folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayarla İlgili Diğer Konular
linefolder Hometech Wi101 A101 De 450Tl Alınır Mı?

Hometech Wi101 A101 De 450Tl Alınır Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar bilgisayarımın ekranı bozulduğundan beri kafam çok karışık.

heryere onu götürüyorum vesaire diye bozulduğunu düşündüm ondan dolayı onun harici ders için ayrı bir bilgisayar mı alsam diye düşündüm

bu ufak tablet bilgisayarları(ama windows) araştırıyordum böyle bir şey gördüm az önce

perşembe günü gelecekmiş sizce alınır mı?

Beklentilerim: Office açsın. hatta ofis açıkken spotify da açsın

oyun olarak da minecraft açsın yeter sanırım.

Özellikler şu şekilde:

İşlemci: 4 Çekirdekli 1.83 Ghz CPU Grafik

İşlemci: Intel HD Graphics GPU

Chipset: INTEL Atom Z3735F

Ekran: 1280 x 800 piksel, 10.1 inç IPS.

İşletim Sistemi: Microsoft WINDOWS 10 işletim sistemi.

Ram: 2 GB

Dahili Hafıza: 32 GB dahili bellek.

Ön Kamera: 2 MP Arka Kamera: 2 MP

Renkler: Siyah Pil: Li-Ion 7000 mAh batarya.

Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n Hafıza Kartı: microSD kart max. 64GB

HDMI: Var – Micro USB: Var – 2.0 Bluetooth: Var Veri Bağlantısı: Sadece Wi-Fi SIM: Yok

nasıl sizce isteklerimi karşılar mı? fiyatı iyi mi? başka bir öneriniz var mı?

şarj aleti falan da ufak olduğundan taşınabilirliği baya iyi oluyo ama işte tabletten çok bilgisayar istiyorum sanırım ama bilemedim işte...

şöyle de bir inceleme videosu var

https://www.youtube.com/watch?v=Elq8FMw2_Oo

ben de sevgiden yanayım...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

Böyle bir şey ihtiyaç mı onu düşünmek Lazım. Şahsen tablet işimi görür diyordum sonra baktım fazlalık sattım. Bunun yerine netbook alsan daha uyguna daha çok işini görür gibime geliyor. 150-200 e temiz netbooklar var. Düşün derim.

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı

Böyle bir şey ihtiyaç mı onu düşünmek Lazım. Şahsen tablet işimi görür diyordum sonra baktım fazlalık sattım. Bunun yerine netbook alsan daha uyguna daha çok işini görür gibime geliyor. 150-200 e temiz netbooklar var. Düşün derim.

düşün diyince harbiden düşündüm. burda netbook satan biri vardı yakın zamanda onun netbook a baktım örnek olarak

uygun fiyatlı kesinlikle ayrıca adam gibi harddiski var

ama eksi olarak ben taşınabilir bir şey istiyorum o netbook 1.1 kg yazıyor internette öteki tablet ve bir de bataryada çalışma süresi var. ha bir de netbook'un bataryası var.

yazıyı yazmaya başladığımda aslında netbook daha uygun bana gibi düşünüyorken yazarken tabletin daha uygun olduğu kanısına vardım..

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKill
    DrKill's avatar
    Erkek

aga ben bunun 2 gb ramlisine visual Studio kurdum. Altera da verilog kodladım. Var sen düşün artık. Ama 1gb ramlisi alınmaz. Daha düne kadar ben satıyordum kendi teclastımı kablosuz klavye ve fare ile kullanıyorum satmaktan vazgeçtim. Taşınabilirlik anlamında çok iyi. Yanına birde 10400mah xiaomi power bankımı koyuyorum. Alsana tum gün pilden küçük ekranlı pc.

şu an aştideyim alet yanımda otobüste işimi goreceğim.

DrKill tarafından 22/Ara/15 20:06 tarihinde düzenlenmiştir

Bu imzayı her gördüğünüzde 4gb kotanızın 0,00000358559191226959228515625 azalmaktadır. Bilerek ve istenerek bu imza yapılmıştır. Amaç kotanızı sömürmektir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kofcu
    kofcu's avatar
    Erkek
    DrKill bunu yazdı

aga ben bunun 2 gb ramlisine visual Studio kurdum. Altera da verilog kodladım. Var sen düşün artık. Ama 1gb ramlisi alınmaz. Daha düne kadar ben satıyordum kendi teclastımı kablosuz klavye ve fare ile kullanıyorum satmaktan vazgeçtim. Taşınabilirlik anlamında çok iyi. Yanına birde 10400mah xiaomi power bankımı koyuyorum. Alsana tum gün pilden küçük ekranlı pc.

oo powerbank fikri de aklıma çok yattı. fakat bu usbden şarj olmuyo ona ne dersin hocam? powerbankı o girişe uyduran bir şey var mıdır? varsa da akımı vesaire uyar mı?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ottomanmurat
    ottomanmurat's avatar
    Erkek

hometech e sakın bulaşma servisi çok dandik cok pahali 10 inct tablet vardi dokunmatik ekran 300 tl istedi tablet 150 200 tl 

Hayallerinizi Sadece Biz Gerçekleştiririz.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hocam bunlarda micro usb standarttır.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Dos_Attach
    Dos_Attach's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Hocam bunlarda micro usb standarttır.

yok hocam bunda adaptör girişi farklı imiş.

Dolar Ve Euro zulada elimde çek defteri, bir imzayla işin tamam arabanı çek serseri.!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek
    kofcu bunu yazdı
    DrKill bunu yazdı

oo powerbank fikri de aklıma çok yattı. fakat bu usbden şarj olmuyo ona ne dersin hocam? powerbankı o girişe uyduran bir şey var mıdır? varsa da akımı vesaire uyar mı?

hocam tablet konusunda İpad'den şaşma derim. Şarj süresi filan en iyi tablettir. Uygulama genişliği, jb yapmak filan bence tablette karar kıldıysan ipad al nacizane tavsiyemdir.

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Hocam fiyat baya baya iyi.  Touchpad pek memnun etmez ama mouse bağlanır onun yerine. Tavsiye ederim.

1049 tarafından 22/Ara/15 23:36 tarihinde düzenlenmiştir

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shock56
    shock56's avatar
    Erkek

Windows tabletlerin kullanım amacı bana göre  iş veya ders çalışma.

Bana göre android tabletlerin asıl amacı oyun oynamak .

Birçok android tablet gördüm ve kullandım. Bunları kullandığımda bende herhangi bir heyacan uyandırmadı. Telefonun büyük hali gibi geliyor bana. Androidde birçok ofis programı olsa bile (hatta microsoft' un kendi office programı da dahil) hiç biri windowstaki microsoft office gibi olmuyor. Ya tablolar kayıyor, ya font eksik oluyor vs. 

Ben geçen sene ders çalışma amacıyla Casper Via T8W almıştım. (280TL) http://www.vatanbilgisayar.com/casper-via-t8w-intel-atom-z3735g-183ghz-1gb-32gb-hdd-8-cam-bt-w81.html#yorumlar

Bu tablet hemen hemen bütün işimi gördü. Office 365, flash desteği, uzun şarj süresi ile beni yarı yolda bırakmadı. 

Benim tabletimin eksik yönleri usb, hdmi portunun olmaması. Bu nedenlerden dolayı usb fare takamıyor (aparat yardımıyla takabiliyordum), HDML bağlantısı olmadığı için görüntüyü monitör veya TV aktaramıyordum. 

Ancak bu tabletinn özelliklerine bakarsak benim tableti 2 ye katlar. 

Eğer iş veya eğitim amaçlı kullanacaksan bence al. (bunun bir de samsung ativ gibi kalemi olsaydı tadından yenmezdi :))

Toplam Hit: 2969 Toplam Mesaj: 11
tablet a101