İcra Faizi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gestapo26
    gestapo26's avatar
    Erkek

merhaba müridler şimdi ben birine kefil oldum ve borçlu borcunu ödemediğinden dolayı maaşıma haciz geldi haciz miktarı faizlrle birlikte 9milyar lira şimdi ben bu borcu 15aydan beri aylık 400milyon olarak ödüyorum geçenlerde icra dairesine gidip borcumun ne kadar olduğunu sordum bana 3.500 lira kaldığını söylediler fakat avukat ise borcumun 6400 lira olduğunu ve aylık 150 milyon faiz geldiğini söyledi şimdi sorum şu icra dosyasında yıllık %32 faiz işleneceğini söylüyor buna göre hesaplanırsa borcum yaklaşık 3000lira falan ama avukat niye 6400 lira diyor ben buna itiraz edebilirmiyim şimdiden teşekkürler

sen vaktinden sonra gelen sevdalı bir çiçeksin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Bildiğim kadarıyla icraa mahkemesi ana borcunu soyler, avukatlık bürosu da avuka ücreti, yok dosya kapak ücreti vs ister. Sen git icra mahkemesi ile görüş sana tam olarak bilgi versin.

.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek

hocam faiz türleri var UYAP'ın verdiği ..

Adi kanuni faiz, Reeskont faiz vb.

avukatın insiyatifine birakilmiş faiz oranını uygulayabiliyor =)

tabi sen genede icra dairesinden 3000 TLdir diye bir belge alip

icra md. imzalattirirsan 1 TL fazla alamaz.

Yaptırım sözle olmuyor genelde T.C kanunları belgelere dayanarak yaptırım uygulattırıyor.

-----------------------------

kücük bi düzeltme:

ha bak dosya ücreti avukat vekalet ücreti ,masraf gideri vs. bunları da ödemek zorundasin
    kısaca hocam büyük ihtimalle karşı tarafın avukatını kafalamaktan başka cözüm yok görünüyor =)

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EmiRReiS
    EmiRReiS's avatar
    Erkek

Aslında da en kolayı borçluyu bulup ödetmek. Hem kefil olur yardımcı olursun hemde ödemez seni sıkıntıya sokar...

.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Rmk
    Rmk's avatar
    Erkek

zaten bulmustur yada adam kaçağı oynuyodur parasızlıktan :)

Koyun gibisin kardesim, gocuklu celep kaldirinca sopasini sürüye katiliverirsin hemen ve adeta magrur, kosarsin salhaneye. Dünyanin en tuhaf mahlukusun yani, hani su derya icre olup deryayi bilmiyen baliktan da tuhaf. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eger ve hala sarabimizi vermek için üzüm gibi eziliyorsak kabahat senin, -demege de dilim varmiyor ama- kabahatin
Toplam Hit: 2549 Toplam Mesaj: 5