Hücresel Wifi Dalgası Nedir ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

Telefonum uçak modunda. Baz istasyonlarıyla bağlantısını kesiyorum. Fakat wifi ile internete bağlıyım. Ve birisi beni aradığında normalde ulaşamaması gerekirken , bana normal arama yaparak ulaşabiliyor.... 

Bu nasıl oluyor ? Normal baz istasyonu iletişim dalgasına aşinayım fakat bu wifiden bana ulaşmaları olayı nasıl oluyor ? 
    Sistemi bilen anlatabilir mi ?

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ccaglayan
    Ccaglayan's avatar
    Erkek

Hocam wifi ile arama açıktır iphone kullanıyorsan https://support.apple.com/tr-tr/HT203032 burdaki ayarlara bakmanı öneririm telefonun çekmediği ama wifi ın olduğu yerlerde baya hayat kurtarıyor hatta yurtdışında da roaming yememek için kullanılan bir durum.

https://shiftdelete.net/wifi-uzerinden-ucretsiz-arama-nasil-yapilir

Ccaglayan tarafından 14/Ağu/20 11:33 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

google:  vowifi

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

https://m.turkcell.com.tr/servisler/hd-ses-ve-video-arama

Sanırım bu 

Nalet şeyi kendi aktif etti . İptal ettim ama o günden beri telefon %20 25 şarj daha az dayanıyor 

samaccc tarafından 14/Ağu/20 11:35 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    italyan
    italyan's avatar
    Erkek

İkiz kart olayını soruyodum 2 gün önce. Geçtik çok şükür. Baz istasyonuna bağlı cihaza değil wifiye bağlı olan cihaza öncelik tanımlıyor... SMS olayını denemedim ama SMStede sıkıntı olabilir gibi görünüyor. Telefonun wifiye bağlanıp kendisini tanımlaması falan bana sömürülebilecek bir güvenlik açığı gibi geldi.... Ama tabi tam sistemi - güvenlik protokolünü anlamlandıramadım... 

Nereye bağlanıyor ? Kendisini wifi üzerinden nasıl tanımlıyor vs.vs.vs. 
    Bu teknolojiyle ilgili makale falan herhangi bişey var mı ? 

Gerçek yoktur.Herşey yorumdur. - KKK - Düşünürseniz, acı çekersiniz. Şüphe ederseniz, delirirsiniz. Hissederseniz, yalnız kalırsınız. O yüzden koy goethe
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VisualBoy
    VisualBoy's avatar
    Erkek
    italyan bunu yazdı

Telefonum uçak modunda. Baz istasyonlarıyla bağlantısını kesiyorum. Fakat wifi ile internete bağlıyım. Ve birisi beni aradığında normalde ulaşamaması gerekirken , bana normal arama yaparak ulaşabiliyor.... 

Bu nasıl oluyor ? Normal baz istasyonu iletişim dalgasına aşinayım fakat bu wifiden bana ulaşmaları olayı nasıl oluyor ? 
    Sistemi bilen anlatabilir mi ?

yurt dışında yaşarken Türkiye'deymişim gibi konuşabilmemi sağlayan teknoloji oluyor VoWifi, her telefon desteklemiyor ancak şöyle bir durum var VoWifi üzerinden kimse bana ulaşamıyor normalde ama ben istediğim gibi arama yapabliyorum.

Not: VoWifi kullandığınız cihazın imei'si Türkiye'de kayıtlı değilse, o cihaz Türkiye'ye girmediği halde Türkiye'deymiş gibi muamele görüyor ve imei'si belli bir sure sonunda bloke oluyor.

HolyOne'a ulasinca, bildirecegim...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

İmei bloke olan telefon wifi üzerinden arama alabiliyor mu?

Syntax error..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    watervay bunu yazdı

İmei bloke olan telefon wifi üzerinden arama alabiliyor mu?

Hayır. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
Toplam Hit: 1110 Toplam Mesaj: 8
wifi hücresel baz istasyonu