folder Tahribat.com Forumları
linefolder Hukuk & Muhasebe & Sigorta Soru - Cevap
linefolder Hukuk Bölümü Dışardan Okunabiliyor Mu?

Hukuk Bölümü Dışardan Okunabiliyor Mu?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek
    hukuk bölümü dışardan okunabiliyor mu eskiden vardı kalktımı hala devam ediyor mu ?

:|
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oRJiNaL
    oRJiNaL's avatar
    Erkek
    okunduğunu hiç sanmıyorum bizim okulda (kocaelinde) 2. öğretimi bile yok

Ne geçmiş vardır ne gelecek sonsuz bir "şimdi" vardır hiç bitmeyecek.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aspirin
    aspirin's avatar
    Dişi

hukuk dısardan okunmaz paşalar gıbı en az 320 yap  =)  gıt ankara hukuk oku

dısardan okunabılseydı herkez okurdu sonrada avukatdan savcıdan noterden gecılmezdı ortalık :/

ama sunu belırtım kamu yonetımı okuyan ogrencıler ıcın hukuk ogrencılerıne tanınan haklar tanınıyor şöylekı ;

hakim ; idari hakım ,mustesar ,mufettıs ,vekıl kaymakam olabılırsın... zaten adından bellı kamu yonetımı mezunu oldunmu yonetıcı konumundasın ama eğitim şart =) kendını yetıstırıp gostermen gerek !

hukukda 1 alan uzerıne ıktısas yapıyorsun ama kamu yonetımınde okul bıtene kadar butun hukuku  mecburı goruyosun bıde buna sıyasal agırlıklı derslerde eklenıyor son sınıfta ! en imanı gevretıcı bıcımde...

ama şunu soyleyeyım yok ben makam sahıbı olcam hukukcu olcam dıyosan hukuku kazan gıt oku

hukuku okur bıtırırsın hatta yukselırsın ama halaaa kamu yonetımı okumaya devam edıyor olursun =)

mimi " yim ben ...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kelv1n
    Kelv1n's avatar
    Erkek
    aspirin bunu yazdı:
    -----------------------------

hukuk dısardan okunmaz paşalar gıbı en az 320 yap  =)  gıt ankara hukuk oku

dısardan okunabılseydı herkez okurdu sonrada avukatdan savcıdan noterden gecılmezdı ortalık :/

ama sunu belırtım kamu yonetımı okuyan ogrencıler ıcın hukuk ogrencılerıne tanınan haklar tanınıyor şöylekı ;

hakim ; idari hakım ,mustesar ,mufettıs ,vekıl kaymakam olabılırsın... zaten adından bellı kamu yonetımı mezunu oldunmu yonetıcı konumundasın ama eğitim şart =) kendını yetıstırıp gostermen gerek !

hukukda 1 alan uzerıne ıktısas yapıyorsun ama kamu yonetımınde okul bıtene kadar butun hukuku  mecburı goruyosun bıde buna sıyasal agırlıklı derslerde eklenıyor son sınıfta ! en imanı gevretıcı bıcımde...

ama şunu soyleyeyım yok ben makam sahıbı olcam hukukcu olcam dıyosan hukuku kazan gıt oku

hukuku okur bıtırırsın hatta yukselırsın ama halaaa kamu yonetımı okumaya devam edıyor olursun =)

-----------------------------
    artı olarak;

Kamu yönetimi mezunları, bakanlıkların tümünde idari görevlerde çalışabilir, özel sektörde yönetim mekanizmasının çeşitli kademelerinde görev alabilirler :)

tırsıttın şimdi çokmu zor :P gidipte mezun olamamak var

Hatalıysam..... aramızda kalsın ;)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek

önceden ekstern vardı. derslere devam zorunluluğu yoktu. (mesela ben ekstern hukuk mezunuyum.) fakat şimdi kalktı diye biliyorum. ayrıca ülkenin her yeri hukuk fakülteleri ile doldu. özellikle kıbrısta derslere hiç devam etmeyen, hatta sınavlarda bile türlü oyunlarla okul bitirenler olduğu söyleniyor. puanın azsa, paranda varsa kıbrısta okuyabilirsin. ama hiçbir zaman hukukçu olamazsın. :)

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    fizilal
    fizilal's avatar
    Erkek

hukuk dışarıdan okunmaz ama dışarıda okunur gibi tuhaf durum var... bilgi uni. de hukuk var ise dışarıdan olanıda olabilir. Özel uni.de hukuk okursan bahcesehir haric zaten derse  gitmeden mezun olursun...

Herkes hoş bir seda duymak ister...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aspirin
    aspirin's avatar
    Dişi

teodos

türkıyede yasıyorsan hukukcu olursun valla abımın arkadası kıbrısda okudu (hukukda) ordan bıde hukuk mezunu kız buldu evlendı geldı valla iyi iş yapıyo :/

aslında gecerlı olmasaydı o ve benzerı şirin mekanların dıplamaları cook daha ıyı olurdu

mimi " yim ben ...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    teodos
    teodos's avatar
    Erkek
    kıbrısta okuyanlar avukat olamaz demedim ki. hukukçu olamaz dedim. arasında fark var. nihayetinde avukatlık sınavı diye birşey yok. aslında vardı ama akepe hükümeti sağlam bir adalet sistemi istemedğinden sınavı kaldırdı.

? z ı n ı s ı m a d n ı k r a f __ n i n e k i l h e T
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cold-m4
    cold-m4's avatar
    Erkek
    oldu tarikat ağacı :P mümkün deil hacı (kafiye oldu lan :D)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistzombie
    pesimistzombie's avatar
    Erkek
    sordum sadece yav :) hem ben deil kız arkım araştırmamı istedi ben kim avukatlık kim :P  .. toplam ea 322 anca diyarbakır hukuk yetiyo bu sene o zaman artık yazmicak bi yeri seneye tekrar girecek.. neyse saolun bilgiler için

:|
Toplam Hit: 9872 Toplam Mesaj: 10