Html5 Javascript Yardım?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Drag and drop bir proje var ama bir türlü işin içinden çıkamadım. Yardım gerekli,

Bu şekilde puzzle gibi düşünebilirsiniz, sayılarla belirli yerlerin hepsi özel olacak. Daha sonra random şekilde alttaki p1,p2 gibi parçalar belirecek ekranda, bu parçalar başka slotlara takılamayacak p1 sadece 1 e takılacak şekilde olacak. p1 doğru yerleştirilirse p2,p3,p4 diye sırayla diğer parçalar gelecek ve onlarda yerlerine yerleştirilecek.

Html 5 de css ve javascript ile yapıyorum ama hep bir sorun çıkıyor. Drag drop tutoriallarına baktım bir türlü istediğim gibisini bulamadım. Ayrıca parçaların yerleştirileceği yer resim şeklinde, canvas ile çizmiyorum. Nasıl yaparım bunu, var mı yardım edebilecek?

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Drag and Drop ile çok uğraştm ama hiç parçaları birbirine bağlamadım :/

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek

Oyun tarzi bir seyse construct ile yapilmis puzzle oyunlarina bakabilirsin.

vatandaşa kafam girsin!..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Öncelikle güzel işleme yapabilmek için canvasa geçmelisin. Daha sonra internette html5 jigsaw puzzle diye aratarak yapmak istediğin şeye benzeyen örnekleri inceleyebilirsin. Programlama bilgini başlangıç düzeyinde varsayıyorum ve bu proje başlangıç düzeyinde birisi için bıktırıcı olmasının yanında birazda zor gelebilir.

Sadece bi imza..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek
    PcK0 bunu yazdı

Öncelikle güzel işleme yapabilmek için canvasa geçmelisin. Daha sonra internette html5 jigsaw puzzle diye aratarak yapmak istediğin şeye benzeyen örnekleri inceleyebilirsin. Programlama bilgini başlangıç düzeyinde varsayıyorum ve bu proje başlangıç düzeyinde birisi için bıktırıcı olmasının yanında birazda zor gelebilir.

Hocam jigsaw filan hepsini çoktan araştırdım. Ama istediğime yakın birşey bulamadım.

Bunun benzeri bir obje olacak ve rastgele dilimler ortaya çıkacak. Bu dilimleri doğru yere yerleştirir ve görseli tamamlarsam olay bitecek. Ama dilim koyduğumda dilimler tam oturmuyor. Sağa sola margin oluyor görsel üzerinde.(drag and drop ile yapıyorum.)

Sonraki dilim aynı yere koyulmaması filan gerekiyor. Üst üste gelmemeliler. Ben bu ortadaki objeyi tek resim olarak düşünüyorum ama orasının da sanırım parça parça olması gerekicek. Her dilimin geleceği yer için id açıp oraları gelecek dilimlerle mi eşleme yapmam lazım. Dilim sola bakıyorsa sadece sola bakan kısıma gelecek şekilde olmalı.

Başka bir dilde yazsam belki 1 saatimi almayacak ama html5 de bilgim çok az. En son javascriptte birşey yapalı 6yıl oldu.

Örnek bir kod yazabilecek veya yardımcı olabilecek birisi varsa çok sevinirim.

Hayattaki amacını bulamayan, bulmaya yaklaştığını hissettiğinde ise alıkoyulan bu yüzden herşeyi oluruna bırakan ama bunu da beceremeyen kişi.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

https://codepen.io/tobiasdev/pen/bedRmL

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ayhun
    ayhun's avatar
    Erkek

http://fabricjs.com/

delimiyim ben?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RaAmLis
    RaAmLis's avatar
    Erkek

Up!

Yardım etmeye çalışanlara teşekkürler. Başka kaynak ve ya fikir verecekler varsa sevinirim. Konuyu son kez uplayayım.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    ComputerWolf bunu yazdı

https://codepen.io/tobiasdev/pen/bedRmL

Abi adam çok güzel bir örnek paylaşmış bu örneği incelemişmiydin?

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
Toplam Hit: 1278 Toplam Mesaj: 9
javascript css html5 yardım puzzle