Html"De Database Bağlantısı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TeRRoR
    TeRRoR's avatar
    Erkek
    Arkadaşlar benim index.html adında bir websayfam var .Ben veritabanma bağlanıp ordaki tablolardan veri çekip daha sonra bunları yazdırmak istiyorum.Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum, yardımcı olursanız sevinirim.

herkes programcı olmak zorunda değildir, lütfen bir zorunluluk gibi programlama dilleri öğrenmeye çalışmayın. yabancı dil filan öğrenin amq.// s.kimin etini yerim, kasaba minnet etmem.// ince düşünene kalın girer.//
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

hocam htmlde yapmayacaksın onu, asp php jsp asp.net tarzı bir web tabanlı programlama dilinde yazacaksın ve oraya koyacaksın :)

Html statiktir, ona db bağlayamazsın... 

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Glaxoks
    Glaxoks's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam htmlde yapmayacaksın onu, asp php jsp asp.net tarzı bir web tabanlı programlama dilinde yazacaksın ve oraya koyacaksın :)

Html statiktir, ona db bağlayamazsın...

bende konunun yüklenmesini beklerken dediklerini kafamda cümle oluşturuyordum :)

not:html 5 mi 6 mı ne çıkıcakmış o çıkınca bağlanabilecek midb felan :P 

"Murid" Değil "Murit"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mirza Efe
    _Dert_
    _Dert_'s avatar
    Erkek

Söyle bişey war işini görür mü bilmem

htmlSQL bir html dökümanında html taglarında ki verileri filitreleyerek almanızı sağlayan yararlı bir php class'ı.

örneğin bir astroloji sitesinden günlük burç yorumlarını almak ya da bir haber sitesinden son dakika haberini almak vb. bir çok durumda xml ile verilerini kullanıma açmayan sitelerden veri çekmede kullanmak için hayat kurtarıcı bile denebilir.

detaylar, download, demo

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek
    evet html text tabanı bir dildir.ve programlama dillerinin en basit olanıdır.asp yani Active Server Page ,.net vsvs...dillerde server tabanlı olup db baglayabilirsin.sen en iyisi html yi iyi ogren,formları felan... yanına bi  Css,dhtml,xhtml bi de Php kat.guzel olur.ilerde javaScript,ajax,vb ...programlama dillerinide ögrenirsin,geriye yaslanırsın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

spyrex bunu yazdı:
    evet html text tabanı bir dildir.ve programlama dillerinin en basit olanıdır.asp yani Active Server Page ,.net vsvs...dillerde server tabanlı olup db baglayabilirsin.sen en iyisi html yi iyi ogren,formları felan... yanına bi Css,dhtml,xhtml bi de Php kat.guzel olur.ilerde java,ajax,vb ...programlama dillerinide ögrenirsin,geriye yaslanırsın.

Konuyla çok alakasız olucak ama bi sorum var. Burda java'dan kastın JavaScript mi yoksa Java mı?

Sen hiç kaval çaldın mı?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    murathan
    murathan's avatar
    Erkek
    StigmatA bunu yazdı:

spyrex bunu yazdı:
    evet html text tabanı bir dildir.ve programlama dillerinin en basit olanıdır.asp yani Active Server Page ,.net vsvs...dillerde server tabanlı olup db baglayabilirsin.sen en iyisi html yi iyi ogren,formları felan... yanına bi Css,dhtml,xhtml bi de Php kat.guzel olur.ilerde java,ajax,vb ...programlama dillerinide ögrenirsin,geriye yaslanırsın.

Konuyla çok alakasız olucak ama bi sorum var. Burda java'dan kastın JavaScript mi yoksa Java mı?

javascript tabiki hocam.

java: gercek nesneye yonelik, platform bagimsiz, yuksek performansli, cok islevli, yuksek seviyede bir dildir.yani tum yazilim siniflar ve nesneler uzerinden yurutulur.

javascript ise; Netscape firması tarafından geliştirilmiş olan bir script dilidir.Javascriptte web sayfalarını etkileşimli ve dinamik olarak hazırlanmasını saglar.

simdi sana bilmiyorsun demiyorum tabiki de hocam bilgi seviyeni az cok biliyorum ;) ben de biraz javascript biliyorum.java bilmiyorum.

bence birisi bana ben javascripti , ajaxı cok iyi biliyorum işte soyle iyiyim boyyle iyiyim derse asla inandırıcı gelmez.cok iyi bilebilir ama herkesin ogrenmesi gereken daha cok sey vardır diye dusunuyorum.

bu arada uyardıgın icin saol hocam.orada bi yazım hatası yapmısız... |

ilk yorumumda dalgınlıgıma geldi o bakımdan hocam.uyardıgın icin saol ! :|

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RIPER
    RIPER's avatar
    Erkek
    php sayfaya bilgileri çek, html sayfaya iframe ver.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Emrow
    Emrow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

hostlar nuhneviden kalma,dandik ve güzel diye 3'e ayrılır.

eğer php ve herhangi bir dbyi desteklemiyorsa ; free bir host yani dandik bir hosttan hesap

açıp işleri halledip çünkü en dandiğinde bile db var artık , (2003-2004'te pek yoktu yavan php vardı)

html sayfadan free page'e frame aç içine sayfanın görüntüsünü ver. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JPriest
    JPriest's avatar
    Erkek

Ya ben de Java öğrenicem diye gidip JavaScript kitabı satın almışım yazın. Gittim eve açtım kitabı, bakıyorum bu html falan anlatıyo o zaman anlamıştım Java ile JavaScript'in farklı şeyler olduğunu. Şimdi az ondan az bundan biliyorum bi şeyler ve en önemlisi isimleri dışında hiç de benzerliklerinin olmadığını biliyorum :D

Aslında switch - case, if, for, while falan, nesne özellikleri benziyo, hepsi C kökenli ama uygulama alanları farklı :D 

Sen hiç kaval çaldın mı?
Toplam Hit: 2687 Toplam Mesaj: 10