folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder Host, Domain (Kafam Karıştı)

Host, Domain (Kafam Karıştı)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Şimdi bildiğim kadaroyla hostta dosyalarımız tutuluyor, domainde adres ee bunlar ayrı şeyler mi?? Yani hostu başka yerden domaini başka yerden alınca dizin domainde http://www.xxx.xom/xxx.asp yerine sadece www.xxx.com u gözükecek bide şu ODTÜ nün dağıttığı alan adı kaydı com.tr ile biten bunda bize belli bir miktar mgbyt alan verecek mi yoksa sadece domain (isim) mi?
    Yani kafam karıştı, anlaşılır bir dille anlatırsanız iyi olur... İlke kez com dan bi adres açacağımda hemde okula??? :)

jack daniels 160 yaşında
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NovemberRain
    NovemberRain's avatar
    Erkek
    domain : alan adi,isim yani senin aldigin www.isim.com,net,org domaindir.ama tek basina bir ise yaramaz bunun bagli oldugu bir yer lazim sana buda host tur.
    Host : bunu alirsin domainin name serverlerini hostu aldigin firmaya yonlendirirsin ve de hostun domain ile birlesmis olur.daha sonra dosyalarini bir ftp programi ile hostunun gereken dizinine atarsin www.isim.com,net,org yazdiklari zaman sayfa gorunur.
    odtu hakkindaki sorunu anlayamadim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek
    Abü domain dediin şey kısaca websitenin isminin tanımlanmasıdır.

Internette yol IP adresleri ile bulunur, sen domaini aldigin zaman sana bu domaini istedigin IP ye yonlendirme hakki verilir.

sende onu hosting aldiin web servera yönlendirirsin.
    gereken ayarlari sana hosting şirketi verir.

böylece browsera adresi yazdığında DNS serverlar seni dogru hostta dogru yere yollicaktır.

Hostu ayrı, domaini ayrı yerden alman mümkün, odtü dede mantık aynıdır ama biraz cins bir kurum olduğu için com.tr tavsiye etmem, zaten kafalarına göre veriyolar şirketinin adına göre,öle her istedini alamıyosun, bide bok warmis gibi fazladan para ödüyosun .tr için

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pc_worm
    pc_worm's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Hala kafam karışık... Şimdi host dosyaların tutulduğu yer, domain adres isim buraya kadar tamam... Benim anlamadığım hostla domaini ayrı yerlerden alırsak dosyaların dizinde nasıl gözükeceği, yani hosttaki dizinde dosyalar a/b/ehuhhue.asp iken domanin bunu nasıl gösterecek yoksa, domain sadece ana sayfayı mı gösterecek... Peki siz hangilerini tavsiye edersiniz???

jack daniels 160 yaşında
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    warex
    warex's avatar
    Erkek
    olm domain başkadır acount başkadır eger acont alırsan yane bi yerden yer alırsan doamin olmaz sadece ip adresi olur domain de alman lazım domainde alırsan ismi olur istedigin ipe yonlendirirsin domaini anladınmı
    mesala yer aldın 213.194.117.18 gibi olur bunu yonlendirmen lazım oke baba :) anlayana davul zurna saz anlamayana bu sitedekilerde az:))))))))

HACKED BY WAREX
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    genclixx
    genclixx's avatar
    Erkek
    odtunun hosting hizmeti verdiğini sanmıyorum, ben bi gen.tr aldım, fakat hosting ile ilgili hiçbir "gelin bizden hosting alın" gibi bi teklif gelmedi ayrıyeten gen.tr ve web.tr yıllık 15 , 2yıllık 28 milyon.
Toplam Hit: 2083 Toplam Mesaj: 6