Hukuk Sorusu : Borça İtiraz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

merhaba, 

yıllar önceden kalma turkcell borcum vardı kimse aramıyo sormuyo diye siklemiyodum. geçen bi yer aradı, aha dedim iyi oldu ödeyeyim çıksın. ama o da ne arayan kadın dedi ki "borcun 9019 lira". ama borcum 1500/2000 civarı bişeydi. neden 9 bin oldu, detayını alabilir miyim dedim, "anapara 1300 görünüyo ama diğer detayları göremiyorum şu numarayla vakıfbank atmsinden bakabilirsin" dedi. vakıfbank atm sin den baktım sadece 9019 görünüyo, detay görünmüyo.

bu sabah ta şu sms gelmiş. bu borca nasıl itiraz ederim? en azından neden bu kadar çoğaldığını öğrenmek istiyorum. nasıl düzgün bir muhattap bulurum? verdikleri numarayı arayınca çıkan kişiler düz çağrı merkezi çalışanı, onlarla bi yere varılmıyo

gelen sms : 

Sayin Adnan Oktar 04.05.2018 tarihi itibariyle Turkcell icra dosyanizin faiz indirimi iptal edilmis olup ,guncel bakiyeniz 9019  dir. 04.05.2018 saat 17:00 a kadar on odeme 200.00TL odeme ile dosyaniz yapilandirilacaktir. VAKIFBANK ve PTT araciligiyla  abone numaraniz ile borcunuzu sorgulatabilrsiniz. Bilgi almak icin 02127040909 arayiniz. B164

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kimene
    kimene's avatar
    Erkek

E devletten bir bak bakalım.Hakkında icra takibi açılmışmı? Açılmış ise ne zaman ve hangi icradan açılmış cevabı ona göre verebiliriz.Zaman aşımına uğramış olabilir,hatta hiç icra dosyasıda açılmamış olabilir?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    kimene bunu yazdı

E devletten bir bak bakalım.Hakkında icra takibi açılmışmı? Açılmış ise ne zaman ve hangi icradan açılmış cevabı ona göre verebiliriz.Zaman aşımına uğramış olabilir,hatta hiç icra dosyasıda açılmamış olabilir?

teşekkür ederim hocam ilgin için

sanırım icra açılmamış, edevleette göremedim.

bir de konuda yazmayı unuttum : bu borcum 2010 ya da 2011 den kalma, bu sürede bu kadar faiz normal mi. normalse ok diyip adamların suyuna gideyim indirim yaptırayım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DevilKingtr
    DevilKingtr's avatar
    Erkek

bunlar kadar kan emicileri yok hocam, dün arkadaşın digiturk borcu vardı 300 lira  borç olmuş 1270 karşıdaki orospu bir çemkiriyo babasını amcasını falan aramışlar bunlar bu cesareti nerden buluyo anlamıyorum ?

Viski var önlerinde , Ne içen dediler ? ırakı dedim ben https://www.kisa.link/QobI
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    DevilKingtr bunu yazdı

bunlar kadar kan emicileri yok hocam, dün arkadaşın digiturk borcu vardı 300 lira  borç olmuş 1270 karşıdaki orospu bir çemkiriyo babasını amcasını falan aramışlar bunlar bu cesareti nerden buluyo anlamıyorum ?

finansbank borcum için hukuk firması 80 yaşında dedemi arayıp "torunun borcu var bu gün ödenmezse tutuklanacak" dedi orospu çocukları :D adamın sesinden falan yaşlı olduğu baya bariz belli. şikayet edeyim dedim, 1/2 kişiye sordum "bi sik çıkmaz uğraşma" dedi. baroya şikayet içinde 500 lira vermek gerekiyomuş, ben o parayı bi tinerciye verip ağzını yüzünü siktiririm o elemanın ne gerek var şikayete.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kimene
    kimene's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    kimene bunu yazdı

teşekkür ederim hocam ilgin için

sanırım icra açılmamış, edevleette göremedim.

bir de konuda yazmayı unuttum : bu borcum 2010 ya da 2011 den kalma, bu sürede bu kadar faiz normal mi. normalse ok diyip adamların suyuna gideyim indirim yaptırayım

O faiz oranı çok yüksek anapara+cüzi bir faiz teklif et ama önce bir görüş bakalım icra dosya numarasını ısrarla iste.çünkü aradan çok zaman geçmiş bazen uyap a işlenmemiş olan dosyalar olabiliyor.

Toplam Hit: 1029 Toplam Mesaj: 6
turkcell icra borç avukat