folder Tahribat.com Forumları
linefolder Skype - Mirc - Irc - Icq - Mail Güvenliği
linefolder Hotmail'den Gelen Sapık Ve Sıkıcı Maillere Karşı?

Hotmail'den Gelen Sapık Ve Sıkıcı Maillere Karşı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bouble
    Bouble's avatar
    Erkek

Evet arkadaşlar, hala hotmail kullananlar var benim gibi, gmail hesabımda mevcut fakat çok eski bu mail adresim, yedekleyemem, kullanıyorum. Sıkıcı, sapık mailler hepimize geliyordur farklı farklı adreslerden. Bunlara hotmail ailesi bir çözüm bulamıyor mu? Ne yapmak gerekir engellemek için?

gençsen dünya senindir, dünyayı sen yaratırsın..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeadBanger
    HeadBanger's avatar
    Erkek

spam olarak işaretle

Boş İşler Uzmanı..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Holyzone
    Holyzone's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yeni bir hesap aç ve o açtığın yeni mail hesabı ile hiç bir yere kaydolma.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bouble
    Bouble's avatar
    Erkek

Spam olarak işaretlemek bir çözüm olmuyor. Farklı adreslerden geliyorlar. 

Farklı şekilde kayıt olma seçeneğim yok, sizin hiç değerli adresiniz olmadı mı, tüm bağlantılarım burada benim, 7-8 yıllık bir hesap.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Belki işine yarar... //Alıntıdır

hotmailde @konuk.net gibi bazı sitelerden size gelen gereksiz ve istenmeyen mailleri her seferinde silmekten bıkmış bir halde hotmaili karıştırırken bu metodu buldum.
    1 - hotmail inbox (gelen kutusu) ekranındayken üst taraftaki seçeneklerden sweep (süpür) seçeneğini seçtiğinizde bir açılır menü gelecek.

2-açılır menüden manage rules (kuralları yönet) seçeneğini seçtiğinizde bir pencere gelecek (EN ALTTAKİ SEÇENEK)

3- açılan pencerede new (yeni) seçeneğini seçtiğinizde yeni kural oluşturma pencereniz gelecek.

4-Burada 1. adımda senders address (gönderenin adresi) seçeneğini seçin, hemen yanındaki açılıp menuden contains (bunu içerir) seçeneğini seçin.

5-Bu seçeneklerin yan tarafındaki alana ise engellemek istediğiniz uzantıyı yazın örn : @konuk.net , gibi.

6-Daha sonra aşağı kısımdaki seçeneklerden istediğiniz seçeneği seçin ben şahsen Delete these messages—don't even put them in my Deleted folder( Bu iletileri sil—onları Silinen klasörüme bile koyma) seçeneğini seçtim bu sayede mesajlar gelir gelmez direk siliniyor.
    daha sonra da alt kısımdan save (kaydet) diyip çıkıyoruz , artık istemediğiniz sitelerden gelen mesajlardan böylece kurtulmuş oluyorsunuz.

bu yöntemi bir çok mesaj için uygulayabilirsiniz, isterseniz kurallar kısmında is(eşittir) seçip kişi ya da mail sender tam adresini buraya girip özel bir engel koyabilirsiniz. 

Dikkat etmeniz gereken husus contains( bunu içerir ) seçeneğinde yazdığınız kelimeler gerçekten de bir arkadaşınız tarafından gönderilen bir mailde de geçiyorsa onu da silecektir, bu nedenle o kısımda anahtar kelime iyi seçilmelidir, tavsiyem @ işaretiyle beraber site ya da mail uzantısını girmektir.

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

üye olmayıp mail adresimi bi yerden bulan sürekli cinsel ürün satan sitelerden mail geliyor ne kadar süpür desem silsemde yine geliyor. bunun çaresi mesela şu adreslerden gelen maili engelle gibi birşey olsa

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

yandexe kayıt ol. yandex hesabına hotmail hesabıı ekle. kendi filtreleme sisteminden geçiriyor sanırım işini görebilir. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bouble
    Bouble's avatar
    Erkek

_PesimisT_ bunu yazdı:
    -----------------------------

Belki işine yarar... //Alıntıdır

hotmailde @konuk.net gibi bazı sitelerden size gelen gereksiz ve istenmeyen mailleri her seferinde silmekten bıkmış bir halde hotmaili karıştırırken bu metodu buldum.
    1 - hotmail inbox (gelen kutusu) ekranındayken üst taraftaki seçeneklerden sweep (süpür) seçeneğini seçtiğinizde bir açılır menü gelecek.

2-açılır menüden manage rules (kuralları yönet) seçeneğini seçtiğinizde bir pencere gelecek (EN ALTTAKİ SEÇENEK)

3- açılan pencerede new (yeni) seçeneğini seçtiğinizde yeni kural oluşturma pencereniz gelecek.

4-Burada 1. adımda senders address (gönderenin adresi) seçeneğini seçin, hemen yanındaki açılıp menuden contains (bunu içerir) seçeneğini seçin.

5-Bu seçeneklerin yan tarafındaki alana ise engellemek istediğiniz uzantıyı yazın örn : @konuk.net , gibi.

6-Daha sonra aşağı kısımdaki seçeneklerden istediğiniz seçeneği seçin ben şahsen Delete these messages—don't even put them in my Deleted folder( Bu iletileri sil—onları Silinen klasörüme bile koyma) seçeneğini seçtim bu sayede mesajlar gelir gelmez direk siliniyor.
    daha sonra da alt kısımdan save (kaydet) diyip çıkıyoruz , artık istemediğiniz sitelerden gelen mesajlardan böylece kurtulmuş oluyorsunuz.

bu yöntemi bir çok mesaj için uygulayabilirsiniz, isterseniz kurallar kısmında is(eşittir) seçip kişi ya da mail sender tam adresini buraya girip özel bir engel koyabilirsiniz. 

Dikkat etmeniz gereken husus contains( bunu içerir ) seçeneğinde yazdığınız kelimeler gerçekten de bir arkadaşınız tarafından gönderilen bir mailde de geçiyorsa onu da silecektir, bu nedenle o kısımda anahtar kelime iyi seçilmelidir, tavsiyem @ işaretiyle beraber site ya da mail uzantısını girmektir.

-----------------------------

hocam sağolasın gerçekten, bu da güzel bir yöntem.

Toplam Hit: 2239 Toplam Mesaj: 8