya

bunu jsp sayfası ile aldım diyelim. kullanıcı ölsün yada yaşasın linki üzerine geldiği zaman link neyi gösterecek ikiside aynı yere gidecekmiş gibi duruyo (link boş kayıt döndürürse yazı yazdıracak olan sayfaya gidecek bunu kastetmiyorum). atıyorum showstrory.jsp?articleid=(ne olcak)

hoca sen bunun asp lerini bana yollayabilir misin? (yada başka bir yerde varmı boyle bişey bence yok. aradım taradım yok.) sitenin güvenliğini tehlikeye atacak kısımlarını silersin.

kafam allak bullak oldu zaten finaller de var.

ftw
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek
    Problem o seceneklerden kaynaklanıyor

ftw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek

Valla hoca ben bu isin icinden cikamadim.
    isin icinden çikamadigim nokta su. Şimdi
    verileri girdikten sonra seçeneklerin çakışmaması lazım.
    çünkü olay dallanıyo budaklanıyo.

Sen şu hikaye olayını biraz daha açsana iyice bi anlat.
    Yeni baştan yazıyomuş gibi. Şu seçenek olayı kafamı karıştırdı.
    Geceleri uyuyamaz oldum *mına koyim. Sittimin şeyi rüyalarıma
    giriyo. Sadece olayı iyice bi anlat kod yaz demiyorum.

nerden aklıma geldiyse........
    Help.........

ftw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Hojam al bak sana aynen hikayenin databaseden ilk 12 kaydi paste ediom daha napim :)

iduyeidtitleyazihittarihsecenek1secenek2hikayeid
    11AysecikBir varmıış, bir yokmuş, küçük bi aysecik varmııış.... Ayşecik şirin mi şirin, çok terbiyeli, parlak, ve gülünce etrafına adeta ışık saçan bir kizmis, büyüklerinin sozunden hic cikmazmis... Çok güzel, güneşli bir bahar günü, Ayşecik evden çıkmış ve yolda gördüğü Arkadaşı Hasan'a selam verdkten sonra, Annesine kır çiçekleri toplamak için kırların yolunu tutmuş...111726/3/2002 6:21:22 PMAyşenin Başına Kötü bişiy gelsin...Ayşecik mutlu mutlu eve dönüp annesine topladığı kır çiçeklerini versin...
    1
    24aysecik mefta :(aysecik kirda kosarken ayagi takılmış ve foseptik çukuruna düşmüş. Feryatlar içindeki Ayşeyi mahalle halkı kurtarmış amaa... Modified by HolyOne64566/7/2002 10:40:44 PMAyşecik leş gibi kokuyormuşAysecik felc olmus.
    1
    34anne cicekleri almisaysecik cicekleri annesine vermis ve annesini de buna cok sevinmis. bunun uzerine aysecik tekrar annesinin yanindan ayrilarak oyun oynamaya gitmis. aysecik halitle oyun oynarken birden dusmus ve etegi acilmis..bunun uzerine halit erek bi vaziyette aysecige bakakalimis.22426/2/2002 5:18:12 AMaysecik kalkip halit e tokat atsin.aysecik haliti insaata cagirsin.
    1
    4172pis gokulu göbel!Ayşecik çok pis koktuğundan kimse yardıma gelmemiş40607/6/2002 3:12:40 PM3310'undan 112'yi arasın5 dakka daha beklesin
    1
    510Mucize eseri Ayşecik yaşar..mucize eseri Ayşecik düştüğünde oradan da Nubar Terziyan kılıklı nur yüzlü beyas sakallı şirin baba gibi bi adam geçmektedir.. Ayşeciğin feryatlarını duyarak hemen olay mahaline koşar.. Ayşecik çukurda kıpırdamadan bağırmaktadır.. hemen nokia 5110 nunu çıkartır nur yüslü amca.. 112 yi arar.. ambulans şans eseri 1,5 saatte gelir.. kaldırırlar hasteneye.. ama ayşecik ten umut kesilmek üseredir..hastanede yoğun bakıma alırlar...18306/2/2002 1:43:23 PMAyşecik hastanede kötü olaylara maruz kalsınAyşecik iyileşip hayata dewam etsin
    1
    615Gözü dönen halitHalit, bu tokadı kendine yediremeyip iyice sinirlenir ve gözü döner. Cinnet geçiren Halit bu arada Ayşeciğe de geçirir.7306/2/2002 3:07:12 PMAyşecikle Halit'in arasında bi aşk doğar...Halit hapse girer,Ayşecik kötü yola düşer...
    1
    727Ayşecik ve Ameleler OrdusuHaliti inşaata çağıran Ayşecik tam işe başlarken etrafı ameleler sarar...Ameleleri gören Halit postu deldirmemek için kaçar...Halitin kaçmasından sonra Ameleler işe koyulur...13436/2/2002 7:37:34 PMAyşeciğin Yardım çığlıkları duyan Ayhan yardıma gelir...Tecavüze uğrayan Ayşecik intihar etmek üzeredir....
    1
    8216kötü adam112 de hatta bakan kötü adam ayşecik ne yaparsa yapsın bi türlü ona inanmaz we sonunda söwüp telefonu kapatır18716/13/2002 9:50:43 PMzawallı ayşecik oturup saatlerce birinin ona yardım etmesini beklerayşecik azimle zıçan dağ deler hesabı kendi işini kendisi halleder
    1
    9226911'i arasa aslında hemen kurtulacakbakmıs olacak gıbı degıl mılletın ıcınede cıkamıyor cunku ustu hala bok ıcınde avazı cıktıgı kadar bagırmaya baslamıs sese 4 mahalle oteden duyuluyormus20596/14/2002 1:51:51 PMadamın bırı ne bu gurultu desin ayecigimizi bi guzel dovsunsesi duyan erkek kopekler sesi disi kopegin ciftlesme sesi olarak algilamislar
    1
    1014ayşecik yakışıklı hasta bakıcısına hasta olurayşecik kurtarılması için götürüldüğüü hastanede beyaz atlıprensiyle karşılaşır ve hastane çıkışında çocuk onu evinde kahve içmeye davet eder14246/2/2002 2:43:18 PMayşecikin evde basılmasıyolda araba bozulur
    1
    11773ayşecik iyileşip hayata geri dönerAyşecik hastaneye ulaşır ulaşmaz yoğun bakıma alınır lokman hekimin harika tedavisiyle yaşama döndürülür.Odasında bir kaç gün dinlenmesi gerekmektedir.Dinlendiği günler içerisinde tedavisini yapmakta olan ediz hun kadar yakışıklı doktora abayı yakar minik ayşecik...2507/30/2002 8:19:04 PMdoktor da ona abayı yakardoktorun evli üç çocuk babası olduğunu öğrenir ayşecik yıkılır
    1
    1215Halit bıkarAyşecik bi zaman sonra folloş olur ve Halit zevk almaz hale gelir. Bu sebeplere dayanarak Ayşeciği bırakmak isteyen Halit bunu Ayşeciğe söyler.Ayşecik bu duruma çok kızar. Halit Ayşeciğin kendisini öldürmesinden korkup oralardan uzaklaşır. Bunu öğrenen Ayşecik...4196/2/2002 3:11:46 PMintikam peşinde!!!yeni bir sevgili bulur.
    1

Sana tavsiyem eline bir A4 kait al, hikaye bölümüne gir ve basliklari, kacinci bolum olduklarini bi kagida agac seklinde diz. sora agacin ID lere bak, bir daldaki mesajin ID sinden baska hicbir veriye ihtiyac olmadan neyin alt dali ve kacinci bolum oldugunun matematiksel olarak cikarmanin bir yolu var zaten database de de bunlari girmediimi farketmişindir.  (ben sana baba fieldini kolaylik olsun die gosterdim ama sen kasindin tahribattaki yontemi gostermee calisiom bende) :)

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek

hoca dediini yapacam.

ben birazdaha zorlasam full kodu açacaksın. dbyi falan vereceksin herhalda. Çok saol. biraz daha zorliim.

problem seçeneklerde zaten.

sadece sql db adı ip ve portu bir sa şifresini ver yeter :)

ftw
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek
    Hoca kralsın sana şeyh diyesim geldi. Şeyh. helal be . işte abü tahribatın olayı budur.

ftw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek
    bu arada tüm hikayeyi okudum ben dahil tüm yazı yazanlar ileri derecede sapık. ayşeyi fean dağıtmışsınız.

ftw
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Erkek
    hikaye 2^n şeklinde gidiyor. ve dallanıp budaklandıkça satır satır okuduunda
    ardışık halde oluyo. piramit gibi bişey. Eğer link boş dönerse bir önceki bölüm
    kontrol edilerek  yazı yazılan sayfaya yonlendiriliyor. matematiksel bir olay
    çok hoşuma gitti. sen bunu mısırlılardan mı aldın :)
    (buraya kadar oh herif anladı sandın dimi)
    mantığı kaptım ama yapmadım daha.
    ptesi salı çarşamba perşembe finaller var ondan sonra
    bakıcaz ne kadar anlamışım.
    helal usta. çok takdir edilecek bir sistem.
    tek tabloda iş bitti. Daha once denemediğim tablolama işlemi kalmamıştı. bunun
    5 tabloda yapmaya çalışmıştım. bissürü pk fk vardı.

ftw
Toplam Hit: 2214 Toplam Mesaj: 11