folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Siteleri
linefolder Hosting Ve Domain Modülü Yazıyorum Tavsiyesi Olanlar ?

Hosting Ve Domain Modülü Yazıyorum Tavsiyesi Olanlar ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar kendi portalıma hosting modülü yazıyorum sizdende az fikir babası olmanızı istiyorum :)

istediğim tam olarak şu mesela hosting veya domain satın aldığınız sitelerde şuda olsaydı güzel olurdu dediğiniz bir özellik varmı acaba ?

mesela kullanıcı ilk host aldığında şifreleri falan mail ile birlikte sms olarak cep telefonuna gelmesi gibi veya dns ler değiştiğinde kullanıcıya yine mail veya sms gibi bir uyarı gelebilir bunun gibi şeyler işte.

bu tür tavsiyeleriniz varsa yazarsanız sevinirim orjinal bişey yapmak istiyorum o yüzden görüşleriniz benim için önemli hazır elim değmişken halledeyim hepsini bir daha uğraşamam :D

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emnimax
    emnimax's avatar
    Erkek

hocam menu bulunabılır olsun tasarım cok onemlı ve hostıng paketlerının ıcerıgı ve fıyatı tasarlanırken dıkkat etmelısın buralarda onemlıdır musterıler ııcın bırde

yonetıcı kampanya gıbı seyler ekleyebılecegı kucuk bır sıtenın anasayfasında yazıları gosteren bır bolum olması ıyı olur sımdılık aklıma bunlar geldı geldıkce yazarım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

emnimax bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam menu bulunabılır olsun tasarım cok onemlı ve hostıng paketlerının ıcerıgı ve fıyatı tasarlanırken dıkkat etmelısın buralarda onemlıdır musterıler ııcın bırde

yonetıcı kampanya gıbı seyler ekleyebılecegı kucuk bır sıtenın anasayfasında yazıları gosteren bır bolum olması ıyı olur sımdılık aklıma bunlar geldı geldıkce yazarım.

menude yeri hazır tasarımı ayrı ayarlattıracağım içerik fiyatlar vs. her türlü bilgi verildiği gibi görünebiliyor , yönetici bölümüde full tamam sayılır :)

DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

siteye bir şey olduğunda online küfür edebilecek bir yer olması lazım

....
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    falca
    falca's avatar
    Erkek

Gercekten calısan Onlıne Chat.(Teknik Destek)

Was here...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karakutu
    karakutu's avatar
    Erkek

IP bazlı istatistik özelliği  olsun mesela  ve referans olsun. diğerlerinde de var ama  sende de olsun :D 

Mevzu derin | Papikolas Planet
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

media_center - bişey olmaz hacı :)

falca - online destek sistemi olayını google talk üzerinden yapmayı düşünüyorum , ama kendi yazdığım aspchat de uyarlayabilirim.

ip bazlı istatistik derken ? orayı tam anlamadım biraz açarmısın o konuyu ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

whm  apilerini kullanırsan süper olur

yapılan işlemler paket açma vs siteden yapıldıgında whm içindende açılsın yani

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CanKirca
    CanKirca's avatar
    Erkek

Selamlar,

vizra var, 'vizra.net' bunu incele, ama kurarak, ioncube ile şifrelenmiş, belki bazı konularda fikir sahibi olursun.

the_fcn haklı, whm ile bağlantı kurman işe yarar bir şey, sürekli whm'e giriş yapman gerekmez böylece.

ödeme modülü olarak neler ekleyeceksin, müşterelerinin alışverişlerinden sonra otomatik hesap açma vs. işleri olacak mı?

bir de, sadece kendin  mi kullanacaksın, yoksa ticari olarak düşünüyor musun?

şunun için sordum, eğer profesyonel bir şey çıkarsa, whmcs, plesk billing  gibi sistemleri almak zorunda kalmaz Türk hosting firmaları. sen satar, sen kazanırsın.

şimdiden kolay gelsin, zorlu bir iş...

Twitter: @CanKirca
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BuZuL
    BuZuL's avatar
    Erkek

cankirca bunu yazdı:

Selamlar,

vizra var, 'vizra.net' bunu incele, ama kurarak, ioncube ile şifrelenmiş, belki bazı konularda fikir sahibi olursun.

the_fcn haklı, whm ile bağlantı kurman işe yarar bir şey, sürekli whm'e giriş yapman gerekmez böylece.

ödeme modülü olarak neler ekleyeceksin, müşterelerinin alışverişlerinden sonra otomatik hesap açma vs. işleri olacak mı?

bir de, sadece kendin  mi kullanacaksın, yoksa ticari olarak düşünüyor musun?

şunun için sordum, eğer profesyonel bir şey çıkarsa, whmcs, plesk billing  gibi sistemleri almak zorunda kalmaz Türk hosting firmaları. sen satar, sen kazanırsın.

şimdiden kolay gelsin, zorlu bir iş...

şimdi ben plesk veya direct panedlen bilgileri açıyorum zaten bana şuan whm gibi bir şey değilde basit panel yapıyorum.

basit olcak biraz yani söylediğin gibi müşteri alışverişinden sonraki otomatik hesap açma olayını şimdidüşünmüyorum versiyon 2.0 ye düşünüyorum,

modül olacağı için önce zirvesofta koyucam talep olursa normal kullanıcılarda kullanabilir tabi.

profesyonel bir şeyi 2.0 veya 3.0 a düşünüyorum aynı plesk gibi hesap aç kapa mail aç kapa falan olaylarını yapıcam.

şimdilik amacım domain panelini myorderbox a tanıtmak ,

hostingleri ise normal olarak siteden kullanmak kaç hostum kalmış ne zaman almışım kaç para vermişim gibi şeyleri yaptım eklenti oalrak biraz daha bişey ekleyebilirm diye düşündüm.

Toplam Hit: 1615 Toplam Mesaj: 10