folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder HP QJ684AA 2311GT 3D Monitör Mavi Ekran Hatası(Yardım)

HP QJ684AA 2311GT 3D Monitör Mavi Ekran Hatası(Yardım)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek

arkadaslar bugün bimeks'den  HP QJ684AA 2311GT 3d monitör aldım. ktudan çıkan yazımları kurdum. (powerdvd10, tridef) cd de yuklu olan 3d demo videolarini açtıktan3 saniye sonra mavi ekran hatasi veriyor. pc bağlantısını hdmı olarak yaptım. bilgisayarımın özellikleri aşağıdaki gibi.

http://h20000.www2.hp.com/bizsupport/TechSupport/Document.jsp?lang=en&cc=us&objectID=c02780918&jumpid=reg_R1002_USEN

nette araştırdım mavi ekran hatası ile ilgili birşey bulamadım. yardımcı olacak arkadaslara şimdiden teşekkürler.

Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek

laptop modelini yanlış yazmişim:)

HP Pavilion g6 Notebook

KategoriNotebook
    Ürün Kodu B8G85EA
    Ekran 15.6''
    Chipset Intel CR HM76 Express 
    İşlemci Core i5-3210M
    İşlemci Hızı 2.5 GHz
    Bellek 4G DDR3
    HDD 320G / 500G 5400 RPM FX
    Kablosuz Ağ Hızı 802.11bgn VT WW+BT
    İşletim Sistemi Orijinal Windows 7® Home Basic / Orijinal Windows® 8
    Ekran Kartı AMD Radeon HD 7670M (1 GB DDR3 ayrılmış)
    Optik Okuyucu Çift Katman Destekli SuperMulti 8X DVD±R/RW
    WebCam Tümleşik dijital mikrofonlu HP WebCam (VGA)
    Kart Okuyucu Multi-Format dijital ortam kartı okuyucu
    USB 2.0 1 adet USB 2.0
      2 adet USB 3.0
    Pil Tipi 6 hücreli Lityum-İyon
    HDMI 1 adet HDMI çıkışı
    VGA Var
    Diğer detaylar Symantec Norton Internet Security (60 günlük canlı güncelleştirme)
      HP CoolSense
      HP ProtectSmart
      WildTangent tarafından desteklenen HP Games
      EasyBits Magic Desktop
      Evernote
      Windows Live Essentials
      Microsoft® Office Starter: Yalnızca sınırlı işlevselliğe sahip Word ve Excel®®; reklam içerir. PowerPoint® veya Outlook® uygulamalarını içermez. Tam özellikli yazılımı kullanmak için Office 2010'u satın alın.
      HP Setup Manager
      HP Recovery Manager (kurtarma bölümü, kurtarma CD'si/DVD'si oluşturma aracı)
      Boyutlar Ambalajdan çıkarıldığında: 37,6 x 24,4 x 3,63 cm
      Paketli: 52 x 8 x 34,5 cm
      Boyutlar konfigürasyona göre değişiklik gösterir

Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    perize
    perize's avatar
    Erkek

Bende bir süredir '' HP 2311GT 3d '' monitör kullanıyorum ,belirtiğin sorun bence yazılım kaynaklı olabilir

asağıda linkini verdiğim monitöre ait Güncel drıvers yükleme sayfasından kullandığın işletim sistemine göre

önce seçimini yap sonrada güncel drversleri yükle umarım düzelir.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?product=5196751&cc=pl&dlc=tr&lc=tr&jumpid=reg_r1002_trtr_c-001_title_r0007

perize tarafından 03/Kas/12 17:15 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek

sitedeki driverlerin sürümü cd den çıkanla aynı. bencede yazılım kaynaklı ama henüz bulamadım. ekran kartı 3d destekli diye biliyorum. oradan ayrı bi ayarımı var acaba anlamadım. yardımın için teşekkür ederim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek

beyler bi el atın lutfen up:)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    perize
    perize's avatar
    Erkek

3d seyretmek için PowerDVD yazılımının yüklü olması  gerekiyor ve seyredeçeğin filmin üzerine gelip sağ

tıklayıp PowerDVD birlikte aç demen yeterli ve ayrıcana her hangi bir filmi 3d olarak seyretmek istiyorsan

PowerDVD menüsünündeki 3D sekmesine tıklaman yeterli o sekme normal bir filmi 3D sorunsuz çeviriyor .

perize tarafından 03/Kas/12 22:40 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek

kardeşim power dvd ile açiyorum zaten. power dvd açıldıktan 5 saniye sonra mavi ekran hatası aliyorum. drecx falan güncelledim. ama hala herhangibir 3d resim veya video açsam aynisini yapiyor. nette de bişey bulamadim henüz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amd-x
    Amd-x's avatar
    Erkek

hocam ekran sürücünü kaldırıyorsun şunu kuru bakalım bi düzelecek mi..

ayrıca k-lite codec pack falan kullanıyormusun ?

power DVD yüzünden de mavi ekran alabilirsin, bi ara HD videolarda, VLC ile başım beladaydı..

km player'a bak birde hocam..

3d keyfi yaşamadım ama biraz araştırdım senin için.

konuyu takipteyim, sonuçları yazarsan yardımcı olurum (:

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siganfu
    siganfu's avatar
    Erkek
    Amd-x bunu yazdı

hocam ekran sürücünü kaldırıyorsun şunu kuru bakalım bi düzelecek mi..

ayrıca k-lite codec pack falan kullanıyormusun ?

power DVD yüzünden de mavi ekran alabilirsin, bi ara HD videolarda, VLC ile başım beladaydı..

km player'a bak birde hocam..

3d keyfi yaşamadım ama biraz araştırdım senin için.

konuyu takipteyim, sonuçları yazarsan yardımcı olurum (:

hemen deniyorum kardeşim.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    perize
    perize's avatar
    Erkek

Sorun ekran kartının yazılımından kaynaklanıyor çünkü harici monitör takınca iki monitör kullanmış

oluyorsun sorunun çözümü ise ekran kardının yazılımını kaldır sonra denetim masası +sistem +aygıt

yöneticisini +görüntü  bağdaştırıcıyı seç ve oradanda sürücü yazılımını günçelleştiri seçip ekran kartının

drıversinin bulunduğu bölümü göster sorunun çözülür buradaki püf nokta eğer cd den ekran kardının

yazılımını yüklersen harici kullandığın monitör çakışıyor ama bu işlemi sürücü güncelleştirden yaparsan sadece

ekran kartının drıversini yüklüyorsun yani program yüklemediğin için sorun çözülüyor,,,kolay gelsin.

Toplam Hit: 1844 Toplam Mesaj: 10