folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Home Gateway Hg255s Port Açma Sorunu.

Home Gateway Hg255s Port Açma Sorunu.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

Home Gateway HG255s modemde port açıyorum cihazda port etkin ama checking de kapalı görünüyor servisi aradım garantisi bitmiş cihaza müdahele edemeyiz ücret talep ediyor superonline uzak bağlantı yaptı modeme girmiş port açık diyor çözümü bilen varmıdır.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

servis sağlayıcının verdiği bi modem ise genelde kısıtlı oluyorlar. Teknikerlerin girdiği yetkili user pass ile girip portu açman gerekiyor.

ek: benim işyerindeki modem öyle. 

dcpromo tarafından 03/Eyl/18 15:54 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Modeme girip aldığı ip adresine bak bide browserden ipbul.org girip ip ye bak aynı mı 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

muhtemelen sana atanan ip paylaşımlıdır o yuzden port erişimi yoktur

az insan çok huzur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xursi
    xursi's avatar
    Erkek

3050 yada 3056 inci portlar değildir umarım bu portlarin?  Bazı portlari superonline kullanıyor actirmiyor santral kurulumu için lazım di actiramadik bu türlü.  Tüm portlarda mi acilmama sorunu var?   

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

statik ip 84.52.45.xx   ip kontrol ediyorum hata yok kendi ağımdan bu ip ile modeme erişebilirken uzak bağlantı ile modemi göremiyorum kullanmak istediğim portlar 3389 daha önce açılmıştı modeme res attım yeniden aynı yöntemle yaptığım halde olmadı 80 portu kapalı açıp ceheck ediyorum açıldığı görünüyor ama 3389 açılmıyor.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Hocam modemin aldıgı ip adresi ne?? Nete çıkış ip farklı modemin farklıysa cgn ye dahilsin demektir. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek
    KaptaN bunu yazdı

Hocam modemin aldıgı ip adresi ne?? Nete çıkış ip farklı modemin farklıysa cgn ye dahilsin demektir. 

modemin aldığı ip 84.51.45.22  ipbul.com dan bakıyorum orada da aynı ip 84.51.45.22   uzak baglantıda 84.51.45.22 bağlanmayı reddetti diyor.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    enesshn18
    enesshn18's avatar
    Erkek

Hocam acmis oldugun porta ait ip numarasina erisim saflayacak cihaz bagli olmadigi muddetce o sitelerden sorguladiginda port kapalı gözüküyor. 

Ilk olarak portu actigin ip adresinden yayın yapacak bir cihaz bagla daha sonra portcheck gibi sitelerden girip sorgulama yapabilirsin

barmak bassak olurmu gadasını aldığım :D
Toplam Hit: 8891 Toplam Mesaj: 10
port açma home gateway hg255s