folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İç IP Dağıtım Logları Nasıl Kaydedilir ???

İç IP Dağıtım Logları Nasıl Kaydedilir ???

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herseysanal
    herseysanal's avatar
    Erkek

İnternet cafeler için istenenlerden biri iç IP logları bir yıl süre ile saklanacakmış bunu nasıl yaparız bilen yada duyan varmı :) ikinci olarakta cafelere kamera kontrol sistemi kurulacakmış bunu nasıl yaparız nasıl ederiz bilgisi olan varmı acaba ? Kolay gelsin.

http://www.tbd.org.tr/genel/bizden_detay.php?kod=367&tipi=2&sube=

"Söylesem Tesiri Yok ; Sussam Gönül Razı Değil."
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek

hacı kafedekı pc lere tek te statık ip verirsın  bide kullanıcıyı degıstırmeye karsı kısıtlarsan her makınenın ipsi sabit olur. bunun dısında win 2003 ü n  dhcp de adres kiralarının loglama zımbırtısı varmı emın degılım. Kamera işinide  kendin de yapabilirsin bilgin varsa bir kaç tane ip kamera alır sağa sola kurarsın  prgla gunluk kayıt falan tutarsın  yada basarsın parayı bırıne yaptırırsın.

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Tam bir gerizekalılık örneği, ama yapılacak şey ancak 2003 serverdan dhcp server kurup ip dağıtıp o logları eventvieverdan almak olacaktır...

Kanunu cıkartan dangalaklar sağolsun...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herseysanal
    herseysanal's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı:
    -----------------------------

Tam bir gerizekalılık örneği, ama yapılacak şey ancak 2003 serverdan dhcp server kurup ip dağıtıp o logları eventvieverdan almak olacaktır...

Kanunu cıkartan dangalaklar sağolsun...

-----------------------------
    Eyvallah hocam http://www.bilgiportal.com/v1/idx/35/2065/Network/makale/Dhcp-Server-Kurulumu-Ve-Konfigurasyonu.html burdaki şekildemi yapacağız varsa daha basit bir yolu varmı

"Söylesem Tesiri Yok ; Sussam Gönül Razı Değil."
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    Bizim döküman arşivinde 8mm in yazdığı güzel bi tane var...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
Toplam Hit: 4760 Toplam Mesaj: 5