folder Tahribat.com Forumları
linefolder Tahribat.com Programları®
linefolder Holy"E Önemli Soru. Hard Formatter Antivirüslere Yakalanıyor. Ben Bir Çözüm Düşündüm

Holy"E Önemli Soru. Hard Formatter Antivirüslere Yakalanıyor. Ben Bir Çözüm Düşündüm

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue80040
    blue80040's avatar
    Erkek
    Holy benim azıcık bilgime göre

1) Antivirüsler yarattığımız sever"in digital imzasına göre o file"in virüs olup olmadığına karar veriyor. Doğrumu/Yanlışmı?

2) Doğru ise önce herhangi bir server üretsek ve sonrada digital imzayı değiştirsek ve tekrar kaydetsek işe yararmı?

3) İşe yararsa eğer
    3.1) Server"i hangi programla açarız. Digital imza nasıl birşeydir nasıl bulunur, yada tanınır?
    3.2) Yazmamız gerken imza nasıl bişey olmalıdır? Orjinaline benzeyen kafadan bişeyle ratsak olur mu? (Olmaz muhtemelen)
    3.3) Bu işi yapabilecek program isimleri sende mutlaka vardır. Nerden indirebiliriz?
    3.4) Bu konuda teknik ama çokda profesyonel olmayan bilgileri bizle paylaşırmısın? Bu işi nasıl kotarabiliriz?

4) Bu şekilde (eğer hazırlayabilirsek) oluşturduğumuz server kişiye özel bir server olcakdır doğrumu? Herkezin kendi server"i olacağına göre aslada hiçbir antivirüse yakalanmayacakdır bir daha. (Tabii dünyayla paylaşmamak şartıyla) Doğru/Yanlış

5) Son soru. Hakkında ne düşünürsün bilmem ama Proagent (atmaca) nın böyle bir programı var. .exe file"leri deşifreliyor. virus_encryptor adıda. İşe yarıyormu o program. Ben o şekilde deşifreleyip hazırladığım hiçbir kurbandan sonuç almadım doğrusu.

Selamlar, saygılar.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal2
    Criminal2's avatar
    Erkek
    1- yanlış
    Trojanlarda ile çalıştırıla bilir kısma bakılır.

Viruslerde ise her anti-virus programının kendine özgü ve gizli teknikleri vardır.
    Ör: Norton Anti-Virusun muhteşem bir BloodHound Standartı var Virusu enc. bile ensen görür, hatta kodlara bakar virusel bir özellik görürse yine öter... sapık bi olay...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MartyN
    MartyN's avatar
    Erkek
    efet doğrudur norton antivirüsün öyle sapıkça bi olayı war :)
    bi notdefteri dosyasına bir virüsün kodlarını yazmaya başla kaydetmemiş olsan dahi yazarken virüs alert çıkıyo :)

222 gün siteye giriş yapmayı unutan emekli admin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue80040
    blue80040's avatar
    Erkek
    peki atmaca'nın programına ne diyorsunuz o zaman. Proagent diye (trojan değil spykeylogger) ile server yaratıp sonra viruz-encrypter ile deşifreleyince yakalanmıyor.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blue80040
    blue80040's avatar
    Erkek
    Ve ayrıca holy hardformatter. hem yahoo hem hotmail'e atachment yaparken yakalanıyor. NAsıl faydalanacağız o zaman bu programdan? Varmı bir başka çaresi?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
    visual basic ile kendi exe lerini yap yolla hiç bir prog yakalayamaz.
    Ama benim merak ettiğim bu mp3 lerin id kısmına kod yazılıyo o nasıl oluyo

ftw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Criminal2
    Criminal2's avatar
    Erkek
    blue80040 bunu yazdı:
    -----------------------------
    peki atmaca'nın programına ne diyorsunuz o zaman. Proagent diye (trojan değil spykeylogger) ile server yaratıp sonra viruz-encrypter ile deşifreleyince yakalanmıyor.

ona bakarsan al "Aklayıcı"...

ama bu yaşa geldiniz öğrenemediniz. !!!

"Virus" =değildir "Trojan"
    "Virus" =Değildir "Bilgisayara zarar veren program"
    Hatta virusleri program sınıfına bile sokamayız. Çünkü tek başlarına çalışamazlar.Mutlaka bir host'a ihtiyaç duyarlar.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    bak hotmaılde yahoda gunluk vırus ahrektelerın takıp eden bı sıte........

mynetten gönder o salaklar çakmıyo :))

amam mynetten mynete göndermen grek !!!

yada benım taktığı uygula.....

senın formatterı bı ftpye upload et..

hotmaile mail at.. su linkden su dosyayı çekersen windowsun en güncel yamasını kumuş olacan diye
    çoğu salaklar yutuyo ))

yada benim gibi daha konplike bi sistem kur!!!

ben cih virüsü temizleyicisinin içine subsever serverı yerlştirsim.. programı çalıştırınca trojan aktif hale geçüyo ama aynı zmaandanda cih cleanr işini görüyo :9))
    fıstık gibim progarm.. oldu!!

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GLaDio
    GLaDio's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    yada benim gibi daha konplike bi sistem kur!!!

ben cih virüsü temizleyicisinin içine subsever serverı yerlştirsim.. programı çalıştırınca trojan aktif hale geçüyo ama aynı zmaandanda cih cleanr işini görüyo :9))
    fıstık gibim progarm.. oldu!!

hacker adam boyle yaratici olur
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Bir dosyanın ne oldunu anlamak için Antivirusler Checksum, Hash, CRC gibi dogrulama algoritmalarindan yararlanirlar.

Elbette ki dijital imza denen şeyi virus yazarlari viruslerinin icine koymuyo, bunlar dosya boyut ve icerine göre hesaplanio

eger exe packer gibi araçlar kullanırsan dosyaların checksumlarını fln deistirebilirsin bu çoğu virus programını atlatmaya yeterde artar.

nedir bilmiosan arat zaten bulursun bol miktarda

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
Toplam Hit: 2655 Toplam Mesaj: 10