folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder HP Pavilion DV6-6020ST Webcam/Kamera Driver

HP Pavilion DV6-6020ST Webcam/Kamera Driver

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Selamlar, 

Ufaklığa EBA için aldığım dv6'da kamera çalışmıyor, alırken driver problemidir diye düşündüm. 

W10 ile format atıp tüm güncelleştirmeleri yaptım fakat;

* Kamera aygıt yöneticisinde gözükmüyor

* "Bilinmeyen Aygıt" da yok

* DriverMagician ile taradım oda nafile

* Son çare hp kendi sitesinde en son Win 7 desteği var; Win 7 kurup sitesinden "Cyberlink YouCam Yazılımı" indirdim kamerayı görmedi, w10 'a geri döndük.

Kamera aygıtı mı bozuk, driver ile alakalı bir problem mi, yoksa anakarttan kaynaklı bir hata mı emin olmak istiyorum.

Şimdilik soketi uyan bir kamerayla test edip, çalıştırırsa kamerasını sipariş etmeyi düşünüyorum. Benzer sorunu daha önce yaşamış/çözmüş olan veya başka bir fikri olan var mı?

Teşekkürler.

yunusemre tarafından 14/Eyl/20 21:04 tarihinde düzenlenmiştir

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Şunu bir dener misin ?

http://ftp.hp.com/pub/softpaq/sp58501-59000/sp58600.exe

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Genelde kameradan çıkıyor birde o kamera kısmını aç bir kablosunu sök tak bazen düzeliyor.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bunu denemiştim hocam

engin01288 bunu yazdı

Genelde kameradan çıkıyor birde o kamera kısmını aç bir kablosunu sök tak bazen düzeliyor.

Kabloyu söküp taktık hocam, lcd kasa da daha önce açılmamış ilk biz açtık bu arada

"Programcılar saatler boyunca çalışmak zorunda kalmalarına engel olacak sistemler tasarlamaya saatler boyunca uğraşırlar." David Allen
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

edit: çifte post

yunusemre tarafından 14/Eyl/20 21:15 tarihinde düzenlenmiştir

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Aynı nane bir yerde başımıza gelmişti, çözdük mü çözemedik mi hatıramıyorum. Belki donanımsaldır, açmayayım şimdi deyip harici bir webcam aldırmaya yönlendirmişimdir, hatırlamıyorum fakat ilgili soketin tam bağlı olmadığından bahsetmişler https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebooks-Archive-Read-Only/webcam-on-pavilion-dv6-not-detected-and-won-t-load-when/td-p/1702283

İlgili kılavuz da burada: http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c01758220.pdf

Hard resetin işe yaradığını da söyleyen var ama bana oldukça saçma geldi. Resetle çözülebiliyorsa saçma bir anda tekrar gidebilir.

Olaylara karışmayın!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusemre
    yunusemre's avatar
    Erkek

Soketi söktük taktık halbuki hocam. 

Bunların soketi ya da flexi kablo bozulan bişey mi acaba onlarla alakalı da olabilir mi?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Kablo nadir olsada bozuluyor yada daha önce dökerken zarar verilmişte olabilir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://tr.webcamtests.com/drivers

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1000 Toplam Mesaj: 9
kamera hp pavilion dv6-6020st driver webcam