folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlamaya Giriş
linefolder Hobi Amaçlı Yazılım Öğrenmek?

Hobi Amaçlı Yazılım Öğrenmek?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

bu yıl kendime basit ilerlemeli 2 boyutlu bir oyun yapmayı hedef olarak koydum.

bir yerinden başlayıp yavaş yavaş basitin basitide olsa birşeyler yapmak istiyorum.

unity üzerinden ilerlerken biraz temel düzede birşeyleride bilmek gerek sanıyorum. yazılım işi daha ağır yoksa kod yazmadan oyun yapılabilen araçlarda mevcutmuş sanırım.

fakat ben birşeyleride biraz öğrenmek istiyorum. Sonuçta sıkılmadan usanmadan gündelik olarak vakit ayırabilirsem yararlıda olabilir.

bu konuda hiç bilmeyen biri oalrak izleyeceğim yolu bilmiyorum. Araştırdığımda hep okuduğum şeyler algoritmayı iyi örğenmek ve  bir poje hedefleyip onu yaparken öğrenmek.

tamam fakat temelden başlayan bir için bu noktada nerden hangi kaynaktan nasıl başlayacağımı bilmiyorum.

misal dualingo gibi filan ilerlemeli ders mantığında takip edip şunu bitirdiğinde şuna bak şu bittiğinde şuna geç diyeceğiniz bir yol haritası varmıdır?

https://t.me/pump_upp
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JOE
    JOE's avatar
    Erkek

Pyhton iyi diye biliyorum başlangıç adına 

Not late for nothing
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DuPi
    DuPi's avatar
    Erkek

2d oyun yazmak için bir çok oyun motoru var. hiç yazılım bilmeden de yapabileceklerin var. şu lego gibi olan microsoftun adını unuttum.

yada daha güzel olanı var Game Maker Pro sürümü eğer güzel birşey çıkartırsan bende android export modüllü orjinal lisans var kendime ait 12$'a almıştık forum sayesinde :) Google playde yayınlayabiliriz :)(kendi reklamını falan atarsın )

yada unity öğrenirsin ama o zamanda c# veya js bilmen gerekecek hobi amaçlı olursa çok daha rahat ilerlersin :D hadi hayırlısı

Önce hangisi ile yapmak istediğini yazman yeterli hedef platformun sanırım mobil olacak.

hedeflerini yaz bizde yol gösterelim.

DuPi tarafından 26/Haz/16 23:51 tarihinde düzenlenmiştir

Ne zaman birşey öğrenmek istesem, Birden Vaktim Kalmıyor ?
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

mobil olucak. amaç para kazanmak filan değil. nasıl birileri küçükken çizdiği resimleri saklıyor bende hayatımda anlamı olucak birşey geliştirmek istiyorum. bununda günümüzdeki karşılığı sanırım bu olabilir. yani komplex değil espirili kendime ait birşey basit basit olması başlayıp bitirebilmem adına. tıkandıkça takıldıkça sorup öğrenip devam edeceğim günden güne gelişicek ve neticede birşey çıkıcak ortaya.

bu niyetle işe başlıcam fakat hani ileride ne olur bilemiyorum

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    patates
    patates's avatar
    Erkek

Hey hop up

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mua
    mua's avatar
    Erkek

oyun geliştirme konusunda çok deneyimli değilim ama ben düşündüm taşındım html5 sayesinde 2d oyun yazmaya başladım cross platform. tavsiye ederim.

<? echo "ah bi imkanım olsa" ?>
Toplam Hit: 1625 Toplam Mesaj: 7
yazılım